1200 - 1500TL Uzun süreli iyi telefon

Bu konuyu okuyanlar

telefonmeraklıs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefon değiştireceğim 1200/1500 TL arası bütçem var . Lise 1 e gidiyorum alacağım telefon beni Lise 4 sonuna kadar idare etmeli . Kassın istemiyorum fazla . Samsung Galaxy Wonder kullanıyorum bundan mı bilmiyorum ama androide karşı bir nefretim var istemiyor gibiyim lumia da dikkatimi çekmiyor iPhone larda pahalı. Ama siz her türlü telefon önerebilirsiniz araştıracağım . Kamerası iyi olsun oyun oynarım ama öyle son çıkan güçlü işlemci isteyen oyunlar değil sosyal ağda takılırım . Önerilerinizi bekliyorum[SUP] :) [/SUP]:rolleyes:

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Hocam liseden beri kullandığım telefonlar sırasıyla;
Piranha zuma, htc t3333 mega touch2 , iphone 5 , samsung note 2 , iphone 3Gs, Asus zenfone 5.
Birçok telefonuda kullanma fırsatım oldu vatan bilgisayarda telefon bölümünde satış yaptığım için.

Senin bütçene en uygun iphone 5s temiz birkaç aylık 2. El bulman gerekiyor.
2. El alırken dikkat etmen birkaç husus var.
√ Kesinlikle ama kesinlikle fatura, garanti olmalı.
√ Faturada ki imei cihazla tutmalı. ( *#06#).
√ Ne yap et ölü pixel test uygulamasını indir. Sıfır aldığım cihazda ölü pixel çıktı :) hemen garantiye yolladım değiştirdiler.
√ 20 30 dakika cihazı kullan, kamerası vs.. bozuk çıkabilir, benim iphone 3gs alırken başıma geldiği gibi :) adamı arayıp çağırdım geldi cihazi değiştirdi.
Aklına takılan soru olursa sorabilirsin. Allaha emanet ol :)

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Evet ellemeyelim ilk bulana da ödül verelim:)

Sony xperia z ailesinden al bence. En az 4 yıl kullanicam dedigine göre dayanikli olmasi lazim ki z ailesinde bildigin gibi dayanıklılik ve su geçirmezlik sertifikası var. Kamerasi iyi olsun diyosun e z1-z2 de 20.7 mp kamera var 4k çekiyor (z1 de 4k romlar ile mümkün) suan Türkiyede z1 1200-1500 tl fiyat bandında fakat yurt dışından getirme imkanın falan varsa z2 al yurt disindan gelince 1300 liraya falan denk geliyor. Z2 veya z1 isini görür dostum.
Bu arada güncelleme konusunda bi istedigin falan varsa o konudada iyi sony ama bir nexus degil.

monstearsoul

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefon değiştireceğim 1200/1500 TL arası bütçem var . Lise 1 e gidiyorum alacağım telefon beni Lise 4 sonuna kadar idare etmeli . Kassın istemiyorum fazla . Samsung Galaxy Wonder kullanıyorum bundan mı bilmiyorum ama androide karşı bir nefretim var istemiyor gibiyim lumia da dikkatimi çekmiyor iPhone larda pahalı. Ama siz her türlü telefon önerebilirsiniz araştıracağım . Kamerası iyi olsun oyun oynarım ama öyle son çıkan güçlü işlemci isteyen oyunlar değil sosyal ağda takılırım . Önerilerinizi bekliyorum[SUP] :) [/SUP]:rolleyes:

Bu arada şuan forumda amerikadan gelmis iPhone 5s i 1100 liaraya satiyorlar haberin ola (1100 lira+kayit ucreti )
Bknz : [satılık] iphone 5s

pinterest

Profesör
Reaksiyon puanı
157
İphone 5S // Xperia Z3 Compact.

İ5S Neden?

iOS stabilitesi
Uzun güncelleme desteği
İyi kamera

Neden değil?

Herkesin şikayetçi olduğu batarya ömrü.

Eğer 16 GB lık versiyonunu alacaksan yaşayacağın depolama birimi problemi

Z3 Compact Neden?

