TTnet ızdırap olmaya devam ediyor.

Bu konuyu okuyanlar

Optimusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yıllardır sınırsız internet kullanıcısıyım ve yılllardır abonesi olduğum kampanyaların hiçbirinden max. yararlanamıyorum bunlara bahane olarak - alt yapı - santral'e olan uzaklık vs vs gibi şeyler söyleniyor bu yaklaşık 8 senedir söyleniyor.
Pazartesi gittim ttnet'e "s.a" , "a.s" hayırlı işler abi benim internet hızım düşük geliyor oyun oynuyorum kasıyor birşey izliyorum donuyor olmuyor böyle abi dedim hemen ev telefonumu alıp sisteme girdiler bi kayıt oluşturdular o ara sohbet çok koyulaştı abi santrali aradı benim hız 4mbit e sabitlenmiş onu 6 yaptı gene klişe alt yapıdan dolayı gibi bi cümle kurdu ama dinlemedim.
şimdi alısılmış hızdan iyi olacak ya gittim bir de son model bi modem yapıştırdım kendime 2x5 dbi çubuklu falan, abi ilk gün kurdum modemi internet oldu uçak , oyunda kasma yok film izliyorum durdurma durumum yok iyi yani herşey neyse sabah kalktım işe gittim işler biraz yoğundu geç çıktım saat 11 de eve geldim gene internet super ne olduysa gece oldu internet koptu geldi koptu geldi benim canımı sıkmaya başladı ttnet müşteri hizmetlerini aradım hemen bi bayan çıktı sorunumu çözdü (internet hızını 2mbit'e düşürerek) ben buna su an gülüyorum böyle bir çözüm olabilir mi arkadaşlar .. neyse uyuduk uyandık sabah bi baktım internet yok aradım böyle böyle bu sefer arıza kaydı oluşturuldu, eyvallah ama 1 gün içerisinde dönüş yapmaları gerekmiyor mu bu şahısların ben dayanamadım ttnet e tekrar gittim oradaki abi arıza kaydınız var birşey yapamayız buradan pazartesiye kadar çözülmezse tekrardan gel yanıma ben yardımcı olucam dedi .
-Şimdi ttnet bünyesi altındaki bütün birimler cumartesi pazar zaten calısmıyor mu bu sorun haftasonu nasıl düzelecek ki ?
-Modem de ADSL ısıgı sureklı yanıp sonuyor ve sabitlenmiyor
-bu baslıgı açmadan önce form'a göz attım ama açıklayıcı birşeyler bulamadım
-sanırım bu sorunu çözmek icin evime gelen servis elemanlarını yakalamam lazım.

başka fikri olup yardımcı olucak varsa cok sevınırım.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
ttnet :D lanet olası internet.

j1hi1oy.jpg

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Hızını tekrar 4e sabitlettireceksin.
E kadar tarife kullandıktan sonra ne beklersek bekleyelim birşey değişmez.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Her ne kadar altyapı diye deseler de doğru. Eğer altyapı değerleriniz 6-8 mbit kaldıramazsa düşürmek zorundalar yoksa hiç internete bağlanamazsınız. Aslında yaptıkları işlerini yapmak düşürmek zorundalar.

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Ayrılmakla yani iptal etmekle tehdit edin. Gerekirse mahallenize Fiber döşerler

Optimusizmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim , genel bi cevap yazacağım

bu sorunla birlikte kulandıgımız sabit telefona da sinyal gelmemeye başlamıştı , aradım beni telefon santraline arıza kaydı bırakmam için öneride bulundular, orayada bi arıza kaydı bıraktık geri dönmeden sorun çözülmüştür diye mesaj cektiler. ama sorunum çözülmemeşti tekrar bi kayıt daha oluşturdum arızam devam ediyor diye bugün sabah ekip gelmiş annem aradı birazdan gidip bakıcam olmuşmu olmamış mı diye

bu arada ttnet alt yapısı bizim orada 6mbit destekliyor 1 1.5 gün sorunsuz kullandım eğer ttnetten gelen ekipler kablolarda bir sorun varsa ve çözmüşlerse hızımı tekrardan arttıraacağım ve port değişikliği isteyeceğim , bir diğer konu da 24 aylık taahhütüm bittiğinde annemi arayıp bir tarifeye daha üye yapmıslar o yüzden iptal ettiremiyorum yoksa ilk gittiğimde iptal ettirip süperonline geçmekle zaten tehdit edecektim

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
Benimde zamanında TTNet ile başım beladaydı nedense bu aralar biraz duruldular ama hep yaptıkları için bir boşluk hissettim. Ben kime küfür edeceğim şimdi ?

AneztesiPardusu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
öncelikle benim basımada geldi senin tek yapman gerek türk telekomu arıyıp arıza talebinde bulunman vede gelicekler gelen kişilere internet gelip gidiyor diceksin oda bina girişinde telefon kutusunda senin hattının baska boş hata takıp daha hızlı veri alıcaksın zamanla yıpranan hatlarda kopma düşme ve yavaslama oluyor bunun nedeni binanızın eski olması yada kablolardaki sorun veya dışarıdaki hattınızın zedelenmesi dediğim gibi tekrar 6 Mbs sabitletip türk telekom arızayı arayınız

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Böyle gelmiş böyle de gider. TTNET' mi değişecek pöfff. Adamlar hali hazırdakilerle kervanlarını yürütüyorlar. Ne gerek var büyümeye, ne gerek var kaliteyi arttırmaya. Türk milleti layık mı ki kaliteli şeylere ? Kör topal gidiyoruz işte.!!!???

