İnternet Hız Sorunu [ Çok Acil ]

Bu konuyu okuyanlar

ekinoks1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyi geceler SDN okuyucuları.

Sizlere 15-20 gündür beni çıldırtan bir sorundan bahsetmek istiyorum. Lütfen bana yardımcı olun. TTnet abonesiyim ve 16 Mbps'e kadar olan paketlerden birini kullanıyorum. 2 hafta öncesine kadar test sonuçlarına göre hızım 13-14 Mbps civarlarındaydı. Ama 2 haftadan beri 5-6 Mbps arasında değişiyor. Geçici bir durumdur dedim ama bugün cep telefonumdan ve evdeki diğer laptoptan test ile hız ölçtüm. Sonuçlar çok şaşırttı beni. Hem cepten hem diğer laptoptan 13-14 Mbps gibi rakamlara çıkarken benim pc de 5-6 Mbps arasında kalıyor. Denemediğim program ve DNS kalmadı. Lütfen yardım edin bana..

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Akk'yi gecmis olabilirmisiniz acaba.

ali.clay

Asistan
Reaksiyon puanı
21
pc de hız düşükse ethernet kablosunu kontrol edin ezilmiş olabilir. yada pc ye virus malware taraması yapın. işlemci hızını kullanan şeyleri kontrol edin

ekinoks1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İmkansız. Bugün ayın ilk günü. Akk 3 Mbps ve diğer pc de ve cepte sorun görünmüyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim paket de 16 mbps hiç 6 mbps yi geçtiğini görmedim neden acaba ?

jtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostolar kullandığınız internet hattı dsl anladığım kadarı ile ancak bunun hızlı olmamasının birçok nedeni vardır
1.bilgisayarına virüs bulaşmıştır ancak format ile kurtarabilirsin söyliyim yok taratacam yok aratacam yapma boşuna
2.telefon hattınızda problem olabilir ki bunu siz ölçemezsiniz türktelekomu arayıp test etmelerini isteyeceksin
3.koydukları modem dandiktir yüksek bir kullanımda kasılmalar yaratıyor olabilir(reset atmışsındır ancak birde başka bir modem ile dene bakalım aynı değerde olacak mı)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Büyük ihtimal ethernet kablosunda sıkıntı vardır.

Wifi ile diğer cihazlarsa sorunsuz 13-14 alabiliyorsanız kendi bilgisayarınızda da o kadar almanız gerekiyor.

Arka planda interneti sömüren bişiler varsa onları kapatın veya modemin wifisini kapatın öyle test yapın.