Acil yardım edin! Bilgisayarım bayağı kasıyor.

Bu konuyu okuyanlar

AimDahisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sdn forum . Bu benim 2. açtığım konu

Ben lise öğrencisiyim . Babam harita mühendisi ve birkaç bilgisayarı bir şirkete verdi. İşi bitince geri aldı , bilgisayarlar tamamen aynı. babam bunlardan birini eve götürebileceğimi söylei ve bende aldım bi tane
içindeki özellikler:
- intel core 7 2600 işlemci ( 3.40 ghz)
- 4 gb ddr3 ram
- paylaşımsız intel hd graphics ekran kartı
- msi anakart
-400 walt güç kaynağı
-win 7 32 bit starter orjinal

bununla counter strike online , gta san- gta 4 - pes gibi oyunlar oynuyacaktım
kasmasın diye babamdan diğer bi pc nin ramini taktım yani 2 tane birebir aynı ram pc de şuan( 8 gb oldu 2x4 den)

rami normalinin hemen yanına taktım ve hiçbir şeye ellemeden pc yi açtım
yani ne güncelleme nede format hiçbirini yapmadım

ve buna rastladım:
q9ldQV.png
[/URL][/IMG]

gördüğünüz gibi 8 gb ramin 2 gb sini kullanabiliyorum

şuan bilgisayar oyunlarda donuyor ve kasıyor
ve kullanılabilir ram 6 gb eksik
lütfen yardım edin...

Dea

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Öncelikle Format Atıp Windows 7 64 bite geçmen lazım yoksa Ram Tam anlamıyla kullanamazsın Bunun Dışında Harici Ekran Kartın Yoksa Oyunları Aşırı Kasmadan Oynıyamazsın

AimDahisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
format atıcam da driverler nerde bilmiyorum bide b ekran kartı önerirmisin kasmadan oynayacağım?

jeacanest213

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S

SDN Okuru

SDN Okuru
saol peki ilk format attığımda internetim olmayacak o zaman driverleri nasıl yükliyeceğim?

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Yapman gerekenler;
DVD al yada usb varsa sana sorunsuz Windows 7 64 bit sistemi linki verebilirim bihayli hızlı ve stabildir kısacası en iyisidir. Yazdır diske temiz bir format çek. Sonra bilgisayarın internetini ayarla (onuda bulmana yardımcı olabilirim) driver güncellemesini ben uzaktan erişim ile halledebilirim. Ekran kartının kötü olduğunu düşünmüyorum 512 mb 128 bit bile seni götürür kasmadan. Sadece işletim sistemini değiştirmen ve doğru driver kurulumu bilgisayarı bambaşka yapar

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
32 bit işletim sistemleri 2gb bellek miktarı kullanabilir. 64 bit bir işletim sistemi kurman gerekli. Önce bir flash bellek edin en az 8gblik. Sonra bir windows7 ya da 8 iso dosyası indir. Windows içinde bulunan USB/DVD tool programı ile flash belleğe yazdır windowsu sonra bilgisayarı flash bellekten başlat, yönergeleri takip et (key girmen gerekecek) driverları da kurunca bitti bu iş :)

Ɲevermore

Müdavim
Reaksiyon puanı
249
64 bit windows 8.1 ve bir tane ekran kartı iyi gelir