Görünmez Klasör Oluşturun...

Bu konuyu okuyanlar

YoungClever

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Aslında gizli klasorden tek farkı, gizli klasorleri kaldır desen de demesen de gizli kalması.
Gizleyecegimiz klasoru seciyoruz. F2 ye basıyoruz ya da sağ tus tıklıyoruz ya da bi sekilde adını değistiriyoruz. adın tamamını siliyoruz ve yerine

Kod:
Alt + 0160

kombınasyonunu gırıyoruz. orda hiçbirsey yazılmamıs gorunecek ama aslında yazılı. daha sonra da dozyaya sağtuş>özellikler>özellestir diyoruz simge değiştir kısmında cok az sağa kaydırdıgımızda ağaç simgesinin 2 sıra sağında boş simge var ona tıklayıp OK diyoruz. işte

Kod:
Ctrl + A diyerek görebiliyosunuz anca

gklasoruo4.jpg

seakar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Harika bişey
artık daha temiz bi masaüstüm olucak

vlk4n

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aklıma gelmişken söylüm görünmez klasörün içine büyük boyutlu dosyalar saklamayı çalşmayın yakalanırsıız nasıl mı ?

normal arama menusunden örneğin 50 mb üstü dediğinizde hepsini döker
Bu yönteme güvenmeyin :)

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bunlar pek de "gizli" değil. Aslında en güzeli Windows Millenium zamanında oluyordu. Gizli olmadığı halde bir kaç tuşla erişilmez yapabiliyorduk dosyaları. Windowsun biz izin vermedikçe açamayacağı, oluşturduğunuzda windosun kafayı yediği klasörler yapıyorduk :)

vlk4n

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elmacik dedi ki:
Bunlar pek de "gizli" değil. Aslında en güzeli Windows Millenium zamanında oluyordu. Gizli olmadığı halde bir kaç tuşla erişilmez yapabiliyorduk dosyaları. Windowsun biz izin vermedikçe açamayacağı, oluşturduğunuzda windosun kafayı yediği klasörler yapıyorduk :)

me ve 98 de onu açmanın çok güzel bir yöntemi vardı
dos da ren ? ? ? ? yeniisim şeklinde komut yazarak o gizli dosyaları açıyordum lisede iken
hey gidi günler:)

şimdi ne güzel programlar çıktı. Ben artık dosylarımı parmak okuyucumla şifreliyom :)

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
alt + 160 yapınca bende bu cıkıyor "á" yanlış mı ypatım bir yeri acaba

apple

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hehe dyvar kağıtlarımızın üstünde artık bir simge görmüces

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
ya dostum boyle dosyamı saklanır...Hıcbır sekılde programsız tamamen windows üzerinden komutlarla saklayabilecegınız, saklandıgı zaman baskları tarafından bulunması imkansız dosya saklama yontemi var...Su ana kadar bunu bilenin 10 kısıden fazla olmadıgını gordum...Ogrenmek isteyenler özel mesaj atsın ayrıntılı bır sekılde anlatım!!! ;) B)

vlk4n

Asistan
Reaksiyon puanı
0
özel mesaja gerek yok burada açıkla benimle bildigim bir çok yöntem var
en basiti diskin 1 gb lık kısmınnı saklıa ya partition u sakla
her harddiste kullanıma açılmamış kısım var özel komutlarla oraya yaz
vb bir çok yöntem var ama parmak izi okuyucum bir harika :D

crx

Asistan
Reaksiyon puanı
8
mause ile orayı seçince yada ctrl+a yapınca mavi dik bi çizik oluşuyo bişeyler olduğu belli oluyor ;) :)

Son mesajlar