İstanbul'da yanlız bir samurayım :S

Bu konuyu okuyanlar

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
bir samuray olmak istiyorum hayatta sadece değer verdiği kılıcı ve onurundan başka hiç bişeyi olmayan
sadece kılıcım ve ben olmak istiyorum, ha birde onurum
baska bir sey istemiyorum.

yanlız bir samuray olmak istiyorum
sessiz sakın içinde savasan ama dısarıya bir sey yansıtmayan
samuraylar sessiz sakın adamlardır bilirsiniz
konustuklarında agır sözler ederler, yerinde ağır sözler
bin düsünür bir söylerler, onlar savaslarını kendi içinde ederler

ama bennn,
haykırmak istiyorum hayata yeterrrrr diee
sevmek acı cektirmekmidir
neden bana acı cektiriyolar
sevmeyin beni artık istemiyorum

neden kendimi ifade edemiyorum? cok konusan ama bos konusan biri gibiyimm.. evet evet herkes benim için böle düşünüyor... belkide bunlar içimde södürmeye calstıgım yangının dumanlarıdır kim bilir

insanlar neden beni anlamıyolar, cok mu kötü ifade ediyom kendimi
yoksa yüzümden hiç indirmediğim gülücükmü onları farklı düsündüren
bu gülüşün ardında, kendimle savastıgımı neden görmüyolar artık

bir samurai olmak istiyorum diyorum ama zaten öle degilmiyim şu koca istanbul’da
etrafımda yüzlerce insan var bir yerden bir yere gitmeye çalışan, yere düsenler mi dersin, sevgisini öpenlermi ? onlar hayatı yanlız yasıyolar sadece kendileri var gibi

yanındakini umursamamak nasıl birseydir bilirmisin? Istanbulda bunu hemen ögreniyosun! Sadece ben demesini ögreniyosun! Ahh! Adam ölüyo, boşver biz yaşıyoruz burası İstanbul deyip geçiyorsun!

Ankara’da hacettepe üniversitesindeki gece aklıma geldi şimdi bunları söylerken. Ilık bir Ankara akşamıydı, bir şebnem ferah konserini bekleyen binlerce hacettepeli ve ankaralı insanlar, birde ben… etrafımda okadar saçma seyler yapan kızlar erkekler vardıki, durmadan arkadaşıma şu soruyu soruyodum.. ‘olum bunlar ne yapyolar’ cevabsa sürekli aynıydı ‘burası Hacettepe olm, rahat ol’ … tüm gece aynı şeyi söledim durdum gördüklerim karşısında
‘Burası Hacettepe, rahat ol emu !’

Ehh burasıda İstanbul muş, kimsenin kimseyi umursamadı bir yer…
Işte ben o yüzden İstanbulda bir samurayım… kimsenin beni umursamadıgı benimde kimseyi umursamadıgım. Ben zaten yanlızmısım su koca 12 milyonluk istanbulda. Otobüste trende her yerde yanlısmısım…evime geliyorum sadece kendimi düsünüyorum bir samuray gibi… onurumu ve kılıcımı :S

Birazdan sevgililerimin yanına yatmaya gideceğim, sizi tanıstırmadım dimi. Esmer olanın adı MUTSUZLUK, sarısın olanda KEDER, haaa bide arada bir gelen HİÇLİK var melezdir kendisi :S Aşkla yanlızlıgın kızları…. Sevgililerim yüzünden hep yorgun kalkarım yataktan, sonrada kahvaltıya alt komsum YANLIZLIGA giderim… sonrada işime NEDEN BURDAYIM dediğim yere….

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
o kadar yazı yazdım tek kelime mi ediyon yani
GÜZEL
olmamıs
surası cok kötü
burası iimis
benle uzktan yakından alakası yok :S
biseyler deee
yazı yazmak için yazma sadece

NymO

Doçent
Reaksiyon puanı
1
emubaltaci dedi ki:
Birazdan sevgililerimin yanına yatmaya gideceğim, sizi tanıstırmadım dimi. Esmer olanın adı MUTSUZLUK, sarısın olanda KEDER, haaa bide arada bir gelen HİÇLİK var melezdir kendisi :S Aşkla yanlızlıgın kızları…. Sevgililerim yüzünden hep yorgun kalkarım yataktan, sonrada kahvaltıya alt komsum YANLIZLIGA giderim… sonrada işime NEDEN BURDAYIM dediğim yere….
En Beğendiğim Kısmıydı...Ben dahil birçok kişiye hitap ediyor..yada ben oyle düşünüyorum..Yazdıklarından da bunu cıkarabiliriz...
Sen İstanbul'da Samuray...
Ben Hacettepe'ye cok yakın bir yerde Samuray...
Ve Nice Samuraylar...

