Asus Zenfone 5'i almalımıyım?

Bu konuyu okuyanlar

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Arkadaşlar bende General mobile discovery var.Yaklaşık olarak 4 aydan beridir kullanıyorum iyi hoş telefon fakat.Dün tanıtılan ASUS ZEN FONE5'i görünce iştahım acaip şekilde kabardı:mrgreen: Gerçekten kaliteli ve hoş bi telefon olmuş bana göre.Zaten ASUS'un tabletini kullanmıştım.Oradan kalitesini vede sadeliğini azda olsa biliyorum.450-500 TLye satacağım telefonu.Sizce ne yapmalıyım hazır Teknosa'da ön siparişte iken alsam mı yanında smart coverde verilecek.Yoksa beklesem mi? Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler..

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
Aynen arkadaşlar bende de Discovery var satıp alsam mı ? yoksa bir kaç ay daha bekleyip kullanıcıların yorumlarına bakıp ona göre mi karar veriyim ?

İyi geceler

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
Sat diskavri al diyecem ama android benim için bitti general mobile da

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
maddii sorunun yok sa al
İnşallah kardeş :thumbup1:

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aynen arkadaşlar bende de Discovery var satıp alsam mı ? yoksa bir kaç ay daha bekleyip kullanıcıların yorumlarına bakıp ona göre mi karar veriyim ?

İyi geceler
Galiba bekleyeceğiz gibi duruyor.Her kafadan ayrı bi ses çıkıyor alın almayın diye ama şimdi bide ilk 100 kişiye flip cover kılıf veriliyor kaçırmamak lazım.Ne yapsam bilemedim.Daha gmd yide satmadım of :eek:hmy:

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bende şimdi baktım özelliklerine. Kullanan kadar tabii ki bilemeyiz. Lakin özelliklerine göre orta-üst düzey arasında bir telefon. 720p ekranı olduğundan dolayı performansı gayet iyi olacaktır diye düşünüyorum şöyle bir bakınca kesinlikle GMD'den iyi bir telefon. Kamerası sitesinde abartıldığı gibi değil. Buraya kadar objektiftim. Ben 5 inç 720p ekranlara karşıyım. 720p olacaksa en fazla 4.5 inç olmalı. Çünkü S3 ve benzeri telefonlarda piksel yoğunluğu gözümü rahatsız ediyor. Ve tasarımı konusunda LG G3 gibi ön tarafının alt kısmı tırtıklı gibi olan tasarımları sevmiyorum. LG G3'ün tasarımı önden bakılınca bana göre iyi değil hatta berbat. Buda bana göre o şekilde. Ki bu insandan insana değişir saygı duyarım. Özellikleri gayet iyi diye sanıyorum bütün oyunları kaldırabilecek düzeyde. En üst düzey oyunlarda kasar mı kasmaz mı arada mı kalır test sonuçlarını görmek lazım. Ben biraz zahmetli bir kullanıcıyım. Mesela şimdilik bana en tatlı gözüken telefon Xiaomi Mi4. Yani kardeşim kısacası 500 TL'ye Discovery'yi satabiliyorsan durma sat bu telefonu al :) Sonuçta Asus kaliteli bir firma :) Ve LG G3 ilk 2K ekran kullanan telefon değil. Vivo Xplay 3S ilk 2K ekran kullanan telefon. Ve sonrada Oppo Find 7'de 2K ekran kullanıldı.

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Bende şimdi baktım özelliklerine. Kullanan kadar tabii ki bilemeyiz. Lakin özelliklerine göre orta-üst düzey arasında bir telefon. 720p ekranı olduğundan dolayı performansı gayet iyi olacaktır diye düşünüyorum şöyle bir bakınca kesinlikle GMD'den iyi bir telefon. Kamerası sitesinde abartıldığı gibi değil. Buraya kadar objektiftim. Ben 5 inç 720p ekranlara karşıyım. 720p olacaksa en fazla 4.5 inç olmalı. Çünkü S3 ve benzeri telefonlarda piksel yoğunluğu gözümü rahatsız ediyor. Ve tasarımı konusunda LG G3 gibi ön tarafının alt kısmı tırtıklı gibi olan tasarımları sevmiyorum. LG G3'ün tasarımı önden bakılınca bana göre iyi değil hatta berbat. Buda bana göre o şekilde. Ki bu insandan insana değişir saygı duyarım. Özellikleri gayet iyi diye sanıyorum bütün oyunları kaldırabilecek düzeyde. En üst düzey oyunlarda kasar mı kasmaz mı arada mı kalır test sonuçlarını görmek lazım. Ben biraz zahmetli bir kullanıcıyım. Mesela şimdilik bana en tatlı gözüken telefon Xiaomi Mi4. Yani kardeşim kısacası 500 TL'ye Discovery'yi satabiliyorsan durma sat bu telefonu al :) Sonuçta Asus kaliteli bir firma :) Ve LG G3 ilk 2K ekran kullanan telefon değil. Vivo Xplay 3S ilk 2K ekran kullanan telefon. Ve sonrada Oppo Find 7'de 2K ekran kullanıldı.
Yorum için teşekkürler bakalım gitti gidiyor ada ilan verdik bakalım burada bir kaç telefoncuya sordum 400 diyorlar birde orada şansımı deneyeyim [emoji6][emoji6][emoji6]

