Şampuan önerisi ( en az kimyasal içeren hangisi)

Bu konuyu okuyanlar

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Arkadaşlar uzun süredir doğal zeytinyağı sabunuyla saçımı yıkıyorum çok da faydasını gördüm size de tavsiye ederim.Fakat şampuan almam gerekiyor şuan bir süre kullanacağım fakat markası önemli değil en az kimyasal içeren doğala en yakın şampuan hangisidir ?

Karargaht

Müdavim
Reaksiyon puanı
112
Bioxcin. Arkadaşım çalışıyordu o şirkette bildiğin suyu, bildiğin yumurtayı kırıp vs. içine atıyoruz diyodu. Yalan söylemeyeceğini düşünüyorum :) Diğer markaların çoğu malum.

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
şampunı nıye alman gerekıyor kı dogal sabun kullnıyon zaten

Kriptex

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
iyi pazalar;

shwazkorp ürününü kullanıyorum .İçinde kimyasal bulunmadığı söyleniyor,fiyatı 50 tl civarında benim kullandığımın saçı nemlendirmek için birebir belirgin derecede saç dökülmesinde azalma olduğunuda farkettiğimi söylebilirim.

not:marketlerde satılmıyor,eczanelerde yok . Ali Gür'den alıyorum ben.Belki başka profesyonel kuaför'lerdede mevcuttur.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bioxcin. Arkadaşım çalışıyordu o şirkette bildiğin suyu, bildiğin yumurtayı kırıp vs. içine atıyoruz diyodu. Yalan söylemeyeceğini düşünüyorum :) Diğer markaların çoğu malum.

Hocam onlar tamam saça az zarar veriyor ama onu devamlı kullanman lazım bir an kullanıp kesince saçında anormallik oluyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iyi pazalar;

shwazkorp ürününü kullanıyorum .İçinde kimyasal bulunmadığı söyleniyor,fiyatı 50 tl civarında benim kullandığımın saçı nemlendirmek için birebir belirgin derecede saç dökülmesinde azalma olduğunuda farkettiğimi söylebilirim.

Hocam bunun içinde krem varmı saçım yağlı oldugu için krem zarar veriyor

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Ersağ

bi bakın derim. Ben kullandım bi ara ama saçlarım ben küçükken çok badem yağı yemiş ondan fırça gibi işe yaramadı bende ama şişeler 1-1.5 lt lik. Bonkölere göre ama ürünleri çok mükemmel. Mesela kardeşimde astım var istediğin kadar bu ürünlerden kullan bir şey olmuyor .

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bioxin al bir sene kullandım. 2 günde bir yıkayarak. Daha yogun olanını al 35 40 tl olmalı

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Konuya gelmişken, saçlarım yıkadıkdan sonra hacimli oluyor 2 gün sonra istediğim kıvaya geliyor, saflaşıyor, ne kullanmalıyım şampuan veya nemlendirici?

Saçım kalın ten 5 ve sık

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Eğer şampuanın içinde köpürmesi için maddeler varsa uzak durun (SLS) En iyisi zeytinyağlı sabunla devam etmek çünkü her ürünün içinde raf ömrünü koruması için maddeler var

Kriptex

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Markette satılan şeylerden hayır gelmez,yağlı saçlar için başka bir ürünü olduğuna eminim.

MoonseroZe

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Konuya gelmişken, saçlarım yıkadıkdan sonra hacimli oluyor 2 gün sonra istediğim kıvaya geliyor, saflaşıyor, ne kullanmalıyım şampuan veya nemlendirici?

Saçım kalın ten 5 ve sık

Ben yazdim zannettim lutfen su mevzuyada bi el atin

fahrenheit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
No-Poo diye internette ararsan istediğine ulaşabilirsin. Uygulaması zor olsada sonuçları oldukça iyi. Kısaca anlatmak gerekirse şampuan niyetine "Karbonat+Su" karışımı kullanıyorsun(Yemeklerde kullanılan ve marketlerde satılan karbonat). Saçları yumuşatmak içinde saf sirke ile masaj yaptıktan sonra durulayarak işlemi bitiriyorsun.

Karbonat+su karışımı köpürmediği için ilk başlarda biraz zorlanabilirsin. Özellikle alerjik bir cildin varsa oldukça faydasını görürsün.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Ben head & shoulders kullanıyorum zararını görmedim şuan. Şu nane ferahlığımı mentol ferahlığımı ne var onu kullanıyorum saçlarım hem yağlıydı hem kepekliydi hemde karman çormandı. Şimdi teltel kepek yok yağlanma hiç yok ama tabiki işin kimyasal kısmında hiç bilgim yok ama oldukça faydasını gördüm diyebilirim.

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Bıttım sabununu tavsiye ederim, her saçlara hem de cilde faydası var %100 doğal. İçeriği ve faydası için aşağıdaki siteden bilgi edinebilirsin.

Bıttım Sabunu

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Ben head & shoulders kullanıyorum zararını görmedim şuan. Şu nane ferahlığımı mentol ferahlığımı ne var onu kullanıyorum saçlarım hem yağlıydı hem kepekliydi hemde karman çormandı. Şimdi teltel kepek yok yağlanma hiç yok ama tabiki işin kimyasal kısmında hiç bilgim yok ama oldukça faydasını gördüm diyebilirim.

Hocam öyle gözüküyor ama zamanla saçınıza zarar veriyor ben eskiden en çok head şampuanı kullandım tamam kepek yoktu temizdi ama saça zarar verdiğini sonra anladım.İçinde birçok kimyasal madde var

No-Poo diye internette ararsan istediğine ulaşabilirsin. Uygulaması zor olsada sonuçları oldukça iyi. Kısaca anlatmak gerekirse şampuan niyetine "Karbonat+Su" karışımı kullanıyorsun(Yemeklerde kullanılan ve marketlerde satılan karbonat). Saçları yumuşatmak içinde saf sirke ile masaj yaptıktan sonra durulayarak işlemi bitiriyorsun.

Karbonat+su karışımı köpürmediği için ilk başlarda biraz zorlanabilirsin. Özellikle alerjik bir cildin varsa oldukça faydasını görürsün.

Sağ olun hocam bakıcam.

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Hocam öyle gözüküyor ama zamanla saçınıza zarar veriyor ben eskiden en çok head şampuanı kullandım tamam kepek yoktu temizdi ama saça zarar verdiğini sonra anladım.İçinde birçok kimyasal madde var

Sağ olun hocam bakıcam.
Zarardan kastınızı açarmısınız acaba

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Zarardan kastınızı açarmısınız acaba

Hocam ben senelerdir kullandım hani kepek sorununu hallediyor ve yağlanma yok demişsin peki 2 günde yağlanan saçının yağlanma süresimi uzadı peki ?

K /\ /\ N

Müdavim
Reaksiyon puanı
83
Hocam ben senelerdir kullandım hani kepek sorununu hallediyor ve yağlanma yok demişsin peki 2 günde yağlanan saçının yağlanma süresimi uzadı peki ?
Çok sık yolculuk yapıyorum bu aralar. 5 gn bile almadığım oluyor ozman bile saçımda sadece kepeklenme oluyor ama çok çok az yağlan ma gene olmuyor olsada yok denecek kadar az.

İSS-1

Doçent
Reaksiyon puanı
6
NaturVital öneririm :thumbup1:

İspanya çıkışlı bir şampuan. Her saç türüne göre çeşitleri var. İnceleyebilirsin : http://naturvital.co.uk/

Piyasa da 30 TL fiyatı vardır.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Çok sık yolculuk yapıyorum bu aralar. 5 gn bile almadığım oluyor ozman bile saçımda sadece kepeklenme oluyor ama çok çok az yağlan ma gene olmuyor olsada yok denecek kadar az.

Hocam bunlar var olan yağı olur hani saçındaki yağı dengelemez ve kimyasal içerdiği için saça zarar verir bu zararda yağlanma ve kepek yönünde olmaz saç köküne zarar verir ve zamanla hafiften dökülmeye başlar tabi kesin birşey diyemem ama buna etkisi %40 var.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bi up getireyim konuya şampuanla yıkadım saçımı ve hemen saç diplerim kaşınmaya başladı doğal sabunumla yıkadığım zaman tertemiz ve kaşıntı olmuyordu ve saçlarım sabuna doğal olana alıştığı için şampuanda ki zararı şimdi anlıyorum.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492

Saçım kalın ten 5 ve sık
bu kullandığınız şampuanın kafadaki / saçtaki bütün yağı almasından ötürü oluyor.
çeşitli kremler işe yarayabilir.
yahut bir gün sonra duru bir su ile baş tekrar yıkanabilir. :)

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bioxcin nasıl bir şampuan? Daha önceden duymadım hiç eczanelerde bulabiliyormuyuz

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bioxin eczanelerden alabilirsin daha yogunlaştırılmış olanı al bir yıl kadar kullanırsın bir damlası yetiyor

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Zeytinyağlı defne sabunu aldım Mehmet Aydın yazıyor üzerinde bununla mı yıkasam ki kepek yapar dediler iyice bir araştırmak lazım

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Zeytinyağı her derde deva inan o sabun en pahalı şampuanlardan daha iyidir. Kepek yapar bir süre sonra bır ale doner alışana kadar

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bioblas kullanıyordum ,saclarimi döktü fazla görülebilir bir şekilde şimdi yarın şu bioxcin bakicam az kimyasal kullanılmış sanırım

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Saçlarım dökülmesin yeter ben şuan Dermo Kil kullanıyorum ama şampuanların hepsi kimyasal. Sabunda saç derisine aykırı madde diyorlar.

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Sabun saçı kazık gibi yapmıyor mu sizin?

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
içinde kimyasal olmadıgı için daha bir gür oluyor 2. Kez yıkamada saçının temizlendigini hissedersin sonrasında istersen yumuşatıcı birşeyler sür :)