Müzik Dergilerinde Mayıs 2008

Bu konuyu okuyanlar

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yuxexes-2.jpg

Yüxexes Dergisinde bu ay;

Teoman ile yapılmış bir röportajın yanı sıra,

y ü z o n grubu ile , grubun yeni çektiği klip ve grubun planlarının bahsedildiği Birsen Birdir'in yaptığı güzel bir söyleşi,

Özlem Tekin ile Deniz Durukan'ın bir yazısı

Rapor 2 ile eski günlerini , yeni albümlerinde yer alan Hayko Cepkin Düeti ve bugunleri anlatan bir yazı

1992 yılında Kerem Doğrar ve Cem Coşkun tarafından kurulan Kumdan Kaleler grubunun vokali Tuna Kiremitçi 10 yıl aradan sonra "kendi halinde " adlı albümle dinleyicilerin karşısına çıktı. Tuna Kiremitçi ile yapılan röportajı

Ali Derdiyoklar (kim olduğunu bilmediğim) adlı şahsiyet ile yapılmış bir Röportajı

Panik'in Vokali Gökhan Bütünler ile yapılan bir röporajı

"Pembe Elbise" adlı videolarını yayınlayan Direc-t ile Sezen Aladağ'ın yaptığı bir röportajı

Amatör, yavaş yavaş piyasa çıkmaya başlayan Kırkaltı grubuyla yapılmış bir röportajı

Emre Karacaoğlu'nun Yavuz ÇEtin'e yazmış olduğu 'açık' mektubu

40. yıl dünya turnesine çıkan Jethro Tull grubunun lideri Ian Anderson'la Birsen Birdir'in yaptığı röportajı

Albümleri yeni çıkan Pickpocket grubu ile yapılan röportajı

Yeni albümleri çıkan Yüksek Sadakat grubu ile yeni albümleri ve yeni elemanlar hakkında yapılmış bir röportajı

Bulmanız mümkündür...

yarismaposter.jpg

Resmin büyük boyunu görmek için tıklayınız.

Ayrıca Yüxexes'in düzenlediği ödüllü Emo-Gothic-Punk Resim Yarışması'ndan da ayrıntılı şekilde yer verilmektedir. Ödüller ise;
İlk üçe sırasıyla; Elektro Gitar, Kurt kobain ve İron Maiden'ın maskotu Eddie figürü ve ilk 3 ten sonraki 30 kişiye Metallica konseri açık tribün bileti ...
yarismaoduller.jpg

gurultu-5.jpg

Yüxexes ile birlikte verilen GÜRÜLTÜ dergisinde ise ANNEKE VAN GIERSBERGEN, THE CAVALERA CONSPIRACY, CHILDREN OF BODOM, OPETH, EXCITER, RAN, gruplarıyla ilgili yazılar yer almakta...

Yüxexes'in Amatör gruplara yer verdiği AR-GE bölümünde ise RÜYA, ABAKÜS, DETONE, CHANGE OF PLANS grupları bulunmakta...

Son olarakda Yüxexes Dergisinin verdiği posterlere bakacak olursak;

posterlinkin.jpg
posterapo.jpg
posterdeniz.jpg
posteryuksek.jpg

büyük boy büyük boy büyük boy büyük boy

posterteo.jpg
postersimple.jpg
posteriron.jpg

büyük boy büyük boy büyük boy

Linkin Park, Apocalyptica, Deniz Gezmiş, Yüksek Sadakat, Teoman, Simple Plan, İron Man posterleri bulunmaktadır.

image1sjc0.jpg

Blue Jean Dergisinde bu ay;

İlk Olarak Blue Jean Dergisi bu ay kitap serisinde 3. olarak nu-metal'in önemli isimlerinden Linkin Park'a yer vermiş.
image2rh5.jpg

27 Temmuz'da İstanbul Ali Sami Yen Stadı'nda konser verecek olan Metallica ilgili geniş çaplı bir yazının yanı sıra;

Madonna ve[ b]Kelly Rowland[/b] ile ilgili yazıları

Haziran ayında ''Flavors of Entanglement'' adlı albümünü yayınlayacak olan Alanis Morisette ile ilgili bir yazıyı,

MOBY, AMY MACDONALD, DUFFY, ADELE gibi isimlerin dışında Blue Jean Dergisinde bu ay

Dördüncü albümleri öncesi Best Of albüm ile karşımıza çıkan The Vines ile ilgili yazıyı

"K.G.B" adlı albümleri çıkaran Seksendört ile ilgili yazıyı

İsimleri gibi basscısını ve gitaristini de değiştiren y ü z o n grubuyla ilgili yazıyı

"Kıyamet Senfonisi" adlı albümlerini çıkaran (ayrıca Ogün Sanlısoy bir şarkıda eşlik etmiştir.) Almora'nın gitaristi Soner Canözer ile yapılan röportajı
ve
Elektronik Müzik ile ilgili araştırma yazısını

Bulabilirsiniz...

image1fv0.jpg

Blue Jean Dergisi ile birlikte verilen HEADBANG dergisinde ise NIGHTWISH , DREAM THEATER, MESHUGGAH, NICKE ANDERSSON, PENNYWISE, TIAMAT, DISTURBED, BILLY GOULD, SINCE YESTERDAY, JOE SATRIANI, DECAYING PURITY, BURY YOUR DEAD gibi isimlerle ilgili yazı ve Metalde Alman Ekolü adlı araştırma yazısı bulunmaktadır.