Halkulvad

Profesör
Reaksiyon puanı
53
[MENTION=336021]kestal[/MENTION] arkadaşım bence bekliyelim. Cihazı bir kullansınlar. Sorunları falan neymiş ona göre karar verelim. Yarın cihazı ilk alanlardan oluruz. Sonra elimizde falan patlar :D

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
[MENTION=336021]kestal[/MENTION] arkadaşım bence bekliyelim. Cihazı bir kullansınlar. Sorunları falan neymiş ona göre karar verelim. Yarın cihazı ilk alanlardan oluruz. Sonra elimizde falan patlar :D
Evet bende ondan korkuyorum [emoji37]

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Arkadaşlar bende General mobile discovery var.Yaklaşık olarak 4 aydan beridir kullanıyorum iyi hoş telefon fakat.Dün tanıtılan ASUS ZEN FONE5'i görünce iştahım acaip şekilde kabardı:mrgreen: Gerçekten kaliteli ve hoş bi telefon olmuş bana göre.Zaten ASUS'un tabletini kullanmıştım.Oradan kalitesini vede sadeliğini azda olsa biliyorum.450-500 TLye satacağım telefonu.Sizce ne yapmalıyım hazır Teknosa'da ön siparişte iken alsam mı yanında smart coverde verilecek.Yoksa beklesem mi? Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler..
para sıkıntısı yoksa al gerçekten iyi iş çıkarmış asus...

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
arkadaşlar siz bu asus zenfoneyi çok abarttınız bence abartılacak bir yanı yok

FX_PRO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
700 tl civarında hd ekranlı birkaç telofanda daha var ama sonuç olarak bu ürünler genelde etiket firması.630 tlye moto g var onun ise ekranı 4.5 inç ve sanal tuşlardan dolayı dahada küçülüyor kamerası 5mp hafıza kartı yuvası yok telefon tasarım olarakta pek iyi değil.2 gb rami ve povervr sgx 544 gpunun çift çekirdekli versiyonu olması sayesinde asus zen 5 gm discoveryninde önünde.Türksell t 50 ise inceligi tasarımı ve donanımıyla iyi olmasına rağmen türksel yazılımlarıyla şişmiş androidi ve hafıza kartı takılamama sorunu olmasa iyi bi alternatif görüntüsü nedeniyle.sonuç olarak 700 tl bandında hd ekranı çift çekirdekli pover vr 544 gpusu intel işlemcisi safa yakın androidi ve tabikki 2gb ramiyle bence alınabilek en iyi telefon zen 5.şayet bende almayı düşünüyorum ama 700 veren 500 daha verip 32 gb lg g2 alır demekten de kendimi alamıyorum :glare:

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
Değerli yorumlarınız için teşekkürler:thumbup1:Discovery telefonumu 500tlye Gittigidiyor'da sattım.Ve hemen hiç durmadan Teknosa'dan beyaz renkli Zenfone 5 siparişi verdim:biggrin: Nuvodanda 25tl indirim vardı onuda kullandık umarım kılıf hediyesinide kazanmışımdır:mrgreen:

metas53

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Değerli yorumlarınız için teşekkürler:thumbup1:Discovery telefonumu 500tlye Gittigidiyor'da sattım.Ve hemen hiç durmadan Teknosa'dan beyaz renkli Zenfone 5 siparişi verdim:biggrin: Nuvodanda 25tl indirim vardı onuda kullandık umarım kılıf hediyesinide kazanmışımdır:mrgreen:

Telefonu aldığında eksilerini ve artılarını bizimle paylaşırsan sevinirim. Hayırlı olsun bu arada :)

kestal

Doçent
Reaksiyon puanı
35
tlfn nasıl , memnun msusun
Tel daha gelmedi malesef:(

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Telefonu aldığında eksilerini ve artılarını bizimle paylaşırsan sevinirim. Hayırlı olsun bu arada :)
Sağol kardeş gelsede yazsak şöyle iyi şöyle kötü.Yalnız Teknosa müşteri hizmetleri berbat bunuda söylemeden geçemeyeceğim sabah abartmıyorum 15-20 kez aradım ancak bağlandım.Hem afedersiniz en kazık o hemde müşteri hizmetleri sıfır.Nasıl bi iştir bu anlam veremedim :angry: