Galaxy tab 4 (smt230) root atma

Bu konuyu okuyanlar

nikotinist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sdn okurlari yaklasik 4 ay once galaxy tab 4 aldim , aldigim gunden beri root atmak istiyorum fakat bir turlu beceremedim. Xda formundan 1 ,2 tane konu buldum odin ile su atilacak felan yaziyordu yaptim fakst olmadi yardim edecek arkadaş var ise cok makbule geçer

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Kingo Root programıyla sorunsuzca rootlayabilirsin.

Desteklenen cihazlar bölümünde yok ama hiçbir sorun olmaz, Usb sürücülerini yükle sonra Usb hata ayiklamayı aç, bağla bilgisayara ve Root yazan yere tıklayın, bu kadar.

İndirmek için: Tıkla

nikotinist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Programı indirdim, yaklaşık 20 dk bekledim cihaz kendini yeniden başlattı, sürekli birşeyler indiriyor. sorun mu var acaba ?
N91g1k.png

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Yorumunuzu yeni görüyorum, rootlandımı? olmadıysa tekrar deneyin hata veriyorsa farklı bir yöntem bakmamız lazım.

nikotinist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 dk devam etti, hep ayni seyler yaziyordu bende olmuyor diye cikardim ama hata vermedi

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
30 dk devam etti, hep ayni seyler yaziyordu bende olmuyor diye cikardim ama hata vermedi

Root olduysa ve sıkıntısız kullanıyorsanız sorun yoktur.

Tabletiniz programın listesinde olmadığı için öyle yapmış olabilir pek takılmamak lazım rootlanmışsa.

nikotinist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
30 dk bekledim root olmadi sorun orda.

besyo78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Allah rızası için biri yardım etsin..... Kafayı yiyecem.. Odin, king root, iroot hepsini denedim. Bir türlü [h=2]Galaxy tab 4 smt-230 tabletimi root yapamıyorum. Lütfen tecrübe etmiş denemiş bir arkadaş yardımcı olsun. Yabancı siteler dahil her yeri taradım ve bir çok yöntem denedim olmuyor. tabletin USB modunu ayarlıyorum. Kingo da failed yazıyor. i rootta da aynı durum. Odin root yapmıyor. Lütfen bilgili bir arkadaştan yardım istiyorum...[/h]

besyo78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
​Sonunda. Ne varsa bu gevurlarda var. Samsung Galaxy Tab 4 7" smt-230 root yaptım.
Adım adım anlatıyorum.
1- https://mega.co.nz/#!JhshBZKD!0MKpwpG8rooldd1Tw9GExkIIkinhfp8lzsdD1O3sGps
Bu adresten zip dosyasını indirin. Bilgisayarınızda herhangi bir yere çıkarın.

2- Tableti kapatın. Güç+ses azaltma+ Ortadaki home tuşuna aynı anda basılı tutun biraz.

3- Tablette donwloading ekranı gelecektir. Tableti bilgisayara bağlayın ve odin i yönetici olarak çalıştırın.
4- Odinde sağda AP yi seçip dosya seçiminde de openrecovery-twrp-2.8.0.1-degas.tar dosyasını seçin.
5- Start tuşuna basın. Tablet yeniden başlatılacaktır. Siz açılmasına izin vermeyin. Yeniden başlar başlamaz Güç+ses Artırma+ Ortadaki home tuşuna aynı anda basılı tutun.
6- İlk defa gördüğünüz bir ekran çıkacak karşınıza. Orada sırasıyla reboot > system ve sonra install root yazan yeri sağa doğru kaydırın.
7- Tablet yeniden başlatılacaktır. Birşeyler güncelleyecek. Bunlar bittikten sonra google play den busybox diye bir yazılım var. onu indirin ve kurun. Eğer kurulum ile ilgili hata verirse otomatik olarak supersu diye bir yazılım kurulu olacak.
. Onu tıklayarak kurulumunu tamamlayın. Tekrar busybox a gidip onun da kurulumunu tamamlayın.
İŞLEM TAMAM
8- Root check tarzı rootlu olup olmadığını kontrol eden basit bir yazılım ile cihazınızın Root lu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Ben denedim yaptım oldu. Kaynağını aldığım ingilizce forum sayfasının da linki:
http://forum.xda-developers.com/tab-4/development/root-tab-4-sm-t230-t2984670