Blue Jean Dergisinde Buluna posterler ise;

Çilekeş, Marilyn Manson, Ceza, Avril Lavigne, + Paradise Lost, Volbeat.

gggggel9.jpg

Kısaca Rolling Stone Dergisine Bakacak Olursak;

Eurovision'da ülkemizi temsil edecek olan Mor ve Ötesi grubuyla ayrıntılı bi röportajı

Foo Fighter solistinin Dünyanın en iyi gitaristleri arasında gösterdiği Kaki King ile ilgili yazıyı

Ayrıca Rolling Stone mayıs sayısında ÇİLEKEŞ, THE RACONTEURS , COUNTING CROWS, GNARLS BARKLEY, THE THE RAVEONETTES, BLACK CROWES, MUSTAFA DENİZLİ, PEREZ HİLTON ile ilgili yazıları

Mick Jagger, Keith Richards ve Jack White ile ilgili yazıyı

Bunların dışında "50 Yaz Şarkısı", "Yıldızı Parlayan Yedi İsim", "Yeni Sezon Albümleri", "Hangi Festivale Gitmeli" başlıklı yazıları

Bulmanız mümkün...

Ayrıca Rolling Stone Dergisi alanlara İstanbulda yapılacak olan Kaki King konserine bilet kazanma şansı.

Rolling Stone Dergisinde bulunan posterler ise;

Madonna ve Amy Winehouse posterleri...

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Tebrikler güzel konu ;) Haziran içinde bir çalışma yaparsan harika olur, bende onu sabit konulara eklerim ;)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
warkortali dedi ki:
Tebrikler güzel konu ;) Haziran içinde bir çalışma yaparsan harika olur, bende onu sabit konulara eklerim ;)

Her ay için yapmayı düşünüyordum zaten :)

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Ama çok gecikti bu ay :D Bu arada konu mayıs sonuna kadar sabitlendi ..

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Olsun en azından almak isteyenler piyasada bulabilirler. :D

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Evte doğru söylüyorsun, mesela bugün ben bu dergileri elime aldım ama baktım gramajları az ''Armağan az'' geri koydum :D şaka şaka ilgimi çekmeyi başaramadılar o yüzden almadım :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Ya bu dergilerden çok ek dergi olarak verdikleri daha güzel bence, Yüxexes uzun bi süre takip ettim, ama tatmin etmiyo açıkçası.yüxexes yerine gürültü'yü tercih edebilirim.Ya da Blue Jean yerine Headbang'i.
Yüxexes'in poster olayı çok iyi. :D

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Evet haklısın .. Açıkçası gürültü isimli dergiyi yeni duydum, eskisi kadar müzik dergisi okuma alışkanlığım kalmadı gibi, senin bu konun sayesinde belki tekrar başlaya bilirim :)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Hani elimde olsa çok harika bi dergi çıkarabilirim ben, mesela kendime sorsam bi dergide ne olmalı
1: kalın olmalı
2: Türkiyenin heryerindeki konserlerin, Bar konserlerine kadar haberleri olmalı,
3: Çok sayıda grup ve sanatçıyla röportaj olmalı
4: Ayrıntılı bi Amatör grup araştırma bölümü olmalı
5: Orjina olmasa bile Amatör grupların filan demolarını dağıtmalı, bol hediye olayı
7: Az sayıda da olsa çok büyük boy poster vermeli
8: Her yıl dergi adına bi festival veya Grup yarışması
Sonuç :Efsane, sonraki senelerde çok konuşulacak, koleksiyonları yapılacak bi dergi olmuş olacak.

Ne hayal ama ;)

Not: Zenginin malı züğürtün çenesini yorarmış, fakirliğin gözü kör olsun, bilmem neye bilmem ne bilmem ne görünürmüş vs.

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Abi güzel düşünüyorsun ama çok büyük düşünüyorsun :) bu hayalini gerçekleştire bilmemiz için fabrikatör bi babamız olması lazım :D yada güzel bir miras, üstüne konmalık ;D ama yok :D farz edelimki anlattığın gibi bi dergi olsaydı, rakibi olmazdı .. Bu işlerde ekip önemli, ne kadar iyi bir ekibin varsa o kadar kaliteli işler çıkar ..

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Takım oyunu misali diyosun, çok haklısın. Vallahi sınır koymadığımız tek varlığımız hayallerimiz bırakalım da onlar uçsuz bucaksız olsun :D
"küçüklüğümde çok mu çizgifilm izledim ne :p"

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
trauma, Mayıs ayı dergilerini konu aldığın çalışmanı sabit konulardan çıkardım, Haziran için yeni bir çalışma yaparsan tekrar sabitleriz ;)

trauma

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Daha yüxexes fln piyasaya sürülmedi, diğerlerinden pek haberim yok, 3-5 gün sonra çıkınca hepsi birden güzel bi çalışma yaparım inşallah