Format kabul etmeyen bioslar

Bu konuyu okuyanlar

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bugün casper masaüstü bir bilgisayarla karşılaştım biostan boot ayarlarını yapıyorum yok bir türlü ne usb nede cd yi boot edebilip işletim sistemini kurabildim. Ama en sonunda kurcalayarak yaptım. Bios yeni biosu olan sistem mausla kontrol edilebilen görsellik olarak süper bişey herhalde UEFI engellemesi falan var onu kaldırmıştımda nasıl kaldırılır bilmiyorum beni biraz aydınlatabilir misiniz neleri devredışı bırakıp boot ettirmem gerekiyor teşekkür ederim şimdiden

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
F7 tuşu yeni bioslarda advanced ayarlarına yönlendirme yapıyor.

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
F7 tuşu yeni bioslarda advanced ayarlarına yönlendirme yapıyor.

http://forum.shiftdelete.net/dizustu-bilgisayar-sorunlari/379603-usb-format-icin-bios-ayarlari.html hocam samsung np300 e5c laptop kullanıyorum. bende usb den format atamamıştım daha sonra o resimlerde UEFI boot support yazıyo onu enable yapınca düzeldi.. sizde biraz kurcalarsanız bulacağınıza eminim.

İlla usbden olması gerekmiyor cd den atabiliyor muydun ? Teşekkürler bu arada
Hocam F7 ile ilgili bişeyler yazmıyordu ama denese miydim ?

Terapist

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benim dvd sürücüm bolzulduğu için usb den atmak zorunda kalmıştım. araştıra araştıra en sonunda halletmiştim zor oldu ama anlattığım gibi yaptım

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
benim dvd sürücüm bolzulduğu için usb den atmak zorunda kalmıştım. araştıra araştıra en sonunda halletmiştim zor oldu ama anlattığım gibi yaptım

Demekki seninde öyleymiş cdrom olsa bile kabul etmicekmiş çünkü usb kabul etmiyorsa cdromda kabul etmez hani boot ayarlarıyla ilgili bişey usb boota özel bişey değilmiş

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
İlla usbden olması gerekmiyor cd den atabiliyor muydun ? Teşekkürler bu arada
Hocam F7 ile ilgili bişeyler yazmıyordu ama denese miydim ?

Kitapçığında yazıyor. Görselde yazmıyor. BIOS hatalarından dolayı kolay erişebilirlik olduğu için çok fazla şikayet ve geri dönüş olduğundan dolayı firmalar sistemsel gelişmiş ayarları üstün kullanıcı için ayrı yere koymuş. Yüzeysel kullanıcılar sadece boot ayarını ve sistem ile ilgili görsel bilgiyi alabiliyor.

Örneğin;

Yüzeysel Kullanıcı

aa7b06039f5371b5f8723030694d0d7a.jpg

Gelişmiş ayarlar;

hqdefault.jpg

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Kitapçığında yazıyor. Görselde yazmıyor. BIOS hatalarından dolayı kolay erişebilirlik olduğu için çok fazla şikayet ve geri dönüş olduğu için firmalar sistemsel gelişmiş ayarları üstün kullanıcı için ayrı yere koymuş. Yüzeysel kullanıcılar sadece boot ayarını ve sistem ile ilgili görsel bilgiyi alabiliyor.

Örneğin;

Yüzeysel Kullanıcı

aa7b06039f5371b5f8723030694d0d7a.jpg

Gelişmiş ayarlar;

hqdefault.jpg

evet bunu anlatmak istedim aynı bunu gibi diyemeyeceğim ama yeni bios ve görsellik müştişti yani. Peki bootu nasıl kabul ettireceğiz sen nasıl yaptın ?

Mirack1907

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
57
evet bunu anlatmak istedim aynı bunu gibi diyemeyeceğim ama yeni bios ve görsellik müştişti yani. Peki bootu nasıl kabul ettireceğiz sen nasıl yaptın ?

Sata Configuration ayarından IDE yi Ahci yaptıktan sonra Boot dan USB yi ilk sıraya almanız yeterli olur.

Son mesajlar