Macbook Pro için hangi batarya'yı almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar merhabalar
2011 model 15 inc Macbook Pro kullanıyorum. Öyle pek bilgisayar kullandığım da söylenemez. Akşamları 1-2 saat işlerimi halleder film izler kapatırım. Oyun falan oynamam ama bir aydır bataryama birşeyler oldu dün itibariyle malesef şarj tutmuyor. Yeni batarya alamam gerekiyor haliyle biraz araştırdım Orjinali 400 lira civarında ama muadili olanlar ise 200 lira civarında sizce hangisini almalıyım? Muadili olanı alsam performans olarak sıkıntı yaşarmıyım? haliyle 200 lira daha verip ssd de taktırabilirim kafam biraz karışık.. yardımcı olurrsanız sevinirim. şimdiden teşekkür ederim..

codding

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşlar bu konuyu açtım ama kimseden cevap gelmedi. Bende tecrübelerimi ihtiyaç sahipleri ile paylaşmak istedim.
Öncelikle şunu belirteyim batarya aldım istanbul teknik servis diye bir yerden mecidiyeköyden ama orjinal demişti aldım ama orjinal batarya değil.. Neyse bataryayı ilk açtım kullandım yosemite yüklüydü. şarj %20 düşer düşmez bilgisayar kapanıyordu. sonra mavericks yükledim bu ara bataryayı biraz yoğun kullanmam sonucundan bu sefer şarj %10-15'e düştüğünde kapanıyor. Apple teknik servisleriyle görüştüm kesinlikle pille ilgilisorun orjinal piller o şekilde yapmaz dediler. Pil değiştirmek isteyen kişiler kesinlikle üç beş liradan kaçmayın orjinal pil taktırın. ama şunu da belirteyim orjinal olmayan bataryaya ragmen şarjıom 5 saat gidiyor. ekran palaklığı full açık film izlersem 3.5-4 saat kesin gidiyor. Ayrıca sormak istediği başka sorusu olanlar buraya yazabilir. Kolay gelsin..