Oyunları Bedava İndirin

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Birkaç gün önce tanıttığımız ücretsiz yazılım dağıtan Giveaway of the Day sitesinin aynı prensiple oyun dağıtan bir yan kolu var. Göz atmanızı öneriyoruz.

Giveaway of the Day haberimizi okuyanlar hatırlayacaklar, bu site gelirlerini yazılım geliştiricileriyle paylaşarak biz kullanıcıların ücretli yazılımlara para ödemeden sahip olmamızı sağlıyordu. Aynı site Game Giveaway of the Day adlı, sadece oyun dağıtan bir yan kola sahip. Normalde ücretli satılan oyunları bir günlüğüne ücretsiz olarak sunuyor. Aynı şekilde, oyunun dağıtım süresi sona erdiğinde indiremiyorsunuz. "İndirip sonra kurarım, ehehe" diye atlayan açıkgöz okuyucularımıza kötü bir haberimiz var: indirilen oyunları internetten etkinleştirmeden kuramıyorsunuz.

Çok Bir Şey Beklemeyin

Dağıtılan oyunlar, genelde 20$ civarında satılan, basit oyunlar. Sudoku, kakuro tarzı oyunlardan bahsediyoruz. Ancak basit oyunlar olmaları zevkli olmadıkları anlamına gelmiyor. Zuma adlı, topların bir deliğe girmesini önlemeye çalıştığımız oyunun karşısında saatlerini harcamış olanlar ne demek istediğimizi anlayacaktır. Olur da bu site bir gün Zuma oyununu verirse kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

alienshooter-lay.jpg

Oyunlardan biri Alien Shooter. Kutusu bile "beni al" demiyor mu?
"Hayır, demiyor" diye bağırmanızı duyar gibiyiz, bizce de demiyor.

Nasıl İndiririz?

Oyunlar aynen diğer sitedeki gibi 10:00 TSİ sularında değişiyor. Bu bağlantıya tıklayarak RSS beslemelerine abone olup her gün fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. İngilizce olması nedeniyle ücretsiz oyunu nasıl indireceğinizi de kısaca anlatalım. Siteye girince "Proceed to download page" yazılı yere tıklayın. Açılan sayfada "Download (oyunun adı) now" yazılı bağlantıya tıkladığınızda indirme sayfası karşınıza gelecek. O sayfadaki kocaman "Download" yazısına tıkladığınızda oyunu indirmeye başlayacaksınız. Eğer indirmede sorun çıkarsa FlashGet tarzı indirme yöneticilerini kullanmadan indirmeyi deneyin.

Formalite icabı söyleyelim, oyunları ticari amaçla kullanamıyorsunuz. Oyun ticari amaçla nasıl kullanılır diye sormayın, belki işyerinde çalışıyor görünürken oyun oynayarak ticarethanenizi baltalama amaçlı kullanmayın demek istemiş olabilirler.

:: "Bedava sirke baldan tatlıdır" atasözünü hayat felsefesi belleyenleri bu başlığa bekliyoruz.

Bilgi İçin: Game Giveaway of the Day
Yazar: Saner Apaydın
SDN - http://shiftdelete.net

Downsat

Profesör
Reaksiyon puanı
64
20 $'a bilinen verilen oyunlar bence çok iyi? NWN 2 38 $ mı neydi. >X< Onu versinler hemen atlarım. :)

seakar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya mükemmel bir proje ya.Özellikle sınırsız adslciler için...
Diyelim ben tam saat 9:55 te indirmeye başladım.Oyunu indirebilirmiyim.Yoksa saat 10 da linkler iptal mi oluyo?Tam anlamtamadım ama inşallah anlarsınız.

RuNaL

Dekan
Reaksiyon puanı
71
güzel bi site oyunlar biraz daha gelişmiş olsa ayrı bi güzel olacak

snra

Profesör
Reaksiyon puanı
22
seakar dedi ki:
Diyelim ben tam saat 9:55 te indirmeye başladım.Oyunu indirebilirmiyim.Yoksa saat 10 da]

Dene de hep beraber görelim. Olmazsa dövünme gitti oyunum diye :D

seakar

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Saner Apaydın dedi ki:
seakar dedi ki:
Diyelim ben tam saat 9:55 te indirmeye başladım.Oyunu indirebilirmiyim.Yoksa saat 10 da]

Ya sorun şu benim adsl sınırsız değil.

Dene de hep beraber görelim. Olmazsa dövünme gitti oyunum diye :D

snra

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Önemli değil, oyunların boyutu pek büyük olmuyor. Mesela bugünün oyunu 2,6 MB.

chimera

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Uygulama güzel ama oyunlar biraz daha iyi olabilir. Haber için teşekkürler troy

Son mesajlar