Mozilla varsayılan arama motoru problemi

Bu konuyu okuyanlar

anty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sevgili kardeşlerim ilk önce forumda yeniyim ve hepinizi saygıyla selamlıyorum . budan sonra bu forumda çok emeğim geçeceğini bilmenizi ve problemi olanlara elimden geldiğince yardım edeceğimi size sölemekten hoşnutluk duyarım ...

gelelim benim problemime benim problemim konum çubuğuna eskiden yazdığım karakterler otomatik olarak google'da aranırdı ama ne yazık ki şuan onestep diye bi spam sitesine otomatik yolluyor ve ben tekrar googleda bu kolay yoldan arama yapmaya başlamak istiyorum konum çubuğu(git çubuğu)'nun yanındaki var sayılan tarama motoru google olarak ayarlı ve diğer tüm siteleri de kaldırdım emin olmak için (yahoo vb...) bu yüzden problemin orda olmadığından da eminim şimdiden yardımlarınız için teşekür ederim :) :) :)

[move]
kuvet mira - sago - kolo - ablukalrm[/move]

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
neden git çubuğunun yanındaki küçük kutuyu kullanmıyosun :D

anty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
NecronomicoN dedi ki:
kardeşim biraz ciddi olalım bi porblem yaşıyorum diyorum öle diyosun yinede teşekkür ederim yani 58 görüntülemede tek yanıt senden geldi ...

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Konuyu daha açıklayıcı yaparsan cevap veren çıkabilir.

onestep diye bi spam sitesine nasıl gönderdiğini anladın. birde resim verirsen daha iyi yorumlar yapabiliriz sorunun hakkında

NecronomicoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
anty dedi ki:
NecronomicoN dedi ki:
kardeşim biraz ciddi olalım bi porblem yaşıyorum diyorum öle diyosun yinede teşekkür ederim yani 58 görüntülemede tek yanıt senden geldi ...

ben ciddiyim zaten, adres çubuğuna yazıp aramak istiyosan ve yapamıyosan adres çubuğunun hemen yanındaki arama kutusuna yaz ve ara, bu kadar basit, bunu sen de biliyosun zaten

occuplus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Çubuğun sağındaki oku açarak
- Arama motorlarını yönet'i tıkla
- Burada görebiliyorsan o siteyi sil istediğni ekle

eozulu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sevgili kardeşlerim ilk önce forumda yeniyim ve hepinizi saygıyla selamlıyorum . budan sonra bu forumda çok emeğim geçeceğini bilmenizi ve problemi olanlara elimden geldiğince yardım edeceğimi size sölemekten hoşnutluk duyarım ...

gelelim benim problemime benim problemim konum çubuğuna eskiden yazdığım karakterler otomatik olarak google'da aranırdı ama ne yazık ki şuan onestep diye bi spam sitesine otomatik yolluyor ve ben tekrar googleda bu kolay yoldan arama yapmaya başlamak istiyorum konum çubuğu(git çubuğu)'nun yanındaki var sayılan tarama motoru google olarak ayarlı ve diğer tüm siteleri de kaldırdım emin olmak için (yahoo vb...) bu yüzden problemin orda olmadığından da eminim şimdiden yardımlarınız için teşekür ederim :) :) :)

[move]
kuvet mira - sago - kolo - ablukalrm[/move]

Buralarda değilsin belli ama çözümü şu;
Adres çubuğuna about:config yaz enter la Garanti Kapsamından Çıkabilirsin diye bir uyarı verecek. Sende diyeceksin ki Söz veriyorum Dikkatli olacağım :D:D:D

açılan sayfada en solda bulunan ayar ismi olarak keyword.URL yi bulacaksın ve değerini http://www.google.com.tr/search?q= olarak değiştireceksin veya istediğin bir arama motoru ekleyeceksin ( yahoo eklemek için yahoo da bir kelimeyi arat adres çubuğunda o kelimeden önceki kısım eklenecek kod oluyor)

KintaRo

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@eozulu güzel anlatmışsın fakat arkadaşın tarayıcısı sanırım internet explorer 7. Eğer haklıysam Burdaki adımları takip etmenizi öneririm.

Evet ComboFix! 10 parmağında 11 marifet :)

Son mesajlar