Umarım faydalı olur. Selamlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim emegine saglik yaptım oldu cok saol saygılar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim Allah ne muradın varsa versin, işlem sayende başarıyla tamamlandı, benim senin işlemine bir artım olarak bu işlemi mac OS X üzerinden virtualbox'la yapmam, belki birilerinin işine yarar, mac'a virtualbox adlı yazılımı kurup windows7 iso dosyası indiriyoruz ve mac üzerinde windows çalıştırıp geri kalan işlemleri senin anlattığın gibi yapıyoruz tekrar teşekkürler Galaxy Tab 4 SM-T230 ve Androis 4.2.2 cihazımı sayende rootlamış bulunuyorum.:clap::drool:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hay Allah senden razı olsun kardeşim 6aydır cebelleşiyodum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yav kardeşim odine giriyorum AP yerine dediğin dosyayı giriyorum failed veriyor tablet yeniden başlamıyor 4.sıra yardımcı olurmusun teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardeşim yapıyorumda reboot-system systeme tıklayınca yeniden başlıyor öyle olmaması lazım nedeni ne ki yardım edermisin

S

SDN Okuru

SDN Okuru
#beyso78 senin ciğerini yiyim senin ağzını yiyim senin ellerini öpiyim adamsın adamın önünde gidenisin süpersin kralsın müthişsin 100 üzerinde 100000000000000000000000000000000 veriyorum adamsın böyle devam et bu arada arkadaşlar root esnasındayken hanı güç+ses açma + home basıyoruzya ekran gelıyor oarda ıste son yere gelınce en basta mal gıbı do not installion a tıklıyodum o degılmıs yenı fark ettım onun altındakı mavı oku sağa doğru kaydıracaz arkadas bıraz degısık anlatmıs ama ellerıne ayaklarına cıgerıne saglık adamın önünde gideni hası

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yaw bu sağa doğru kaydırmayı nasıl yapıyorsunuz ben ekrana dokunuyorum bişey olmuyor deli oldum vallaha

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Tablet ile nette bir sayfaya bakılmıyor, sayfalar gelmiyor:( sürekli sürüm eski virüs olabilir cihaz risk altında olabilir gibi uyarılar geliyor yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaslar hepsini denedim olmuyor bicozum bulur musunuz tabletim sm-t230

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Adam akıllı anlatın şunu 6- İlk defa gördüğünüz bir ekran çıkacak karşınıza. Orada sırasıyla reboot > system ve sonra install root yazan yeri sağa doğru kaydırın. reboot kısmı diye bir yer yok. reboot dersek tabletin yeniden açılmasını sağlar. Anlamadım???

A

AçıklıkGetirici

SDN Okuru
hiç görmediğim diye bahsedilen yer dokunmatik bir pencere arkadaşlar işlemin doğru yapılabilmesi için odini yönetici olarak çalıştır>Ap gerekli dosyayı seç (yukardaki openrecovery-twrp-2.8.0.1-degas.tar dosyası sıkıştırılmış haldedir çıkartmayınız) > start dedikten en fazla 5 sn sonra yükleme ekranı gidecektir sizde daha uzun olur kısa olur bilemem anlayacağınız yükleme ekranın gittikten hemen sonra Güç+ses Artırma+ Ortadaki home tuşuna basın bekleyin mavi bir ekranda twrp yazısını görüceksiniz sonra kardeşimin verdiği adımları takip edin

B

Ben bir root

SDN Okuru
Ben ses açma tuşu + güç tuşu + hme tuşu yerini yapamadım.sırası ile şöyle diyor:
reboot system now
apply update from ABD update
apply update fromstorage
wipe data......yazı
böyle böyle gidiyr,toplam 6 başlık var.altta # manual mode # falan yazıyo. lütfen yardım edinnn...

PrOoFfStRiKeR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende pc yok cogu root programini denedim uapmadi bana cozum nasil uapicam pceiz

Fakunda Arana

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tableti Root'ladım fakat hala tablete USB bağlayamıyorum. Telefonum USB'mi görmesine rağmen, Root'lanmış TAB4 tabletim görmüyor. Bu konuda önerisi olan var mı acaba?