Omnibalance tasarım. Şahsen benim için bir artı. Çünkü i4S ile Apple tasarım anlayışı sonlandı. İ5 ile Ekran boyu uzayıp tam bir orantısız telefon çıktı.

Bir htc'nin tasarımı bir de Sony'nin omnibalance tasarımı farklılık yaratıyor.

720 p 4,6" ekrana Snapdragon 801 işlemci ve 2600 mAh birleşince muazzam batarya ömrü.

20,7 mp muazzam kamera

Suya,toza dayanıklı

Neden Değil?

Ben bulamadım. Isınması diyeceğim ama Z3 ile itibaren borulu soğutma sistemine geçildi yani ısınırsa biraz bekleyin hemen soğuyor.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Asus Zenfone 2[emoji1].

telefonmeraklıs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki internet alışverişlerinde peşin fiyat oluyor mu ? Kredi kartı kullanmıyoruz da. Tavsiyeniz için teşekkürler fakat internetten alışveriş yapmaz babam :)

windows8

Profesör
Reaksiyon puanı
3
2.el m8ler 1400 tlye kadar bulunabiliyor eğer z4 1 2 aya tanıtılırsa z3 de olabilir, z3 combatta çok iyi bi tercih

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Peki internet alışverişlerinde peşin fiyat oluyor mu ? Kredi kartı kullanmıyoruz da. Tavsiyeniz için teşekkürler fakat internetten alışveriş yapmaz babam :)

Tabii ki oluyor, hatta bazı sitelerde peşin fiyatına iskonto oluyor. Teknosa vb.. sitelerde hediye çekleri ile güzel indirimler bulabilirsiniz :)

htc2014

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sony xperıa z serisi 10 numara 5 yıldız z1compactan yazıyorum

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
Bence Zenfone 2 varken Z1 Compacta ihtiyaç yok. Çünkü LG G2 Flexde Snapdragon 810 var ve hız olarak Zenfone 2 ile fark yok diye biliyorum. Ama Zenfone nun 4GB Ramli modelinde.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bence Zenfone 2 varken Z1 Compacta ihtiyaç yok. Çünkü LG G2 Flexde Snapdragon 810 var ve hız olarak Zenfone 2 ile fark yok diye biliyorum. Ama Zenfone nun 4GB Ramli modelinde.
Zenphone 2 daha çıkmadı ne zaman gelir Allah bilir.

htc2014

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam z1 de ısınma ve sarj sorunu var diye biliyorum. Sizin görüşleriniz nelerdir?

ben rastlamadım 2.5 gunde 1 sarja takıyorum

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sony sadece kamerası ile ezer gecer asus u kullanmadan yorum yapmayın

Kestane

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Zenphone 2 göz kırpıyor ama sağlam olsun uzun süre kullanmak istiyorum diyince aklıma z3 compact geldi. Elime aldım telefonu sağlamlık hissi harika cidden. Batarya dersen günlerce gidiyor. İ5S Alsan eminim pişman olursun priz peşinde koşarken.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Zenphone 2 göz kırpıyor ama sağlam olsun uzun süre kullanmak istiyorum diyince aklıma z3 compact geldi. Elime aldım telefonu sağlamlık hissi harika cidden. Batarya dersen günlerce gidiyor. İ5S Alsan eminim pişman olursun priz peşinde koşarken.

Yorumunun altına imzamı atarım :thumbup1:

xalpay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lumia 930 öneririm geçenlerde indirimdeydi 1250 TL civarındaydı

D

Deleted member 216045

SDN Okuru

VazgectimSenden

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tarz telefonların şarjı çok iyi diyen çokta doğru konuşmaz tabi ki kullanıyorsa..

Hiç unutmam S4 çıkmıştı samsung un amiral gemisi şu kadar batarya dünayda ilk falan :) Şarjı öğlen bitiyor değil akşamı görücem :) Nese wifi sini kapadım akşamı görmeye başladı ama o kadar.. Ertesi sabahı daha hiç görmedi.

Uzun lafın kısası android telefon sizi akşam eve sokuyorsa şarjı iyidir.. Piyasada ki markalı telefonların % 90 ı da akşam sizi eve sokar..