Facebook Etiketleme Virüsü Vs. Kurtulma Yöntemi

Bu konuyu okuyanlar

Kriptex23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Güncel facebook virüslerinden birisi olan " Günlerdir bununla uğraştım ama çok güzel video oldu. İzlerseniz çok sevinirim arkadaşlar " isimli virüsten ve diğer virüslerden kurtulmak için başarıyla çalışan bizzat denediğim yöntemi sizlerle paylaşacağım.

Yöntemimiz 3 adımdan oluşuyor.Öncelikle indirmemiz gereken 2 adet program var.Bu programları burdan indirebilirsiniz.İşlemler esnasında Chrome harici bir tarayıcı kullanmanızı tavsiye ederim.

1.ADIM

İndirdiğimiz arşivin içindeki Malwarebytes progamını kurup bilgisayarımızı taratıp silme veya karantinaya alma işlemini yapıyoruz.

2.ADIM

Chrome Eklentilerini Siliyoruz.Bazı virüsler chrome eklentiler kısmında gözükmediği için işlemi manuel olarak yapacağız.Aşağıda belirttiğim yoldan klasöre erişip Default Klasörünü siliyoruz

Windows XP için
Kod:
[COLOR=#000000]C:\Documents and Settings\[KullanıcıAdınız]\Local Settings\Application Data\Google\Chrome\User Data\[/COLOR]

Windows 7 ve Windows 8 için
Kod:
[COLOR=#000000]C:\Users\[KullaniciAdiniz]\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\[/COLOR]

3.ADIM

İndirdiğimiz arşivin içindeki Adwcleaner programını kurup taratma yapıp bulunan tehditleri siliyoruz.

Bu adımlar için videolu destek isteyenler hazırlamış olduğum videoyu izleyebilirler.

[video=youtube;oz10ndX5xy0]http://www.youtube.com/watch?v=oz10ndX5xy0[/video]

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Daha kısası var. Google chrome ayalara gel kullanıcılar bölümünden bu kulanıcıyı sile tıkla ve silsin sonra bir antiviris programı ile bilgisayarı tarat, kalkmış olur.

Kriptex23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiğiniz yöntemde bir alternatif ama bazı virüsler dediğiniz yöntemi engelleyebiliyor ve her antivirüs programı malesef bunları tam anlamıyla temizleyemiyor.