Kablosuz Ağda Engel Kaldırma

Bu konuyu okuyanlar

erkanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamlar,

Çalıştığım ofiste bir ara telefonların wifi ağına bağlanmasını engellediler. Fakat daha sonra işe giren ya da yeni telefon alan arkadaşların bağlanabildiğini farkettik. Bizim eski yani engellenen telefonlarımızla ağa bağlanmanın bir yolu var mı? Yeni telefon almak dışında yani.

Benim tahminim cihaz kimliği ile ilgili ama nasıl olabileceğini bilemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

tekno1235

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belli ki telefonlarinizin Ip veya Mac adreslerini engellemisler. Bunun tek bir yolu var. Farkli bir cihazdan modemin ara yüzüne ulaşıp engelleri kaldırmak.Modemin markası ne ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çalıştığın ofisten kovulmak istemiyorsan bence hiç deneme bile. kendine internet paketi al. Bir şekilde modem arayüzüne ulaşıp telefonun için konulan Mac engelini kaldırdın diyelim bi yakalanırsan yetkin olmayan alana girmek sızmak vs den dolayı haklı nedenle şutlanabilirsin.

erkanus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belli ki telefonlarinizin Ip veya Mac adreslerini engellemisler. Bunun tek bir yolu var. Farkli bir cihazdan modemin ara yüzüne ulaşıp engelleri kaldırmak.Modemin markası ne ?

Markası LG. Peki cihazlarımızın Mac adreslerini değiştirmenin bir yolu var mı? Çünkü eğer cihazı farklı bir cihazmış gibi algılamasını sağlarsak ağa bağlanmamız mümkün olur. Mesela benim cihaz samsung galaxy s3. Bunun için önerileriniz nedir?

tekno1235

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Markası LG. Peki cihazlarımızın Mac adreslerini değiştirmenin bir yolu var mı? Çünkü eğer cihazı farklı bir cihazmış gibi algılamasını sağlarsak ağa bağlanmamız mümkün olur. Mesela benim cihaz samsung galaxy s3. Bunun için önerileriniz nedir?
Mac adresi cihazın kimliği gibidir. Mac adresini degistirmek icin icinden bir parca degistirmen gerekiyor sanırım. Hem degistirsen bile yeniden engellerler :) En mantıklı çözüm modemin ara yüzüne ulaşıp engelleri kaldir. Yine engellerse yine kaldir :D

tekno1235

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mac adresi cihazın kimliği gibidir. Mac adresini degistirmek icin icinden bir parca degistirmen gerekiyor sanırım. Hem degistirsen bile yeniden engellerler :) En mantıklı çözüm modemin ara yüzüne ulaşıp engelleri kaldir. Yine engellerse yine kaldir :D

Yok en mantıklı olani internet paketi almak :D

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Modemin reset düğmesine basılı tut yasaklı bütün mac adresleri ile beraber modemin tüm ayarları gidecektir modemi yeniden ayar çekerler ama mac adreslerini not etmemişlerdir sorumluluk sana ait

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
dediğiniz cihaz telefon telefonda mac adresi değişimi çok zor ama dizüstlerinde bunu yapmak çok kolaydır ,honline'ın da yazdığı gibi modemi resetlersen sorun düzelecektir tabi ayarlarda sıfırlanacağı için modeminizin yeniden yapılandırılması gerekir (=

M

mustafadkbd

SDN Okuru
Kardes ben arayuzune giriyorum kullanici adi ve parola istiyor bunu ne yapcaz

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
pamuk eller cebe bir internet paketi alın da adam prensib sahibi biri ise modemi hacklemenize çok kızar ve işten atar.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
o her modemde farklı ve değişebilir bilmiyorsan bulamazsın ki ağ yöneticisi varsayılanları değiştirmiştir modem marka,model ne?