Bu konuyu okuyanlar

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
PS4 Oyuncular Kulübü

playstation-4-what-is-the-status.jpg

playstation-4-credit-operationrainfall-com.jpg

video_games_consoles_playstation_4_ps4_1920x1080_58223.jpg

Dualshock 4

• SHARE düğmesiyle en güzel oyun anlarınızı herkese gösterin.
  • Yeni dokunmatik yüzey, renkli ışıklı çubuk ve gelmiş geçmiş en iyi tasarımımızın keyfini çıkarın.
  • Dahili hareket sensörleri, entegre hoparlör ve dokunmatik kontrol sayesinde daha hassas oyun oynayın.

control.jpg

9012524856_5a2f5d0bee_h.jpg

Dualshock-4-controller.jpg

PS4 Teknik Özellikleri

PS4-specifications-chart.jpg

sony_playstation_4_spec_sheet_01.png

PlayStation®4 Kullanım Kılavuzu

PlayStation®4 Kullanım Kılavuzu

Konunun amacı PS4 kullanıcılarını bir arada toplamak.

Konu içerisinde veya PM yolu ile iletilen her ID konunun başına eklenecektir.

PSN ID: ************************************************* Forum Nicki

iLLeqaLTR ************************************************* basbeLası

semih3424 ************************************************* scorpion

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Dualshock 4 acaba pc de programlarla falan çalışabilirmi ? Dualshock 3 çalıştıranları duymuştumda.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Hayirli olsun :)

Evet hocam ilk sorum geliyor: PSN üzerinden aldigimiz oyunlari tekrar satabiliyor muyuz yoksa temelli hesabimiza mi baglaniyor? Oyunu CD olarak alinca durum nasil?

2) PS4 kolunu her usb girisine takarak sarj edebiliyor muyuz? Yani bilgisayar girisine veya laptopa.

D

Deleted member 216045

SDN Okuru
Hayirli olsun :)

Evet hocam ilk sorum geliyor: PSN üzerinden aldigimiz oyunlari tekrar satabiliyor muyuz yoksa temelli hesabimiza mi baglaniyor? Oyunu CD olarak alinca durum nasil?

2) PS4 kolunu her usb girisine takarak sarj edebiliyor muyuz? Yani bilgisayar girisine veya laptopa.
sanırsam geri verilmiyor, çünkü düşünsene adam 100 tl ye binlerce oyun alır verir alır verir bunada kimse izin vermez.
Steamda bi oyun almıştım ertesi gününe iade ettim fakat psn nin buna müsade edeceğini sanmam
size tavsiyem kutulu alın ilerde bitirince satarsınız bu arada 2. el almanız daha makbul 90 tl ye watch dogs bulunabiliyor
2. soruya gelirsek iphone sarj cihazı ile edilebiliyor veya 5v/800ma Samsung sarj cihazıda olabilir hatta kindle tablet sarj cihazından bile edebilirsin. pc ye takıpta sarj edebilirsin

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
PS4 oyunlarını daha ucuza alabileceğim bir yer var mı?

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=84487]basbeLası[/MENTION]

Koldaki isigi karartabiliyor musuz, bunu nasil ve nerden yapabilirim?

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
@basbeLası

Gelecek güncelleme ile koldaki isigi hafif karartmak mümkün olacakmis. Tamamen kapatamiyormusuz.

Doğrudur. istediğin yerde şarj edebilirsiniz. PSN hesabını satabilirsin. Bende US hesap vardı geçenlerde sattım.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

PS4 oyunlarını daha ucuza alabileceğim bir yer var mı?

Ben buradan alıyorum.

http://www.psoyunu.com/playstation-4/Playstation-4-oyunlari

Dualshock 4 acaba pc de programlarla falan çalışabilirmi ? Dualshock 3 çalıştıranları duymuştumda.

Çalıştırabilirsiniz.

http://forums.pcsx2.net/attachment.php?aid=46600

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
@basbeLası

Koldaki isigi karartabiliyor musuz, bunu nasil ve nerden yapabilirim?

Ayarlar-cihazlar-kontroller-parlaklık. Çıkan menüden yüksek orta vs vs seçeneklerden istediğin şekilde ayarlayabilirsin.

@basbeLası

Bu isiklandirmanin PS4 Project Morpheus ile bir baglantisi varmis.

http://www.teknoloji7.com/sony-ps4-project-morpheus.html

O sanal gerçeklik, Sony de Samsung da yıllardır bu teknoloji üzerinde çalışıyor. Henüz piyasaya sürülmedi.

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ps4 için şuan LG 42LB670V model tv yi kullanıyorum şimdi bu tv 'nin eksikliğini aratmayacak 32inç bir LG tv önerebilirmisininiz bütçem max. 1000 TL. şimdiden teşekkürler

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Ağustos ayında PS PLUS üyelerine verilecek bedava PS4 oyunları belli oldu.

Fez (Polytron Corporation)
Road Not Taken (Spry Fox)

[video=youtube;WCg-5864Hz4]http://www.youtube.com/watch?v=WCg-5864Hz4[/video]

jaanki07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kulübe bende üye olmak istiyorum ancak yarın elime ulaşacak ps4 üm ozaman psn hesabı açıp bi sıkıntı olmaz ise paylaşırım sizinle :D önlerden yerimi ayırtayım şimdiden. Ayrıca tv alacağım ve 3D tv almam sadece filmler için mi işime yarar yoksa 3D oyunlar da çıkacak mı ps4 e??

