LG G2 Cloudy G3 [V2.2 Çıktı]

Bu konuyu okuyanlar

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
q3NHHca.png

1qM4Duk.png

• Ported from LG G3A official ROM
  • CloudyKernel (linaro)
  • Odexed, zipaligned
  • Aroma installer
  • SuperSU
  • Busybox + runparts
  • init.d support
  • Debloated
  • AdAway host file
  • Latest GApps
  • LG G3 Camera (4k + MF + SloMo)
  • Buttons Combination
  • Brightness and Volume toggle
  • Split View
  • Calling Recorder
  • ART support
  • Knock Code support
  • Recovery support for KitKat

NdDTnZ0.png

• Rebased on G3A ROM
  • Added smooth scrolling tweak
  • Fixed baseband detection
  • Fixed OTT voice issue
  • Fixed LGHealth map
  • Updated QRemote database
  • Updated FMRadio theme
  • Updated Google apps
  • Minor tweaks and bugfix
  • G2 Isai (L22) supported

cqygoyV.png

• Full Wipe (Dalvik, Cache, System & Data): TWRP Recoveryden Wipe advanced wipeye girip, İnternal storge haricinde hepsini işaretleyin.
  • Flash KitKat baseband '' Romu yüklemeden önce ilk KK Baseband'ı flashlayın ''
    NOT: KK Baseband yüklemezsek Wifi çalışmaz, bluetooth sorunu olabilir yani telefondan çok hata alabilirsiniz.

Cloudy G3 2.1 İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ
    romu indirikten sonra telefona atıp Installdan yüklüyoruz.

• '' ÖNEMLİ '' romu yükle dediğimizde bir pencere gelicek ordan adımları seçerek devam edin. Telefon modelini sorucak benimki D802 olduğu için D802 seçip next dedim. Herşeye Next deyin sadece telefon modelinizi farklı bişi yapmayın neyse onu seçin.
  • Eğer anlamayan varsa videolu Custom rom yüklemeyi anlattım bakabilirsiniz: TIKLA
  • Videoda Gapps'da yükledim, siz yüklemeyeceksiniz çünkü bu romun içinde herşey var. Sadece yükleyin kullanın.
[/COLOR]
NOT: Rom'un sürümü yenilendikçe konuya yenisi eklenecektir.
NOT: Smart Notice uygulaması çalışmıyor ve bunu aktif etmek için Ayarlar>Genel>Dil ve Giriş'e girip en üstten dil seçeneğine giriyoruz; İngilizce ( United State ) Seçiyoruz ve telefonumuzu yeniden başlatıyoruz. Telefon yeniden açıldıktan sonra aynı yere girip Dil'i Türkçe yapıyoruz ve Smart Notice uygulamamız aktif oluyor
Görseller:

Kaynak

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Smart Notice nasıl aktif edilir konuya not düştüm okuyabilirsiniz arkadaşlar.

brkytml

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Herhangi bir sorunu, takilma, donma, kendini resetleme, smart notf durduruldu vs hatalari var midir? Karsilastigin sorunlari da yazabilirmisiniz

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Herhangi bir sorunu, takilma, donma, kendini resetleme, smart notf durduruldu vs hatalari var midir? Karsilastigin sorunlari da yazabilirmisiniz

Enteresan şekilde hiç bir sorunla karşılaşmadım. Hard reset falanda atmadım yüklemeden sonra, enteresan şekilde şakır şakır çalışıyor. Smart Noticeyi aktif etmek için konuyada not düştüm ve o işlemi yapınca bende çalıştı gayet memnum yani sıkıntısız.

sithicus

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bunu yaptıktıktan sonra lg yeni güncelleme verdiğinde sadece yükleme hatalarını geri yükleden teli eski haline getirebilir miyiz ?
bir de kaynağın konusunda ekran kapalıyken knock code çalışmıyor diyor kore dışı tellerde durum nedir ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
bunu yaptıktıktan sonra lg yeni güncelleme verdiğinde sadece yükleme hatalarını geri yükleden teli eski haline getirebilir miyiz ?
bir de kaynağın konusunda ekran kapalıyken knock code çalışmıyor diyor kore dışı tellerde durum nedir ?

Knock codeyi denemedim en kısa zamanda deneyip bildiricem.

Hata geri yükleden evet eski haline getirebiliyorsunuz ve güncelleme alabiliyorsunuz.