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Böyle gelmiş böyle de gider. TTNET' mi değişecek pöfff. Adamlar hali hazırdakilerle kervanlarını yürütüyorlar. Ne gerek var büyümeye, ne gerek var kaliteyi arttırmaya. Türk milleti layık mı ki kaliteli şeylere ? Kör topal gidiyoruz işte.!!!???

TTnet 1, Samsung 2..

byfleepper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bende de mevcut fakat 3 yıldır tek yaptıkları hız düşürmek. Elimden tek gelen Dualarımı üzerlerinden eksik etmemek

slaves

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hızı yükselttikleri için sokaktaki kutudan eve gelen hattaki kablo kaldıramayıp kopmustur zaten kaldırmadığı için dusuk tutuyorlar

yapıcak tek şey bir ekim isteyeceksin kutu ile bina arasındaki hattı ölcücekler muhtemelen kopuk yada yanma olusmustur hatta oradaki bos bir hatla değiştiricekler ama yine yüksek hızda kullanamayacaksın sonucta aynı kablonun 56 57 numaralı ucu değilde 87 88 numaralı ucundan giriceksin net e tek çözüm bütün sokakları kazıp yeni nesil kablo döşemeleri sonra gelsin 1000 mbit

ByTheEfsane

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İnternete bakmak artık benim için ezziyet çekiyorum.Stickman Runner'ı bile zor açıyor.
TTNET HATADIR AMAN SİZ BULAŞMAYIN...

byfleepper

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon Kablolarını atacaksın Yüksek Gerilim Hattının Üzerine

teknogemisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Türk telekom arızaları için ttnet herhangi bir şey yapamaz.
Alt yapıda gürültü oranı yüksek ise alabildiğiniz hızın üzerinde 6 m'bit tanımlaması yapıldığında muhtemelen sorun olmuştur.
Ttnetin açtığı arızalara türk telekom ekipleri bakmaktadır. Cumartesi ve Pazar günleri nöbetçi ekipler çalışmakta.
Arızaların çözümlenme süresi ise 1 gün değil 48 saat olmaktadır.
Bu durum için servis gelmeyebilir, uzaktan kontrol ile arıza için muhtemelen kontrol yapılır.

husoft07

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim , genel bi cevap yazacağım

bu sorunla birlikte kulandıgımız sabit telefona da sinyal gelmemeye başlamıştı , aradım beni telefon santraline arıza kaydı bırakmam için öneride bulundular, orayada bi arıza kaydı bıraktık geri dönmeden sorun çözülmüştür diye mesaj cektiler. ama sorunum çözülmemeşti tekrar bi kayıt daha oluşturdum arızam devam ediyor diye bugün sabah ekip gelmiş annem aradı birazdan gidip bakıcam olmuşmu olmamış mı diye

bu arada ttnet alt yapısı bizim orada 6mbit destekliyor 1 1.5 gün sorunsuz kullandım eğer ttnetten gelen ekipler kablolarda bir sorun varsa ve çözmüşlerse hızımı tekrardan arttıraacağım ve port değişikliği isteyeceğim , bir diğer konu da 24 aylık taahhütüm bittiğinde annemi arayıp bir tarifeye daha üye yapmıslar o yüzden iptal ettiremiyorum yoksa ilk gittiğimde iptal ettirip süperonline geçmekle zaten tehdit edecektim

Superonline a geçmeniz herhangi birşey değiştirmez. Eğer bulunduğunuz yerde Turcell/Superonline Fiber hattı yoksa yine ttnet üzerinden hizmet alacaksınız.

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sorun çözüldümü ?

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Konuyu acan arkadas kusura bakma ama kendin kasinmissin
Aslinda ilk hata 4mbit den seni 6mbit e gecirende

Gecirirken hatti yukseltiyosun ama kaliteden sorun olmayacakmi diye teyid ettirmeliydin...

Belliki en verimli 4mbit de calisan hatti 6 ya cikarinca sinyal kalitesi dusmus

Dolayisiyla en ufak bir zayiflamada gitmis.

Tekrardan eski haline alinmasi lazim.

Burada sana tavsiyem
Modem den dairendeki priz arasindaki kablonda ek vs. Bunlari yok edip tek kablo kullanman.

Ve ayrica bina girisindeki
Telekomdan gelen ana kablonun dairelere dagilan panelden sizin dairenize gelen kablo ile baglantisinin yenilenmesi beyahut deformasyon paslanma vb. Durumlar varsa bunlarin yenilenmesi ciddi farklar yasatabilir.

Bizzat onlarca musterimde yapip ciddi anlamda faydasini gormuslugum vardir.

Bu tip yenilemeler sinyal kalitenizin atmasina neden olacaktir...

İyi geceler..

kafadar41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telekom altyapı çalışması yapana kadar bu ızdırap devam eder.ben de aynı sıkıntıları yaşıyorum.hattım 6 ya sabitlenmiş vaziyette fakat, komşu modemi açtığı zaman benim snr değerleri düşüyor, hatta kopmalar yaşıyorum.ben de bu git gelleri kontrol altına almak için dmt isimli bir program kullanıyorum.bu program sayesinde snr değerlerindeki oynamalara göre bazen 6 ya çıkartıyorum bazen de program yardımıyla 4 e düşürüyorum.böylece bir nebze olsun kopmaları engelliyorum.turk telekom altyapı çalışması yapmalı yoksa böyle devam eder.turk telekoma altyapı çalışması yaptırman için mahallede imza toplaman ya da şu ara yerel seçimler var, dernek gibi başkan adaylarının uğrayabileceği yerde talebini iletmen faydalı olabilir.allah sabır versin.