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
ileride PS4 için 3D oyunlar çıkacak. Playstation now dün kuzey amerika da beta olarak açıldı. Bu bulut sistemi ile PS3 oyunlarını PS4'te oynayabileceğiniz. Şu an sistem 123 oyun eklenmiş durumda, Tam sürüme geçiş yapıldığında daha fazla oyun göreceğiz, PS3'te birçok 3D destekli oyun var.

Ben bu modelin 3D ollmayan versiyonunu aldım gerek görüntü kalitesi gerekse de PS4 performansı üst seviyede.

http://www.hepsisony.com/?urun-7169-sony-kdl-42w815b-3d-led-tv

jaanki07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ileride PS4 için 3D oyunlar çıkacak. Playstation now dün kuzey amerika da beta olarak açıldı. Bu bulut sistemi ile PS3 oyunlarını PS4'te oynayabileceğiniz. Şu an sistem 123 oyun eklenmiş durumda, Tam sürüme geçiş yapıldığında daha fazla oyun göreceğiz, PS3'te birçok 3D destekli oyun var.

Ben bu modelin 3D ollmayan versiyonunu aldım gerek görüntü kalitesi gerekse de PS4 performansı üst seviyede.

http://www.hepsisony.com/?urun-7169-sony-kdl-42w815b-3d-led-tv

teşekkürler yorumunuz için bütçem çok elverişli değil maksimum 1000 tl olacak şekilde bi tv arıyorum dediğiniz gibiyse eğer birde ps4 ün yeni olduğunu göz önüne alırsak ileride 3D oyunların çıkması kaçınılmaz gibi görünüyor. Bakalım bu bütçeyle 32 inc bi cihaz araştırmalarına devam edeceğim.

En önemli konu sanırım hz değeri buda bazılarında gerçek 100 hz bazılarında yazılımsal 100hz oluyor diye biliyorum gerçek 100hz bi tv bulabilirsem sorunum çözülecek gibi

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Önemli olan gerçek panel hızıdır, Bendeki 200 hz, panel hızıda 100 hz, input lag, tepkime süresi ise 6, En hareketli oyun ve filmlerde dahi ghosting olayı yaşanmıyor. Panel hızı ve input lag süresine dikkat edeceksiniz.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
O fiyata alabilceğiniz en iyi TV. Yukarıda arkadaşa da önermiştim ama 3D yok. 2014 çıkışlı. Ayrıca LG bu seride ilk defa webos işletim sistemi kullandı. Bu işletim sistemi diğerlerine göre daha kararlı ve daha stabil. Smart olarakta LG biçilmiş kaftan.

jaanki07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
tamamdır hocam böylelikle sorunum çözülmüş oldu tv konusunda.

ayrıca bu LINK teki konsolu sipariş verdim yarın geliyor herhangi bi sorun olurmu acaba??

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
Sorun olmaz ama alet bozuk çıkarsa yada bozulursa çok uğraşırsınız. Ben 1550 TL'ye Sony eurasia garantili almıştım. Şimdi hizlial, gold ve birkaç yerde Sony Eurasia garantili 1250 TL'ye satıyorlar. Mümkün olduğunca Sony Eurasia garantili tercih edin.

http://www.hizlial.com/sony-playstation-4-500-gb-oyun-konsolu/10337929

http://www.worldbazaar.com.tr/ps4-konsol/sony-ps4-500gb-oyun-konsolu.html

Sony Eurasia garantili teknosada, vatan, media markt gibi mağazalarda hala 1500 TL.

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Bu PSN Plus bana biraz kazik gibi geldi. O kadar para sayip konsol aliyoruz birde psn aboneligi kakalamaya calisiyorlar.

basbeLası

Müdavim
Reaksiyon puanı
47
E3 etkinliğinin sonra ermesiyle sessizlğie bürünen oyun dünyası GamesCom fuarı ile birlikte canlanacak. Yaklaşan GamesCom etkinlği öncesi sony bir video yayımladı. Oldukça kısa olan bu video Quantic Dream, Guerrilla Games veya başka bir stüdyoya ait olduğu düşünülüyor. Akıllara gelen ilk oyun ise Until Dawn. GamesCom fuarında PS4 için birçok oyunun tanıtımı yapılacak ve yeni oyun duyurularını göreceğiz.

[video=youtube;jtD5sL_VTCk]http://www.youtube.com/watch?v=jtD5sL_VTCk[/video]

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=84487]basbeLası[/MENTION]

PS4 kolunda (R2) tusu gicirdiyor. Sorun ne olabilir?

Arasina üfledigim zaman gicirdama kesiliyor, ama bir müddet sonra yine gicirdamaya basliyor.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Her şeye karıştırmayayım diyorum ama Xbox 360 Elite vardı bende. Aynısı olduğunda (LT tuşu) söküp WD-40 sürmüştüm, geçmişti :D Her yerde kullanıyorum bu mereti :D Tavsiye ederim bir dene :)

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar öncelikle merhaba, Ps4 te online oyunları oynamak için ps3 teki gibi normal PSN hesabı ile oynanamıyormuş, PSN Plus gerekiyormuş doğru mudur ?

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Arkadaşlar öncelikle merhaba, Ps4 te online oyunları oynamak için ps3 teki gibi normal PSN hesabı ile oynanamıyormuş, PSN Plus gerekiyormuş doğru mudur ?

Evet doğru psn plus alacaksın ilk üyelikte 15 gün hediye veriyorlar.