Bios'ta boot seçenekleri yok

Bu konuyu okuyanlar

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim HP Compaq Mini model bir minibook'um var. bu yaklaşık 5-6 senedir bizde duruyordu. yaklaşık 4 sene kullandım 2 senedir de yatıyordu. Bu bilgisayar arızalı ve format atmak , xp yüklemek istedim. USB ile yükleyecektim cd room yok. Ancak Bilgisayarı açıp bios ayarlarından boot device priority seçeneğine geldiğimde hiçbir seçenek çıkmıyor. 1. Olarak harddisk, 2. olarak usb vb çıkması gegrekirken hiçbir şey çıkmıyor ve ben bilgisayarı usb den çalıştıramıyorum. Bilgisayarcıya götürdüm sordum 50 lira istedi. 50 lirada vermem bu makineye. Maksat babamın kullanması için küçük bir pc. Bilen arkadaşlar yardım edebilirlerse sevinirim :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Biosun tüm bölümlerinin fotoğrafını atarsan yardımcı olurum

Goliath

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam hallettim. Belki diğer kişilerede yardımcı olurum diye yazayım buraya.

CD/DVD ROOM'u yok bu pc'nin. LAN Kablosunu pc'ye bağladım ve başlattım biosa falan girmedim. Kendiliğinden birkaç işlem yaptı ve hata verdi. bundan sonra pc yi kapattım. sonra bios'da boot'a girdiğimde USB den başlatabildiğimi gördüm. USB'ye xp yi yükledim ve şuan format atıyorum :)

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Tamam hallettim. Belki diğer kişilerede yardımcı olurum diye yazayım buraya.

CD/DVD ROOM'u yok bu pc'nin. LAN Kablosunu pc'ye bağladım ve başlattım biosa falan girmedim. Kendiliğinden birkaç işlem yaptı ve hata verdi. bundan sonra pc yi kapattım. sonra bios'da boot'a girdiğimde USB den başlatabildiğimi gördüm. USB'ye xp yi yükledim ve şuan format atıyorum :)

Aklıma Sony marka eski bir laptobun biosu geldi. Boot edene kadar sakalım çıkmıştı hatta dışarı çıkıp komşu bilgisayarcılarla uğraşıyordum bu olmuyor biosta arıza var diyip geri vermişti 2-3 yer çok kısır bir biosu vardı.