SuperMod

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam bugün optimus g3 v1.1 güncellendi. İstersen onu da ekleyebilirsin. Bence daha stabil çalışıyor cloudy'ye göre.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
selam ben hataları geri yükleme butonuna tıkladım fakat yarıda kesildi telefon bir dahada acılmadı yardımcı olurmusunuz ?

SahabMert

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bir daha deneyin, belki algılar telefon.
Reis hangi rom yükleyecen beraber yapalım ya canım sıkıldı heves ettim halbuki 20c hiç sorun yok şuan takır takır akıyor 5 saat ekran süresi aldım 40% şarjım var ve wi-fi full açık bide ekran parlaklığı 50% otomatik :)

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Arkadaşlar lütfen konuyu saptırmayalım, bu tarz sohpetleri G2 kulübümüzde devam ettirelim :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
optimus romu bundan daha iyi. radyosu da çalışıyor.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
optimus romu bundan daha iyi. radyosu da çalışıyor.
[MENTION=388749]ata1996[/MENTION] denedi daha iyi olduğunu radyosununda çalıştığını söyledi artık herkese optimus öneriyoruz, bende indiricemde internet kopuyor Cloudy g3e kaldık :p

bakiberk028

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Optimusta smart notice çalışmıyor diyorlar bide telefonu pc ye mtp ile bagladigimda yuklenmiyor bunun çözümü var mı?

Sucrofe

Profesör
Reaksiyon puanı
677
Optimusta smart notice çalışmıyor diyorlar bide telefonu pc ye mtp ile bagladigimda yuklenmiyor bunun çözümü var mı?
Telefona indir. Zaten telefona atmayacak mısın? Smart Notice çalışıyormuş Optimus'ta, v1.1'e güncellendiğinden beri.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Telefona indir. Zaten telefona atmayacak mısın? Smart Notice çalışıyormuş Optimus'ta, v1.1'e güncellendiğinden beri.

Çalışıyor diyor [MENTION=388749]ata1996[/MENTION].

Cloudy'de yaptığımız yöntemi yapıyoruz '' Dili ingilizce yapıp telefonu yeniden başlatıyoruz, dili Türkçeye çeviriyoruz ve oldu bitti. ''

ata1996

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Smartnotice G3tekinin aynısı,10 numara calisiyo,optimus 1.1 ve cloudy 1.1 ikisinde de sikintisiz calisiyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
CloudyG3 1.1 de wi-fi hotspot internet paylaşımı çalışmıyor

alifuat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
LG G2 için CloudyG3 1.1 Romu mu yoksa LG G2 Optimus G3 V1.1 Romu mu daha iyi ? Deneyenler yazabilir mi ? Bir de bu romlar g2 mini için uygun mu ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
LG G2 için CloudyG3 1.1 Romu mu yoksa LG G2 Optimus G3 V1.1 Romu mu daha iyi ? Deneyenler yazabilir mi ? Bir de bu romlar g2 mini için uygun mu ?

Merhaba,

Optimus G3 V1.1 romu Cloudy G3 romuna göre daha iyi.

alifuat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden daha iyi yani artilari ne ve hatalar var mi romda ? Ben telefonu iki hafta once aldimda kasmaya filan basladi .Romu atsam duzelir mi ? Root atmak gerekiyor mu? Bir de lg g2 mini icin uygun mu ?

alifuat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2 mini icin uygun mu bu rom, lutfen biri cevaplasin.Rom ve Kk kitkat baseband dosyasi g2 mini icin uygun mu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konu hakkında güzel bir video çekip koysanız sabaha kadar dua edeceğiz. Bütün dosyaları indirdik fakat nasıl yükleyeceğimizi bilemiyoruz. Yerli-yabancı sitelerde arıyoruz fakat video yok. Lütfen CloudyG3 çalıştırabilmemiz için baştan sona bir video koyun Allah rızası için.

syswow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
KK Baseband nereye atıyoruz anlayamadım yardım edermisiniz ?

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
KK Baseband nereye atıyoruz anlayamadım yardım edermisiniz ?

