Samsung S3 IMEI sorunu! Yardım!

Bu konuyu okuyanlar

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar telefonuma odin ile format attım sonra IMEI numarası değişti. Şu bilindik 0049.... gibi başlayanlardan oldu. Şimdi ne yapmalıyım. Bunu çözemez miyim?

İyi forumlar...

yhatam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Telefonun arkasini ac IMEI numarasini al bi kagida yaz sonra program kullanarak o numaraya ayarlaya bilirsin

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bilmek istediğim o program zaten. Nasıl ve ne ile yapacağımı bilmiyorum. IMEI kutusunda da faturasında da arkasında da yazıyor sonuçta.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

versiyon mu düşürdün

Kaldıramadığım programlar falan vardı. Format atıp yeğenime verecektim.

efnic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihaz versiyonu 4.4.2 ise sen bunu 4.2.2 filan düşürdüysen eğer çıkabiliyor böyle problem

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
önceden kullandığın sürüm neydi ve şimdi ne yükledin?
telefon klon imeili değildi sanırım değil mi?

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cihaz versiyonu 4.4.2 ise sen bunu 4.2.2 filan düşürdüysen eğer çıkabiliyor böyle problem

Evet daha eski sürümü kurdum. Bilinçli yaptığım bişey değildi fakat. Sonuçta günceller diye düşündüm. Ne yapmalıyım peki şu anda. Hayır klon değil. Faturalı orjinal telefonum.

önceden kullandığın sürüm neydi ve şimdi ne yükledin?
telefon klon imeili değildi sanırım değil mi?
Telefonum orjinal faturalı. Klon deği.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Evet daha eski sürümü kurdum. Bilinçli yaptığım bişey değildi fakat. Sonuçta günceller diye düşündüm. Ne yapmalıyım peki şu anda. Hayır klon değil. Faturalı orjinal telefonum.

Telefonum orjinal faturalı. Klon deği.

4.3 sürümlerden birini yükle odin ile düzelir, veya 4.1.2'lerin son çıkanlarından birini
yani EMG4 sürümlerden sonrasını yüklemen gerekir, veya direk emg4 modem yüklemek de sorunu çözebilir
http://forum.shiftdelete.net/samsun...yazlimi-sebeke-sorunu-imei-sorunu-xxemg4.html

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
bence sen EMG4 sonrası bi firmware bulup onu yükle
4.3 lerden herhangi biri olur

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar," i9300 Galaxy S3 I9300XXUGNB6 Türkiye 4.3 Factory Firmware (4 Dosyalı)" bunun indirme linki gerekli bana. Bir sitede buldum fakat indirme hep yarım kaldı. İndiremedim. Birilerinde varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim..

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Arkadaşlar," i9300 Galaxy S3 I9300XXUGNB6 Türkiye 4.3 Factory Firmware (4 Dosyalı)" bunun indirme linki gerekli bana. Bir sitede buldum fakat indirme hep yarım kaldı. İndiremedim. Birilerinde varsa ve benimle paylaşırsa sevinirim..

4 dosyalı olmasına gerek olduğuna nereden kanaat getirdin?
tek parçalı attın da olmadı mı?

merdali1982

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba eğer telefon root edildiyse ve odin kullanarak yazılım güncellemesi sonrası imei nul olduysa eskiye donmenin tek yöntemi var tabiki EFS YEDEGI ALİNMİS OLMASI LAZIM YOKSA BU MUMKUN DEĞİL SAMSUNG GARANTİ MERKEZİ DE İLGİLENMİYOR İLGİLENIYOR ANCAK 870 TL İSTİYOR EFS YEDEGINIZI MUTLAKA ALINIZ EĞER EFS YEDEGINIZI VARSA YARDIMCI OLURUM GEÇMİȘ OLSUN [email protected]

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
merhaba eğer telefon root edildiyse ve odin kullanarak yazılım güncellemesi sonrası imei nul olduysa eskiye donmenin tek yöntemi var tabiki EFS YEDEGI ALİNMİS OLMASI LAZIM YOKSA BU MUMKUN DEĞİL SAMSUNG GARANTİ MERKEZİ DE İLGİLENMİYOR İLGİLENIYOR ANCAK 870 TL İSTİYOR EFS YEDEGINIZI MUTLAKA ALINIZ EĞER EFS YEDEGINIZI VARSA YARDIMCI OLURUM GEÇMİȘ OLSUN [email protected]

Sorun o kadar abartılacak bişey değil. Diğer konuda yazmıştım. Sebebi EMG4 modemi ile ilgili.

Sebebi ise XXEMG4 modemi ile birlikte telefonun imei bilgilerini tutan efs'nin yapısında değişiklik oluyor, siz dönüp atıyorum XXELLA modemi yüklerseniz imeiniz okunamaz. Klon olmayan cihazlar tekrar XXEMG4 veya üstü modem yükleyerek sorunu çözer.
Klon cihazlar ise XXEMG4 yükleyip imeilerini geri getirirler, şebekelerini ise zuluman patch ile geri getirirler.

Size tavsiyem henüz XXEMG4 veya üstü modem yüklemediyseniz mevcut modeminizin ve efs'nizin yedeklerini alın ki geriye döndüğünüzde eski efs'nizi geri yükleyerek önceki modemleri de kullanabilesiniz.

Ben 4.3 yükledim sevmedim 4.1.2'ye dönmek istiyorum derseniz de 4.1.2 sürümü olarak XXEMG4 modemli firmware'lerden öncekileri yüklemeyin, çünkü 4.3 firmware'ler de XXEMG4'den yüksek olduğu için efs yapısını değiştirecektir ve siz XXEMG4'den önceki bir modeme sahip firmware yüklerseniz imeiniz okunamayacaktır.

yildirim3273

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, elimde "I9300XXUGMK6_I9300VFGGMK4_I9300BUUGMK1_HOME.tar.md5" vardı. Dün bunu bootloader'a, PDA'e, phone'a ve csc'ye koydum ve de kurulumu başlattım. Sonra kendi imei numaram geri geldi. Kurulum da gerçekleşti. Şu anda bir problem yok. Yardımcı olmaya çalışan herkese ve özellikle [MENTION=75754]kadı[/MENTION]köyRAP teşekkürederim.