JuLiuSiuS

Profesör
Reaksiyon puanı
4
insanlar neden beni anlamıyolar, cok mu kötü ifade ediyom kendimi
yoksa yüzümden hiç indirmediğim gülücükmü onları farklı düsündüren
bu gülüşün ardında, kendimle savastıgımı neden görmüyolar artık

Bunu yapmasan da bu sefer suratsız derler ;( Hayat işte !... ;(

fish

Profesör
Reaksiyon puanı
4
emuu samuray ruhlu arkadaşım benim...istanbul u geçtik hadi, hayatta kim yanlız değil ki...baksana toğrağa bile yanlız gömülüyoruz...işin özü bu...ademoğlu zaten ruhen yanlızdır...yanlız olmalısın ki başkalarına açacak yerin olsun ...

hem boş şeylerle aklını ve gönlünü bulandırıp dolduracağına yanlız hissetmeyi tercih etmek de ancak bir samuray ruhluya yakışır ...

ama senin yazında yanlızlığı ifade etmenden ziyade günümüzdeki umursamazlığı sezdim ben...işte bunda çok haklısın...

esasen yanlızlık değil insana koyan, umursamazlık değil mi...umursanmıyor olmak...

yanlızlığına sağlık bu yazıyı sana yazdırdığı için...bak o kadar da kötü birşey değilmiş...

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
fish dedi ki:
esasen yanlızlık değil insana koyan, umursamazlık değil mi...umursanmıyor olmak...

çok haklısın abla,
Yalnızlık uzaktan kötü görünsede, bütün büyüklüğünü insana yaptırtıklarıyla gösteriyo, insana verdiği hırsla azimle gösteriyor. göründüğü gibi yazdığı yazılarla, yaptırdığı büyük işlerle gösteriyor büyüklüğünü..
Dediğin gibi asıl umursamazlık insana koyuyor tabiri caizse,
yaptığın işlerin başkaları tarafından beğenilmemesi... küçümsenmesi o UFACIK beyinler tarafından, bi bakıma yazdığın bir yazının iki kelimeyle umursamazca laf olsun diye yorumlanması.
ama ne olursa olsun yalnızlık her zaman kazanacak, biliyorum çünkü yalnızlıkla bir ömrü paylaşıyorum. biliyorum çünkü yalnızlık benim, annem babam kardeşim olmuş, sevgilim hayatımın anlamı olmuş :)

Yüreğine sağlık emu...

Torn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Samuray olmayı ve kılıcını bu kadar benimsemen doğrusu ilginç |)
O vakit birde "yatağan"ı vede onu kullanan yeniçeriyi araştır :*

WaterBoy

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bende bi şiir yazcam

Malatyada yalnız bir BattalGazi olam istiyorum elimde babam Hüseyin Gazinin kılıcı Bizans kargası Polemondan intikam almak istiyorum...

şaka bi yana

Helal olsun abi çok güzel yazmışsın eline sağlık...

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
tsk. ler fish uzun zman sonra seni sözlerle tekrar karsımda görmek çok güzel
hayat ve ben
savaşımız devam ettikçe yazılarımda devam edecek

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
emubaltaci şu japonyadaki adam gibi doğramıcan dimi bizi.

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
emu, çok güzel ifade etmişsin içinde bulunduğun durumu... hele son paragrafa bayıldım ^^
hiç susma hep devam et yazmaya...

yalnız'lık çoğu zaman en güzelidir bunu sakın unutma... (bence öyle yani :) )

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
seni ben anlayamadım daha
yanlızlıgı bu kadar tercih etmeni bi türlü anlamıyorum
bense yanlıs kalmaya dayanamıyorum

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı
8
ben kendimi anlıyorum ya Emu ...
boşver beni, yalnızlık konumuz ve yalnızlık cidden güzel... ama tabiki her zaman değil ;)

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
senin bu yanlıkla ilgili sorununu almamış degilim
yani bişeyleri saklıyosun benden aama neyse
karşıma cçıkmamanı tavsiye ediyorum o yüzden
çünkü ilk buluşmamızda seni bu konuda sıkıstıracam :d

red-bird

Profesör
Reaksiyon puanı