Hitler'in gizemli tüneli

Bu konuyu okuyanlar

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Avusturya'da Nazi lideri Hitler'e ait olduğu iddia edilen bir tünel bulundu. Tüneli bulan Avusturyalı belgeselci Andreas Sulzer'e göre, Hitler bu gizemli tünelde atom bombası araştırmaları yaptırıyordu.

140210hitler.hlarge.jpg

Avusturyalı belgeselci Andreas Sulzer, 1885-1958 yılları arasında yaşayan biyolog Victor Schauberger'in hayatını anlatan bir film üzerinde çalışıyor. Yıllardır bu proje üzerinde çalışan Sulzer, biyolog Schauberger'in Nazi lideri Hitler'le de bağlantısı olduğunu buldu.

Avusturya'da yayımlanan "Krone" gazetesine konuşan belgecelci Andreas Sulzer, biyolog Viktor Schuaberger'in 1941 yılında Avusturya'nın St.Georgen bölgesinde bulunan Hitler'a ait gizli tünellerde "atom bombası" projelerinde yer aldığını belirtti.

Sulzer, iddialarını Schauberger'in o dönemde arkadaşlarına yazdığı mektuplara dayandırdı. Mektuplarda Schuaberger, arkadaşlarını Naziler'in bu gizli tünellerine karşı uyarıyor.

İkinci Dünya Savaşı'nın Nazi Almanyası'nın yenilgisiyle sona ermesi sonrası Avusturya'nın bu bölgelerini Rusya işgal ediyor. Rusların bu gizli tunellerdeki araştırma araç ve gereçlerine el koyarak, ülkelerine transfer ettiği ve tünellerin birçoğunu da havaya uçurduğu ileri sürülüyor.

Nazilerden geriye kalan diğer tüneller ise, 2002 yılından bu yana ise Avusturya inşaat şirketi BIG tarafından betonla dolduruldu.

ntvmsnbc

Aretios

Profesör
Reaksiyon puanı
3
ne hitler miş arkadaş hit hit bitmedi ......

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
tünel gizli mi bilemem ama nükleer teknolojisinde almanya-abd yarışı bilinen bi hikaye zaten

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Hayranı olduğum liderlerden bir tanesidir.

Hikayesi, hedefleri, bazı şeyler uğruna dünyanın en güçlü ülkerine saldırması hatta çoğunu ele geçirmesi. (Fransa, Varşova, Polonya...) gibi...

Ahbârî

Dekan
Reaksiyon puanı
345
tünelde atom bombası testi mi :confused1:

o nasıl oluyormuş acaba.

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Hayranı olduğum liderlerden bir tanesidir.

Hikayesi, hedefleri, bazı şeyler uğruna dünyanın en güçlü ülkerine saldırması hatta çoğunu ele geçirmesi. (Fransa, Varşova, Polonya...) gibi...
Böyle bir caninin hayranı olmak bana biraz garip geliyor. Hitler'in Yahudilere yönelik anti-semitist terörü heralde onu sevmenize sebep. Hem Filistin'deki vahşete karşı çıkıp hem de anti-semitizme de karşı olunmalı bence.

İşgallere, katliamlara-soykırımlara karşı özgürlüğün ve kardeşliğin savunulması gerektiğine inanıyorum.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Böyle bir caninin hayranı olmak bana biraz garip geliyor. Hitler'in Yahudilere yönelik anti-semitist terörü heralde onu sevmenize sebep. Hem Filistin'deki vahşete karşı çıkıp hem de anti-semitizme de karşı olunmalı bence.

İşgallere, katliamlara-soykırımlara karşı özgürlüğün ve kardeşliğin savunulması gerektiğine inanıyorum.

Cani olduğunu düşünmüyorum. Hayat hikayesini araştırırsanız, anlarsınız amacının ne olduğunu.

Diğerlerinin yaptıklarının yanında, Hitler'in yaptıkları bir hiç.

Filistin diyorsunuz bir de, bakın iyi düşünün derim. Filistin'de yaşanan katliama kim ya da kimler sebep oluyor?

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Canilik mevzusuna girmeyin Fransa'nın Cezayirde Rusya'nın Kafkas ülkelerinde yaptıkları ortada. Almanya kaybetmiştir ve suçlu olmuştur o kadar.