Merhaba,

Rom gibi telefona atıyorsunuz .zip olarak ve twrp recoveryden ınstall'a girip yüklüyorsunuz, romu yükledikten sonra.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Konu hakkında güzel bir video çekip koysanız sabaha kadar dua edeceğiz. Bütün dosyaları indirdik fakat nasıl yükleyeceğimizi bilemiyoruz. Yerli-yabancı sitelerde arıyoruz fakat video yok. Lütfen CloudyG3 çalıştırabilmemiz için baştan sona bir video koyun Allah rızası için.

Merhaba,

Root ve TWRP Recovery nasıl yüklenir? yazılı anlatım: Tıkla

Root nasıl yüklenir? Videolu anlatımım: Tıkla

TWRP Recovery nasıl yüklenir? Videolu anlatımım: Tıkla

Custom rom nasıl yüklenir? Videolu anlatımım: Tıkla

Cloudy G3 romu Custom romdur '' Custom rom demek, orjinal olmayan üreticilerin ürettiği romdur ''

Videoda CM romu diyorum bu farklı bir rom, ve gapps diyorum buda Googlenin uygulamaları oluyor siz bunlara takılmayın.

Sadece yapmanız gerekenleri videodan anlamaya çalışın, Cloudy g3 romunu .zip olarak telefona atıyorsunuz aynı şekilde KK Basebandıda .zip olarak telefona atıyorsunuz.

TWRP Recovery'e girip backup'a giriyoruz her şeyi işaretleyip aşağıda ki mavi şeyi kaydırıyoruz ve yedeğimizi almış oluyoruz.

Backuptan cıkıp Wipeye giriyoruz ordan advanced wipeye girip internal storge hariç her şeyi işaretliyoruz ve mavi şeyi kayıdırıyoruz, böylece full wipe yapmış oluyoruz yani telefonu tamamen boşaltmış oluyoruz '' Artık rom yüklemeye hazırız ''

Wipeden cıkıp Install'a iniyoruz aşağıya iniyoruz veya dosyaları attığınız klasöre giriyorsunuz ilk başta romu seçiyorsunuz ve mavi şeyi kayıdırıyorsunuz, karşınıza beyaz bir pencere geliyor ordan Install'ı seçiyorsunuz '' Telefon modelleri gelicek ordan D802'yi '' seçiyorsunuz ve her şeye next diyorsunuz böylece romu otomatik kurmaya başlayacaktır.

Rom kurulumu tamamlandıktan sonra Installdan romu attığınız yere atmış olduğunuz KK Basebandıda seçip mavi şeyi kaydırıyoruz o otomatik yüklüyor size bir şey sormuyor.

Yükleme işlemi tamamlanınca ekrana gelen seçeneklerden Reboot system'e tıklayın telefon başlayacaktır, eğer 5-6 dakika içinde açılmazsa güç tuşunu 15 saniye basılı tutun ve kendiniz tekrardan telefonu açın.

Eğer sorun yaşarsanız hard reset tuş kombinasyonunu yapın ve Factory reset ekranına girin girdikten sonra güç tuşuna 2 3 kez basın ve hard reset işlemine onay verin '' hard reset atmayacaktır merak etmeyin '' sizi twrp recovery'e yönlendiricektir ordan wipeye ve advanced wipeye girip internal storge hariç herşeyi işaretleyip mavi şeyi kayıdırıyoruz, wipeden çıkıp Restoreye giriyoruz ve orda olan tek bir dosya var onu seçip mavi şeyi kaydırıyoruz '' daha önceden aldığımız yedeğe '' dönüyoruz. Sanki hiç rom kurmamışız gibi eski haline getirmiş oluyoruz.

SHeRİFF-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Knock code cebimdeyken algılamaya çalışıyor. 5'ten fazla hatalı tıklama olarak algıladıgı için knock code'yi bloke ederek şifre istiyor. Bu sorunu v2'de çözerlerse çok iyi olur. Rom'un şarj'ı stock'a göre daha kötü.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Knock code cebimdeyken algılamaya çalışıyor. 5'ten fazla hatalı tıklama olarak algıladıgı için knock code'yi bloke ederek şifre istiyor. Bu sorunu v2'de çözerlerse çok iyi olur. Rom'un şarj'ı stock'a göre daha kötü.

Merhaba,

Stock romda knock on/off varken telefonun ekranı cebimin iç tarafına doğuru gelirse yani öyle koyarsam, knock onu açıp devamlı bir yerlere giriyordu bende ters koymaya başladım sorun ortadan kalktı. Sizde deneyebilirsiniz.