İphone, bu işaret neyin nesi ?

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar sorun şu sürekli dönen bir işaret var, oyunlardaki loading kısmında dönen işaretten interneti ne zaman açsam durmadan dönüyor, acaba sizdede böyle mi ? Aşağıda resimde yuvarlak içersine aldığım işaret wifinin yanındaki,

Z2dBLz.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Not: otomatik güncelleme, otomatik yedekleme kapalı.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
3 g oluyor bildiğim kadarıyla.
şimdi denedim iphonda, sayfayı yenileyince dönüyor yoksa gözükmüyor bende.
sende bi indirme felan oluyodur hep dönüyorsa

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
3 g oluyor bildiğim kadarıyla.
şimdi denedim iphonda, sayfayı yenileyince dönüyor yoksa gözükmüyor bende.
sende bi indirme felan oluyodur hep dönüyorsa
Resimde görüldüğü gibi 3g ve hücresel veri kapalı sadece wifi açık ve yine dönüyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
wifi kapat hala dönüyormu?
İnternet erişimi kesilince duruyor, internetten birşey mi indiriyor desem yok, arka planda yenileme yapıyor desem o da kapalı anlayamadım, bu böyle sürekli dönüyor 3g de sürekli kullanım süresi 4 -5 saat oyun oynamıyorm sadeec sosyal ortam.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
İnternet erişimi kesilince duruyor, internetten birşey mi indiriyor desem yok, arka planda yenileme yapıyor desem o da kapalı anlayamadım, bu böyle sürekli dönüyor 3g de sürekli kullanım süresi 4 -5 saat oyun oynamıyorm sadeec sosyal ortam.
sorun olması yüksek ihtimal. servise gönder sıfır cihaz gönderirler belki

Reaksiyon puanı
16,118
bütün iphone'larda varmış güncelleme ile ilgili olabilir kapalı olmasına ramen uğraşıyor otomatik güncellemeyi aç bence.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arka planda uygulama yenilemeyi kapattım hala dönüyor.

faruk117

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, Benimde iPad'imde sürekli oluyor. Ayrıca ne ilginçtir ki otomatik güncelleme fonksiyonunun kapalı olmasına rağmen otomatik güncellemede yapıyor. Ama her daim dönüyor o simge. güncelleme olsa da olmasa da.. İlginç bi hata belki Restore yapınca düzelir. Yedeklerinizi aldıktan sonra restore işlemini deneyebilir misiniz?

bubey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abi bendede oluyordu. Ayarlar'dan genele gir. Sonra sıfırla ya gir . Daha sonre ağ ayarlarını sıfırla

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Abi bendede oluyordu. Ayarlar'dan genele gir. Sonra sıfırla ya gir . Daha sonre ağ ayarlarını sıfırla
Sadece ağ ayarlarını mı sıfırladın yoksa telefonu komple restore mi ettin ?

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bu her neyse hem şarj hemde internet paketini sömürüyor, 1 haftada normalde 300-400 mb internet gidiyordu, şuan 1 gb bıttı 1 hafta da, çok garip. havadan ortalama 200-300 mb fazladan gitti neye gittiyse çözemiyorum,

Bunu uyguladım sadece ağ ayarlarını sıfırladım, cihaz kapandı açıldı wifi şifreyi girip tekrar bağlandım ne hücresel ağda ne de wifi ağında işaret daha çıkmıyor.

çözüm yolu için teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
o normalsen herşey kapalı sanıyorsun ama havadurumu güncelleniyor borsa güncelleniyor icloud servisi var veyahut internet kapalı olsa bile bir uygulamaya veya oyuna girerken de çıkıyor...

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
iphone pişmanlıktır :p şaka şaka iphone 6 yı bekliyorum ilk deneyimim olacak :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
iphone pişmanlıktır :p şaka şaka iphone 6 yı bekliyorum ilk deneyimim olacak :D
İphone candır :) şahsen çok memnunum telefonumdan :) sorun ağ ayarlarındaydı muhtemelen arkadaşın dediği çözümü uyguladım sorun kalktı.

bubey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu her neyse hem şarj hemde internet paketini sömürüyor, 1 haftada normalde 300-400 mb internet gidiyordu, şuan 1 gb bıttı 1 hafta da, çok garip. havadan ortalama 200-300 mb fazladan gitti neye gittiyse çözemiyorum,

Bunu uyguladım sadece ağ ayarlarını sıfırladım, cihaz kapandı açıldı wifi şifreyi girip tekrar bağlandım ne hücresel ağda ne de wifi ağında işaret daha çıkmıyor.

çözüm yolu için teşekkürler.

Bişey değil

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
okur'un dediği gibi borsa - hava durumu gibi dahili uygulamalar, facebook - twitter gibi harici uygulamalar düzenli olarak internete bağlanıp yeni bir paylaşım/mesaj var mı kontrol ediyorlar. donanımsal veya yazılımsal bir problem değil yani.. özellikle son zamanlarda sık görmeye başladıysan son yüklediğin uygulamaları kaldırabilirsin..

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Cevabını zaten bilmeniz gerekmiyormu? :)

Genelde ana ekranda beklerken pek çıkmaz o dönen işaret ama internette gezerken veya bir indirme işleminde veya bir şey upload ederken dönmeye başlar, internetin kullanıldığını gösteren bir işarettir o benim İpad ve İphonede de var ve kafaya takılıcak bir şey değil, wifinin çalıştığını gösterir.

Hatta bir video açarsanız youtubeden dönmeye başlar görürsünüz.

3G'nin de çalıştığını gösterir ve 2G'nin de.

Dönen çark çok ünlüdür, telefon kapanırken de döner o her yerde var yüklemek veya indirmek ile alakalı yada dolma işlemleri ile ilgili bir zımbırtı, mesela video açtığımızda donar ve ekranda dönme işareti çıkar ya bunu yukarıda farz edin :)