Yerel Seçimlerde Görevli Olanlar İçin Eğitim Videosu

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
video çok donuyor bende görevliyim o gün dün kursa gitmiştim.memur üye olarak görev yapacağım İnşallah kazasız belasız bir seçim olur.hangisi hayırlıysa o ile ilçeye onlar gelir İnşallah...ayrıca görevli olan varsa saat kaça kadar duracaz acaba birde oylar o okuldamı sayılacak yoksa YSK'namı gidecek?

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
@malatya

Sandık Başkanları cumartesi günü sandık alanını düzenlemek için saat 11.00-15.00 arası görevli oldukları yerde olacaklar.

Memur üyeler ise pazar günü saat 07.00'den itibaren sandık alanında bulunacaklar diğer görevlilerle birlikte. Pusulalar mühürleneceği için mümkün olduğunca erken gelmenizde fayda var. Yoksa oy kullanmak için kapıda bekleyen seçmenler sorun yaratabilir.

Sayım okulda yapılacak. Sonuçlar cetvele işlendikten sonra belgeler vs. torbaya konulacak. Seçim torbasını sandık kurulu başkanı teslim eder. Teslimde iki üye olsun deniliyor ama uygulandığını ben görmedim. Belki bu pazar böyle olur.

Sayım 1,5-2 saati bulabilir. Haliyle memur üyenin görevi 20.00-20-30 gibi bitebilir. Başkanın görevi ise torbaların teslimi nedeniyle bayağı uzun sürecek gibi. Öyle bir sıra oluyor ki...

Kazasız belasız bir gün olur inşallah.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
o zaman desene 12 saatten fazla kalacaz bi daha yerel seçimde görevli olmam o zaman.birde kavga çıkarsa al başına belayı.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Kavgasız gürültüsüz seçim olmaz :D

Müşahitler olsun, seçmenler olsun sorun çıkaracak tiplerle karşılaşabilirsiniz. Fakat Sandık Başkanı yetkilerini iyi kullanırsa sorun çıkaran kişiyle sadece emniyet uğraşır. :)

Bir de muhtar adayları umarım sandık başkanı ile memur üyeyi aç bırakmazlar. Partililer kendi üyelerini yediriyor içiriyor ama başkana-memura su bile yok :p

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Banada bugün geldi valla ben bir yere başvurmadım bugün postacı getirdi ilkez Türkiyede oy kullanacağım ilk oy kullanmamda görevli oldum:)

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Pusulaları evde mühürleyenleri biliyorum. Seçim günü sabah onunla uğraşmamak için. :)

Görevli olanlara kolaylıklar dilerim.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Kavgasız gürültüsüz seçim olmaz :D

Müşahitler olsun, seçmenler olsun sorun çıkaracak tiplerle karşılaşabilirsiniz. Fakat Sandık Başkanı yetkilerini iyi kullanırsa sorun çıkaran kişiyle sadece emniyet uğraşır. :)

Bir de muhtar adayları umarım sandık başkanı ile memur üyeyi aç bırakmazlar. Partililer kendi üyelerini yediriyor içiriyor ama başkana-memura su bile yok :p

bide yemek derdi var yemek kim verecek sefer tasımı götürelim yanımızda sigarada içemeyecez Valla öyle olursa o günde bitmez.:) birde dayak yemeyek .:)

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Birde acmı kalacağız yemek vermeseler sorun değil cünkü öyle bir yere vermişlerki cok uzak bana:) elimi okulun penceresinde uzatırsam benim evimin kapı koluna gelir:D:D:D hata uzanır buzdolabında birşeyler alırım bile:) söz konusu olan sigara işte o cok zor olcak herhalde oy calanı döverim ha bunu bilsinler.

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Birde acmı kalacağız yemek vermeseler sorun değil cünkü öyle bir yere vermişlerki cok uzak bana:) elimi okulun penceresinde uzatırsam benim evimin kapı koluna gelir:D:D:D hata uzanır buzdolabında birşeyler alırım bile:) söz konusu olan sigara işte o cok zor olcak herhalde oy calanı döverim ha bunu bilsinler.

Valla iyi yere dükkan açmışsınız biz napacaz lojmandan çık ilçeye git birde üstüne aç susuz 15 saat görev yap ertesi sabahta kalk işe git baya zor olacak.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
kaç para veriyolar bu sene görevlilere ?

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Anlamadığım o kadar usta varken bu işden anlayan varken ilkez hem oy kullanacak birine hemde ilkez böyle bir görev yapacak birine veriyorlar anlamış değilim acaba beni saf uyuşuk sandılar bu acemi daha kolay oy calarızmı diye görev verdiler yanılmışlar ama:):)

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
kaç para veriyolar bu sene görevlilere ?

Kurs verilen sandık kurulu başkanı: 284 lira
Kurs verilmeyen sandık kurulu başkanı: 213 lira
Devlet memuru olan ve eğitim verilen üye: 186 lira
Eğitim verilmeyen sandık kurulu memur üye: 124 lira
Siyasi parti üyesi: 62 lira
Başkanlar ve il seçim kurulu üyesi: 77 lira
Seçmen kütük bürosu müdürü: 73 lira
Seçmen kütük bürosu zabıt katibi: 68 lira
Askı yeri görevlisi: 57 lira
Şoför ve hizmetli: 57 lira.

Kaynak

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19

Kaynak

bana secim kurulu başkanlığından geldi herhangi bir partiden gelmedi ben hangisi oluyorum.:)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Görevliler rastgele mi seçiliyor ?

evet ben hiç bir yere başvurmadım kapı zili calındı postacı geldi ismi söyledi secim kurulu başkanlığından mektubun var dedi actım okudum görevli olarak atamışlar.

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
@IThelp Görev tebliğ belgesinde yazması gerek.

Bu arada görevliler görevli oldukları sandıkta oy kullanacaklar. Bunun için Seçmen Bilgi Kağıdı yanınızda bulunmalı.

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8

Kaynak
iyi para veriyolar sandık başkanlarına ben olsaydım 1 aylık telefon taksidimi çok rahat öderdim valla neyse genel seçimlerde inşallah görev alırım

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
@IThelp Görev tebliğ belgesinde yazması gerek.

Bu arada görevliler görevli oldukları sandıkta oy kullanacaklar. Bunun için Seçmen Bilgi Kağıdı yanınızda bulunmalı.

bana hala seçmen bilgi kağıdı gelmedi önceki seçimlerde 10 gün öncesinden geldi seçmen kağıdı olmasada oy kullanabilirmiyiz ysk nın sitesinden baktım nerde oy kullnacağımı sandık numaramı sıra numaramı öğrendim biliyorum seçmen kağıdı gelirmi acaba 5 gün kaldı ysk nın sitesinde böyle bi açıklama yok seçmen kağıdı gelmeyenler ne olcak diye

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
bana hala seçmen bilgi kağıdı gelmedi önceki seçimlerde 10 gün öncesinden geldi seçmen kağıdı olmasada oy kullanabilirmiyiz ysk nın sitesinden baktım nerde oy kullnacağımı sandık numaramı sıra numaramı öğrendim biliyorum seçmen kağıdı gelirmi acaba 5 gün kaldı ysk nın sitesinde böyle bi açıklama yok seçmen kağıdı gelmeyenler ne olcak diye

Burayı oku bence
http://www.timeturk.com/tr/2014/03/24/secmen-kagidi-gelmeyenler-ne-yapmali.html#.UzNJFvl_s5g

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
sandık kurulu secmen üye diyor

Partiler üye ismi bildirmemişse veya görevine gelmeyen asil-yedek parti üyeleri varsa onların yerine görevlendirilen üye oluyormuş. Ücret ne kadar bilmiyorum.

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
torbayı aldım 360 seçmen say say bitmez bu pazar çekilmez :D :D :D

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
oy kulanmayanin cezasi ne bu sene ona göre gitmicem

İlgili kanunda, oy kullanmayanların 22 TL ceza ödemesi öngörülürken, bu paranın tahsilatı için yapılacak masraf göz önüne alınarak, cezanın uygulanmadığı görülüyor. 30 Mart Yerel Seçimleri'ne kısa bir süre kala, oy kullanmayan vatandaşların ceza ödeyip ödemeyeceği hususu belirsizliğini koruyor. KAYNAK

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
İlgili kanunda, oy kullanmayanların 22 TL ceza ödemesi öngörülürken, bu paranın tahsilatı için yapılacak masraf göz önüne alınarak, cezanın uygulanmadığı görülüyor. 30 Mart Yerel Seçimleri'ne kısa bir süre kala, oy kullanmayan vatandaşların ceza ödeyip ödemeyeceği hususu belirsizliğini koruyor. KAYNAK
kulanmiyorum:clap:

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Tc kimligi ilede oy kullanilabiliyonus secmen kagidina gerek yokmus nerde oy kullanacagimi sorgulattiginda ne tuhaf karsi komsumuzda bizim daireden cikiyor allah allah ne tuhaf boyle durynla karsilasan varmi

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Buradan oy kullanacağınız yeri bulabilirsiniz. Seçmen kağıdına illa gerek yok, sandığı bulun yeter :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar