Nexus 6 - Saf Android Eleştirisi

Bu konuyu okuyanlar

Rivovi96

Asistan
Reaksiyon puanı
5
arkadaşlar belki ilk defa telefon tavsiyesi değil telefon alıcaklara tavsiyeyi önceden yazayım dedim

google nexus 6 yı kullanma imkanım oldu saf android olan cihaz özgürlük açısından berbat genelde android kullananlar ios a kısıtlayıcı der ama nexus 6 ios u da aşmış deneyimlerimi anlatayım; her android cihazda bulunan pil ayarlarından bildirim panelindeki pil işaretinin yanına pil yüzdesi koyma ayarı yok pil yüzdesini göremiyorsunuz arkada çalışan uygulamaları ios daki gibi tek tek kaldırmak zorundasınız toplu kaldırma seçeneği yok, uygulamalar menüsünde hiçbir ayar yok uygulamaları isme göre otomatik sıralıyo o kadar ne bunu değiştirebiliyosunuz nede klasör oluşturabiliyosunuz, ayrıca cihazın kendi dosya yöneticisi yok 3. parti uygulama indirmeniz lazım. saf android in saf ios dan kısıtlama bakımından pek bir farkı yokmuş üreticiler yüzünden güncellemeler geç geliyor belki ama üreticilerin koyduğu ekstra özellikler olmasa android çekilmez.
kesinlikle ios fanı değilim lg g2 kullanıyorum amacımda telefona gömmek değil telefon hızlı kasmıyor, kamerasıda güzel ama bunlarıda yazmak istedim alıcaklara yardımcı olabilmişimdir umarım

Koca Adam

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Saf android diyebilmeniz için bunların olmaması gerekiyor zaten :glare: ayrıca nexus 6 hem tasarım olarak hemde diğer teknik yönleri ile candır :)

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bahsettiğiniz bütün herşey alternatif uygulamalar ile mümkün. Saf Android de bu zaten. El değmemiş.

usluyorum

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Telefona nasıl eriştiniz mi diyeceksin

Rivovi96

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bahsettiğiniz bütün herşey alternatif uygulamalar ile mümkün. Saf Android de bu zaten. El değmemiş.
bunlar alternatif uygulamalarla çözülebilir ama extra uygulamalar telefonu yavaşlatır nexus almanın avantajı olmaz ana ekranda şu özellikleri bile yok ana ekranda parmaklarınızı birbirine yaklaştırarak tüm sayfaları görürsünüüz ya o yok ana sayfayı ayarlayamıyorsunuz en baştaki ana sayfa oluyor sayfaları silemiyorsunuz bir sayfadaki tüm ikonları ve widget ları silince sayfa gidiyor yani launcher şart oluyor

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Bende % işareti var. Arkadaş farklı bir yerden mi bahsediyor acaba :mellow:

jfxYG5P.png

Reaksiyon puanı
2,554
Sonuna kadar hak veriyorum bende g2 kullanıyorum mesela samsung harici hangi markayı alsam içi boş gibi geliyor.Lg arayüz konusunda aşmış arkadaş.Herkesin kullanım alışkanlığı farklı tabi htc yada sony kullanan yada gmd gibi fp telefonları kullananlar fazla bir fark göremezler.Bu yüzden lg harici cihazlar artık ilgimi çekmiyor samsung arayüzünü düzeltirse bide note serisi güzel onun dışında dediğim gibi :)

HİGH SCHOOL DXD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android demek günlük hayat demektir. Aklımıza gelecek herşeyi onla yapabiliriz. Video indirme, dönüştürme işlemleri, office, dosya yöneticisi. İos ta da yapabilirsin fakat onlar bunun gibi tek bir program ile yetinirken biz ' bu programda şu özellik yok o yüzden şunu indirelim' gibi söz hakkına sahibiz. Tabi bunun yanında ea games, gameloft, glu gibi büyük çaplı şirketlerin oyunlarını da barındırırız işte bu saf androidin gücünün bir parçasıdır fakat bu saydıklarımın hepsini yapabilmek için güçlü bir cihaza ihtiyacımız vardır . Başta gelen gereksiz yüklü uygulamalar ile arayüzü kasmayacak ve hızlı olacak. İşte bu cihazlara NEXUS serisi diyebiliriz. Her zaman güncel ve gücün donanımda değil yazılımda bulunduğunu anlatan bir cihaz. Ayrıca jellybean , kitkat ve lollipop ile android de yüklü gelen uygulamaların ram kullanımı %1.1 e kadar düşmüştür. Dediğiniz şeyleri launcher ile yapmakta mümkündür lakin bir NEXUS kullanıcısı olarak ne kadar launcher kullanırsanız kullanın eski tadını vermez...

Rivovi96

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Ben telefonu ahşalamak için yazmadım bunları benimde almak için beklediğim telefonlardan biriydi kullanma imkanım oldu deneyimlerimi paylaştım google belki güncelleme konusunda iyi olabilir ama diğer üreticilerin kullanıcı deneyimlerinden geride kalmış

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Nexus 5 kullanmış biri olarak arkadaşa katılıyorum. Tamam hızlı güzel hoş ama maalesef boş.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
[MENTION=420288]war is up ahead[/MENTION] mesajı duzenleyecektim sonra kalsın dedim keyfi yerine gelsin milletin :D

Yazıyla ilgili Nexus da zaten bilinenler bunlar. Insanlar nexus cihazlari uygulama geliştirmek, rom denemek için aliyor. Dolayısıyla günlük hayatta normal kullaniciya hitap eden bir cihaz da pek değil, ama söylenilen seyler gene launcherlar uygulamalar aracılığıyla da halledilir. Nexus kullanıcı kitlesi bellidir hep de oyle kalır :)

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Hocam konuyu uzatmak istemiuorum ama dayanamadım.
Windows da 20 yıldır paint de bile birtek nokta konulmadı. Ama her türlü program var diye herkes onu kullanıyor. Pro temin edilebiliyorsa sorun yok. Bir çok iphone cu sadece ramin yarisini programla şişiriyor diye samsung almaz..
Turkcell andoidi gibi çöplük dolusu olmaktansa bomboş olması cok daha iyi. Tam benlik miş.

Tercihinize saygı duyarım [emoji2]

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
2K ekranlı 805 işlemcili nexus nexus değildir arkadaşlar

NocHe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
bende galaxy nexus vardı bu saydığın eksiler onda da aynıydı arkadaşın dediği gibi saf olması için böyle olması gerekir bence de ama telefon hoşuna gidenler rom ile çare bulurlar her şeyi değiştirmek için üstelik güncellemeler romlara daha önce gelir

1ruby1

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Nexus 5 kullanıcısıyım, yine telefon alsam nexus 6 alırım.

war is up ahead

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=346205]Jiraiya06[/MENTION] hocam napayım :D:D telefondan yazıyorum ama gözükmüyor :D

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
saf android in saf ios dan kısıtlama bakımından pek bir farkı yokmuş

Allı güllü telefonlar -G 2-3, S 4-5, M 7-8 vs- hiçbir zaman, hiçbir şekilde Nexus stabilitesini veremez. 2 yıl olmak üzere hala takılma, donma olmaksızın Nexus 4 kullanıyorum. Lollipopla birlikte daha da coştu cihaz. Keyfiyet dışında değiştirme ihtiyacı da hissetmedim. Nexus daha çok telefondan anlayanlara hitap eder. Kendin özelleştirme yapmayı bilmiyorsan, root, rom, xposed vs anlamıyorsan zaten Nexus kullanmanın anlamı da yok