Sony XPeria Z dahili höparlör çalışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Bugun arama yaptım arama yaptığım andan itibaren ses alamıyorum ve aynı zamanda karşı taraf da ses alamıyor. Höparlör açtığımda ise sorun yok herşey çalışıyor. Acama içerden kapatıla bilir mi? Ve ya höparlörlere ve mikrofona toz gire bilirmi?

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
İlginç durum, şimdi de telefonun kendi höparlorunden bile ses gelmiyo

contempt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bazı Z lerde ahize sorunu mevcut şuan bende aynı sorunu yaşıyorum. Üst tarafa bastırdığında sorun çözülüyor ama tabii bu şekilde idare etmek.mantıklı değil sanırım birşeyler içeride zamanla boşluyor ve oynama yapıyor.

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Sorun giderildi,

Bende sorun aniden yaşanmıştı ve böyle sorunla karşılaşanlar varsa sorunun kaynağı farklı olabilir.

Kaynak su buharı , telefonun höparlörleri suya dayanıklı ama buhara diğil, buhar da soğudukda suya çevrilir biliyoruz. Zamanla sorun kalktı ve fön ile de sorunu gidermek mümkün olabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende de z var yaklaşık 3 gündür hoparlörden ses gidip geliyor mesela sarkıyı acıyorum çok iyi iki dk sonra ses gidiyo geliyo nedeni nedir garantiyemi yollamam gerek tek çözüm bu mudur

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim bugun ahize den ve müzik açtığımda ses gelmiyor nedeni ne olabilir ben bimeksden aldım teledünya garantili güvenilirdeğil yani sony ye güvenip bu telefonu aldım ama iyi telefon yapmamış bu zamana kadar gayet memnundum artık deil