Adamlar en azından talep ettiler uğruna savaştılar bedel ödediler ve bir kısmını aldılar. Biz daha onu bile yapmadık sadece istiyoruz.

http://www.youtube.com/watch?v=6E8BD_n0WaU

Ayrıyeten SS içindeki Tatar ve Müslüman tugayları olduğunu unutmayalım bizim için iyi Yahudiler için kötüdür

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Cani olduğunu düşünmüyorum. Hayat hikayesini araştırırsanız, anlarsınız amacının ne olduğunu.

Diğerlerinin yaptıklarının yanında, Hitler'in yaptıkları bir hiç.

Filistin diyorsunuz bir de, bakın iyi düşünün derim. Filistin'de yaşanan katliama kim ya da kimler sebep oluyor?

Bir aralar ben de sizin gibi boş bir hayranlık besliyordum Hitler'e. ''Kavgam'' diye kitabını okumuştum bir gecede. Hayat hikayesini, Nazi partisinin programına kadar da araştırmıştım.

Burda yaklaşık 6 milyon insanı katleden birisi sözkonusu, eli kanlı psikopatın teki bunu tartışmanın bir anlamı yok.

Filistin'deki mezaliminin faili siyonist düşüncedir. Siyonizm de anti-semitizm de ayrımcı düşünceler. Benim demek istediğim bu iki düşünceye de karşı olunması gerektiği.

PetyrBaelish

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bir aralar ben de sizin gibi boş bir hayranlık besliyordum Hitler'e. ''Kavgam'' diye kitabını okumuştum bir gecede. Hayat hikayesini, Nazi partisinin programına kadar da araştırmıştım.

Burda yaklaşık 6 milyon insanı katleden birisi sözkonusu, eli kanlı psikopatın teki bunu tartışmanın bir anlamı yok.

Filistin'deki mezaliminin faili siyonist düşüncedir. Siyonizm de anti-semitizm de ayrımcı düşünceler. Benim demek istediğim bu iki düşünceye de karşı olunması gerektiği.

Benim hayranlığım, boş bir hayranlık değil.

Daha fazla uzatmak istemiyorum.

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Cani Hitler'i yakında cennetlik ilan edecekler. :)
Hitler de birilerinin kurbanıydı, o ayrı mesele tabiî.

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Son bir şey söylemek istiyorum.

Bugünün dünyasını anlamak için nazi yöntemlerini anlamaktan geçiyor. Reklamcılık teknoloji tıp askeri teknoloji siyasi propaganda gibi alanlarda halen onlar ve yöntemleri etki etmekte. Özellikle Rusya İsrail'in düşüncelerini doğrudan etkilemişlerdir. Dolaylı olarak tüm dünya

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İnsan ölümü savaşın doğasında var.
Ama ölüm var, ölüm var...
Savaşın seyri esnasında cephede binlerce kişi ölebilir.
Ama bir adam kendi elinde olan, kamplarındaki savaşamayacak durumdaki insanları fırınlarda yakarak yok edecek kadar ileri gitmişse bu savaş halidir normaldir denilebilecek bir durum değildir. Bu düpediz caniliktir, hiç bir ideolojik durum ya da karizma bu gerçeğin önüne geçemez.
Şunlarda bu katliamı yaptı, bunlarda şu katliamı yaptı dğyerek bir caninin yaptıkları savunulmaz, aynı katliamı kim yaparsa yapsın, ne uğruna yaparsa yapsın bunun masum görülebilecek, sempati duyulabilecek bir yanı yoktur.

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Cani listesi hazırlarsak dünya tarihinden 2000 lere kadar her ülkenin en az 3-4 liderini yazabiliriz.

Mesele cani veya değil değil. Mesele algı Cezayirlilerin 2.Dünya Savaşında bağımsızlık vaadiyle Almanlara karşı savaştırıldığı biliyoruz. Fakat bağımsızlığı vermeyip üstüne 2.katliamı da yapmışlardır.

Bugün cani etiketini Staline Hitlere vuruyorlar. Fakat öbür tarafta Fransızlar İngilizler Amerikalılar konuşulmuyor. Etiket vurmak kolay

Sempati meselesine gelirsek Yahudi karşıtı olan birine elbette sempati duyanlar olacaktır tarihin nefret birikimiyle.