Bu virüs ile başım belada [ Çözüldü ]

Bu konuyu okuyanlar

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarıma öle bir virüs bulaştı.Şu anda kis ile taratıyorum.

Google aramaya yapmaya izin vermiyor. arayacağım kelimeyi yazıyorum örn ara butonuna basıyorum 10 dk geçiyor hala yanıt vermiyor .
Direk adres kısmına yazdığımda örneğin shiftdelete giriyor yanlız konulara tıkladığımda konular açılmıyor. %( %( %(

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarındaki işletim sistemi ve mevcut güvenlik yazılımları ile ilgili detaylı bilgi versen iyi olurdu.
Virüsü bulmak ve temizlemek için:
Web tabanlı antivirüs taraması yapmayı deneyebilirsin. Fakat biraz süre alacaktır. Kullanabileceğin web tabanlı antivirüs arama sitelerinin listesine buradan ulaşabilirsin. (Çoğunluğu IE uyumludur)
Virüs internette arama yapma seçeneklerini değirtirdiği için "Hijack attamp" olabilir. HijackThis adlı yazılımla bir tarama yap istersen. Ancak bu yazılım bilinçsiz kullanıcılar tarafından kullanılmamalıdır.
Umarım bunlar işe yarar. :)

titanyum

Profesör
Reaksiyon puanı
7
o zaman büyük ölçüde templerin de olması gerek istersen program kullanarak istersen manuel oolarak temizle

- C:\Documents and Settings\......(kullanıcı) \Local Settings\Temp

- C:\Documents and Settings\....(kullanıcı) \Local Settings\Temporary Internet Files

- C:\WINDOWS\Prefetch

bunları manuel olarak temizliyebilirsin ama internet browzerın kapalı olası gerek ( İE - firefox )

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
xp İşletim sistemi nod 32 güvenlik di ama sorunu çözmediğinden şimdi kis geçtim taramanın bitmesini bekliyorum trojandan olabilirmi bu tarz bişi.

anarchst

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Tema Hatası!
/Themes/default/Display.template.php adındaki tema veya dil dosyasının yüklenmesinde sorun var. Lütfen söz dizimini denetleyin ve tekrar deneyin , tek tire işareti önünde tek yatık çizgi olmalı (') ve tek yatık çizgi kullanacaksanız iki tane yazmalısınız (\). PHP kodlarında hatayı daha belirgin görmek istiyorsanız, doğrudan dosyaya erişim sağlamayı deneyin.

Tekrar denemek istiyorsanız sayfayı yenileyin veya varsayılan temayı kullanın.
syntax error, unexpected $end

böyle bir hata veriyormu. veriyorsa ona göre yardımcı olacağım...

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
yok yok şöle bir trojan vardı galiba hgGwTmjg.dll

Link

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Tarama işlemini güvenli kipte ve sistem geri yükleme kapalı olarak yapmalısın, trojan olduğundan şüpheleniyorsan SUPERAntiSpyware ve Spyot S&D ile de tarama ve temizlik işlemi yapmanı öneririm, artı olarak tarama işlemleri bittikten sonra bir hijackthis raporuda alsan güzel olur.

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
çözemedim vallahi deli olcam şimdi başka pc den bağlanıyorum

Özgür Hoca

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Virüs muhtemelen "hosts" dosyasını değiştirmiş. Bu sayede google ile iletişimin kesilmiş olabilir.
"Hosts" dosyasını bir kontrol etmende fayda var.
C:\WINDOWS\system32\drivers\etc konumundaki dosyayı üzerine sağ tuşla tıklayarak not defteri ile aç.

127.0.0.1 localhost

satırını bul. Bu satırdan sonra bir ip adresi ve karşısında google varsa o satırları silmen lazım.
Localhost satırından sonrakileri silip google'a bağlanmayı dene. (Spybot veya benzeri bir güvenlik yazılımı kullanıyorsan bu tip yazılımlar zararlı siteleri hosts dosyasına eklerler, bu satırları silmemen lazım)

Eğer virüs inatçı bir virüsse hosts dosyasını yeniden değiştirebilir. Hosts dosyasını şifrelemek için de spybot veya spywareblaster yazılımlarını kullanabilirsin.

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Format attım arkadaşlar en kolayı bu oldu :D teşekkürler yardımlar için :D

erol_1982

Profesör
Reaksiyon puanı
0
sağolun bu virüs salgını bu ara baya var dikkat edelim sonra nezle oluyoruz :D