2.nci televizyonda teledünya nasıl izlenir?

Bu konuyu okuyanlar

badboy_17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle hayırlı geceler benim bir sorum olacaktı yaklaşık 2 ay önce kadar teledünya bağlattık eve ve 2.televizyon için ayrı kablo çekilip paylaştırıcıdan bağlandı fakat 1.televizyondaki kanalların çoğu 2.televizyonda göstermiyor.Bunun için ne yapmam lazımİ?
Birde evde bir uydu alıcı daha var 2.televizyona gelen kablonun ucuyla uyumsuz girişi uydu alıcıya bağlasam diğer geri kalan kanalları da gösterir mi eğer gösterirse girişi uyumsuz kablo ucuyla alıcının onu nasıl düzeltebilirim Şimdiden teşekkürler

Odessa

Müdavim
Reaksiyon puanı
432
Benim bildigim ikinci bir Teledünya kutusu gerekli. Bizde de durum ayni. 126 yi cevirip detayli bilgi alabilirsiniz.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam şimdi olayı pek anlamadım ama şöyle cevaplıyayım.

1- Bir adet çanak ile 2 tv ye görüntü vermeyi denerseniz 2 tv de açıkken her kanal çekmez aynı paket yayınını izlersiniz, Örn: 1. tv de trt 1 2. tv de trt spor gibi ,

2- Eğer 1 teledunya kutusu ile 2 tv ye yayın vermeyi kast ediyorsanız böyle birşey yok.

3- Ne tür bir paylaştırıcı ve nasıl kulandınız ? Direk çanaktan gelen hattı 2 ye mı ayırdınız yoksa teledunya decoderınden bır kablo aracılıgı ıle mı hat çıkardınız ? Sorunu detaylı açıklarsanız daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım.

badboy_17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HIREMCO-5-Li-SPLITTER-ANTEN-DAGITICI-UYDU-COGAL__68707359_0.jpg

Açıkçası çok anlamıyorum uydu işlerinden :)şuna benzer bir dağıtıcıdan bir kablo daha takmak kaydı ile öteki tv ye bağlantı yapıldı.Bir kablo teledünya uydu alıcısına bir kabloda normal anten girişi ile diğer televizyona takıldı.Fakat normalde içerdeki led tv de atıyorum animal planet tarzı kanallar varken öteki tvde animal planet yok.Bunların haricinde evde normal uydu bağlantısı için dandiklerden bir alıcı daha var axen di sanırım markası 2.televizyona gelen kabloyu axen e taksam axendende
2139.jpg
şu kabloyla tv ye bağlasam eksik olan kanalları getirme ihtimalim varmı

melek132

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kablo Tv ve Teledünya ayrı şeydir. Kablo Tv evinizde 10 ayrı noktadan izleyebilirsiniz. İçerdiği kanallar içinde adam akıllı 3-5 kanal var. Diğerleri pek izlenmiyor. Yukarda badboy_17 göstermiş olduğu dağıtıcıyla yayını diğer odalara da bağlaya bilirsiniz. 1 tane giriş ve en az 2 tane çıkışı vardır. Girişe Kablo Tv'den gelen uç takılır. Çıkışın birinden kablo ve televizyon bağlanır, diğer çıkışa da diğer noktaya uzatılacak kablo bağlanır. Veriden pek anlamam, ama görüntü kalitesini en yüksek dağıtacak dağıtıcıdan almalısınız. Teledünya ise Kablo Tv'den gelen yayın ile televizyona yayın yapacak bir cihaz gerektiriyor. Yani cihazı hangi odaya koyarsanız, tek o odada teledünyadan yararlanacaksınız. Teledünya kanallarını izleyeceksiniz, diğer odalarda ise Kablo Tv kanallarını sadece izleye bilirsiniz. İkinci bir Teledünya için de ayrı bir abonelik gerekiyor.
Kart kopyalama olaylarından anlamam, ama ayrı cihaz alıp, kartı kopyalarsanız, diğer odalarda da çalışır mı bilemiyorum.