Bilgisayarımın ilginç bir şekilde kapanması

Bu konuyu okuyanlar

kerkenezz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle merhabalar yaz başında power kutum ve arkadaki fanlardan birisi yanmıştı. Değiştikden sonra 2-3 hafta kullandım ve sonra bilgisayarım birden kapandı ve hiç açılmadı. Bunun üzerine önceki işlemi yapan yere götürdüğümüzde oradaki adam bir daha bozulursa bilgisayarı çöpe at demişti. Ve uyku moduna mı ne dikkat etsin demiş. Sonra bundan 2-3 gün önce bilgisayarda yaklaşık 2 saattir oyun oynuyordum bilgisayarımın ekranı birden simsiyah oldu. Öndeki açma kapatma tuşu mavi mavi yanıyordu ve kasa çalışıyordu ama görüntü yoktu. Sonra restart attığımda bilgisayarım geri geldi. 20 dk sonra tekrar aynı şey oldu. 2 gün boyunca her bilgisayarı açtığımda 30-40 dk internette takılıyorum rest atıcak mı diye bakıyorum sonra oyuna girdiğimde oyun açıldıkdan 20 dk sonra veya 16 dk sonra ekran yine aynı oluyor. Bazen int takılırkende aynısı oluyor. Sonra birşey oldu galiba çünkü dün hiç bilgisayarım rest atmadı 3-4 saat kullandım kapattım dışarı çıkdım geldim yine kullandım kısaca gün boyunca hiç bişey olmadı. Bugün öğleden sonradan 3-4 e kadar kullandım sonra kapattım. 5 civarında girdim 1-1.20 kullandıkdan sonra eski sorun tekrar geldi. Ben hal olduğunu zannediyordum. Ve şuan hala öyle. Virüs kaynaklı kesinlikle değil çünkü olsaydı arada 1.5 gün kullanamazdım zaten tarattığımda birşey çıkmadı. Bilgisayarda yeni bakımdan geldi acaba sorun neyden arkadaşlar ısıdanda değil oyunda 72 derece normal kullanırken 68 de bilgisayarımla 80 dereceyi gördüm ama hala kapanmamıştı. Lütfen yardımınızı bekliyorum bir daha bozulduğunda çöpe at demişlerdi şuan bilgisayar alabilecek durumum yok ancak yılbaşında alabilirim lütfen yardım edin
bilgisayar özelliklerim: win7 ultimate 32 bit 2.50 ghz
ram 2 ekran kartı 1

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Chipset tamiri gerekiyor ya ısıtıp ısıtıp kullanacaksın yada chipsetini değiştireceksin