Netmahal silemiyorum yardım edin?

Bu konuyu okuyanlar

fiskelek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ,internet explorer anasayfa olarak netmahal yüklenmiş hiç bir şekilde silemiyorum ,opera internet tarayıcısını kulanıyorum durduk yer internet explorer açılıyor reklam sayfaları flas player yükle, oyun siteleri açılıyor nasıl kurtulurum?

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Kısayola sağ tıklayıp özellikler deyip kısayol sekmesine gelin, hedef kısmındaki adres bölümünün sonunda yazan ilgili kısımları bir silin. (o adresle ilgili)

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
[MENTION=45306]fiskelek[/MENTION] [MENTION=74670]mazruf[/MENTION] 'un dediği yerleri google.com'a ya da ne kullanıyorsanız o sayfaya çevirin

fiskelek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olmuyor o yöntem olmadı . bu bir çeşit virüs nasıl yaparsam yapayım gene aynı.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201

fiskelek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
usta hiçbir program kalmadı nerdeyse kaldırıcıda .

yo£cu

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Nasıl çözüleceğini gerçekten merak ediyorum format öncesi denemediğim yol kalmadı çözememiştim takipteyim umarım çözülür

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Malwarebytes ile tarama yapmayı deneyebilirsiniz sorunlu kayıt defterini bulur hemen :thumbup1:

fiskelek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
internet exploreri kompile kaldırdım şimdilik benim için çözüm bu.opera tarayıcıdan devam edeceğim.

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
uzun uzun yazmaya üşendim açıkcası http://uzmanim.net/soru/netmahal-tarayici-korsani-nasil-temizlenir/5470 yazmışlar biraz karışık ama sizin işinizi görür.

Bir ara daha sade bir şekilde bu tarz olayların nasıl temizleneceğini anlatan yazı hazırlamak lazım internet tarayıcıları bölümü için...

Malwarebytes ile tarama yapmayı deneyebilirsiniz sorunlu kayıt defterini bulur hemen :thumbup1:

internet exploreri kompile kaldırdım şimdilik benim için çözüm bu.opera tarayıcıdan devam edeceğim.

Bu tüm yöntemleri denememe rağmen düzelmedi ben böyle illet bir tarayıcı virüsü görmedim çözüm yolunu aranıyor arkadaşlar bilgisi tecrübesi olanlar paylaşsın lütfen.

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Eğer yakın bir zamanda geldiyse sistem geri yükleme yaparak kurtulabilirisin ama önceden geldiyse çok illet oluyor bunlar ben zamanında çok uğraşmıştım denemediğim yöntem kalmamıştı sonra format attım tek çare.

Sansar667

Profesör
Reaksiyon puanı
524
Bu tüm yöntemleri denememe rağmen düzelmedi ben böyle illet bir tarayıcı virüsü görmedim çözüm yolunu aranıyor arkadaşlar bilgisi tecrübesi olanlar paylaşsın lütfen.

Başlata msconfig yazıp başlangıçta çalışan programları kontrol edip şüpheli olanları iptal edebilirsin belki işe yarayabilir :rolleyes:

GhostX

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Başlata msconfig yazıp başlangıçta çalışan programları kontrol edip şüpheli olanları iptal edebilirsin belki işe yarayabilir :rolleyes:

sorun yok başlangıçta kontrol ettim. ama sorun halen devam ediyor anasayfa netmahal değiştirilemiyor format veya sistem geri yükleme kurtarıcak herhalde onlarıda yapmak istemiyorum çözüm aramaya devam.

teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
SDN okuruna sorunun çözümü aslında çok basıt demişsin ama gerisi gelmemiş

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138