Samsung Note 4 Yazılım Gitti

Bu konuyu okuyanlar

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Merhaba
Note 4 ün şarjı bitiyordu ararkadaş şarjı bitmesin diye kapattı şimdi telefonu açacak ama ekranda ölü android simgesi var.Hard reset atmaya çalıştık hard reset ekranı geliyor ölü android simgesi ile factory resetin üzerine geliyoruz ama güç tuşu yada home tuşuna basınca ekrani kararıyor tekrar basınca factory yazan yer geliyor nasıl duzelir?

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Merhaba
Note 4 ün şarjı bitiyordu ararkadaş şarjı bitmesin diye kapattı şimdi telefonu açacak ama ekranda ölü android simgesi var.Hard reset atmaya çalıştık hard reset ekranı geliyor ölü android simgesi ile factory resetin üzerine geliyoruz ama güç tuşu yada home tuşuna basınca ekrani kararıyor tekrar basınca factory yazan yer geliyor nasıl duzelir?
youtube dan bak çözersin

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ya telefona zorla hard reset attık sonunda ama simdi de imeri gitti 111111/111 gibi bi rakam geliyor ve telefon simkartı takılı olmasina ragmen veri bağlantısı açılmıyor.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
O telefon orjinal mi replika mi?

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Orijinal telefonmus ama yurtdışından gelme pasaporta kayıtlıymıs ama bi yanlışlık yaptı arkadas hard reset tamamlandıktan sonra reboot system now yerine baska birseye bastı geri se donemedik telefoni kapatıp geri açtık teleofn açıldı ama imei gitti

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Orijinal telefonmus ama yurtdışından gelme pasaporta kayıtlıymıs ama bi yanlışlık yaptı arkadas hard reset tamamlandıktan sonra reboot system now yerine baska birseye bastı geri se donemedik telefoni kapatıp geri açtık teleofn açıldı ama imei gitti
oradan imei yi öyle wipe menüden hiçbir şekilde silemezsin o telefonun orjınal olduğunu sanmıyorum..

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
arkadaş orijinal diyor 1500 lira verip kuzenine getittirmiş kuzeni heralde kazık atmaz telefonu alalı 4 ay felan olmuş kuzenine sordu telefonu ben pasaportuma kaydettirdim orijinal diyor ama imei yok bilmiyorum tam nasıl anlariz orijinal mi degil mi diye

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Geçici pasaport kaydı yapıldıysa eğer tümdende uçurmuş olabilirsiniz imei'yi bilemedim şimdi en iyisi arkadaşının abisinden kayıt belgesini iste

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Wipe menü de imei silemezsin öyle bir seçenek yok.

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Imei nasıl gidecek ki ben onu anlamadım simdi kuzenine detaylı sordum yok oyle kaydı yok diyor muhtemelen yaptırmamış ama telefon orijinal diyor

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Imei nasıl gidecek ki ben onu anlamadım simdi kuzenine detaylı sordum yok oyle kaydı yok diyor muhtemelen yaptırmamış ama telefon orijinal diyor

Geçmiş olsun o zaman. Telefon orjinaldır doğrudur ama pasaport kaydı olmadığı için o telefonu kullanamazsın artık eskisi gibi. Muhtemelen senin telefona kaçak imei attılar sende reset atınca o imei de uçtu durum bu özetle.

Android pek bilgimde yok ama yukarda arkadaş öyle bi seçenek falanda yok demiş. Replika ürün olmasın sakın o?

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Aynen öyle semers a8 yazıyor ve batarya düz mat yazı yok üstünde samsung diye bama arkadas 1500 lira vermis ona yanıyor suan kuzen kazığı galiba buda

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Telefon replika arkadaşlar batarya altinda imei yok diyor arkadaş.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Yenilen kazığa mı yanacak,aylarca orjinal diye replika kullanıp aşırı SARa maruz kaldığına mı,enayi yerine konulmaya mı?

EE şimdi ne yapıcaksınız?

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Valla bilemem arkadaşa bıraktım mevzuyu ben lg g2 ile mutluyum huzurluyum.

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Orjinal ile replika ürünü ayırt edemeyen telefon kullanmasın bence :) geçmiş olsun.

hsnklc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yazık oldu çocuğa

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Zamanında bende kullandım bu replikalari. IMEI atmak çok kolay bunlara.

*#*#889988#*#* giriyorsun gprs'a tikliyorsun en üstteki yere IMEI salliyorsun write imei'ye basıp telefonu kapatıp aciyorsun ve hat geliyor :D artik btk'dan mesaj gelene kadar kafan rahat :D

İlla kullanmak isterse arkadaşın bu yöntemi denesin

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
aldırdığı elamanı onunla eşek sudan gelinceye dövme hakkına sahip olmuş yalnız dikkat etmesi gereken kafaya ve kalp civarına çalışmıcak...

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Zamanında bende kullandım bu replikalari. IMEI atmak çok kolay bunlara.

*#*#889988#*#* giriyorsun gprs'a tikliyorsun en üstteki yere IMEI salliyorsun write imei'ye basıp telefonu kapatıp aciyorsun ve hat geliyor :D artik btk'dan mesaj gelene kadar kafan rahat :D

İlla kullanmak isterse arkadaşın bu yöntemi denesin
Bu şekilde aktif olarak çalışan bir cihazın, misal rastgele bir imei girip herhangi birinin imei numarasını girip şebekeye bağlanırsa o kişinin cihazı da çöp oluyor. Bu yöntemi yazmak doğru değil bence.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Bu şekilde aktif olarak çalışan bir cihazın, misal rastgele bir imei girip herhangi birinin imei numarasını girip şebekeye bağlanırsa o kişinin cihazı da çöp oluyor. Bu yöntemi yazmak doğru değil bence.
Hayır hocam yok öyle bir şey. Zaten 1 ay sonra attığınız ımei bloklanıyor. Imei'nin gerçek sahibini zerre etkilemeyen durum.

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Hayır hocam yok öyle bir şey. Zaten 1 ay sonra attığınız ımei bloklanıyor. Imei'nin gerçek sahibini zerre etkilemeyen durum.
O zaman normal olarak alınmış olup da durup dururken klon imei olarak kapanan telefonlar ne ayak? Daha geçen hafta arkadaşımın garantili lg g2 kapandı.

falcon291

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
Yalan yazmayalım. Lütfen. IMEI'nin gerçek sahibinin hattı da kapanıyor. Kapanan hat için dilekçe yazıp tek bir telefon hattı ile ve cihazın faturası ile başvurmak zorunda kalıyor.
Artık o cihaza çift hatlı simkart takamıyor ve başka bir hat kullanamıyor. Cihazı satamaıyor, çünkü alacak kişi haklı olarak bu angaryalar ile uğraşmak istemiyor.
Kul hakkına giriyorsunuz. Günah işliyorsunuz. Utanmadan reklamını yapmayın.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
O zaman normal olarak alınmış olup da durup dururken klon imei olarak kapanan telefonlar ne ayak? Daha geçen hafta arkadaşımın garantili lg g2 kapandı.

Bu *#*#889988#*#* yöntemini sen ben veya 3-5 kişi kullanmıyor sadece. Tüm telefoncular bilir bu yöntemi. Ayrıca internette de kolaylıkla bulunabilecek bir yöntem. Zaten sallanan IMEI ler genelde ayni oluyor ya 355'le başlıyor ya da saçma sapan sayılarla ve IMEI sorgulama da boyle bir IMEI yok sonucuyla karsilasiyorsun.

He bu yöntemi yapanlar çoğunlukta ve zararı olmayan kişiler. Birde tamir için gelen orijinal telefonların imei'sini alıp ücret karşılığı satan seref yoksunu insanlarda var. bu durumda da senin arkadaşının başına gelen durum yaşanıyor zaten. O yüzden telefonları bilinmedik kuytu köşe telefonculara vermeyin.