Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun

Bu konuyu okuyanlar

_bl@nk_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Biliyorsunuz, kablosuz internetimizin şifresini her ne kadar saklasakta, bir şekilde ele geçiren bilgisayar canavarları olabilir. Peki biz bu bilgisayar canavarlarını nası tespit edeceğiz veya o anda kablosuz internetimizi kimler kullanıyor bilmek istiyorsak aşağıdaki programı bilgisayarınıza kurmanız yeterli olacaktır. Böylece kabolsuz internetinize bağlananları görebilecek ve şifremizi yeniden değiştirebileceğiz.

Kullanacağınız programın adı Who Is On My Wifi. Bu programı google arama motorundan aratarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Who Is On My Wifi Kurulduktan sonra kablosuz ağınızın adres aralığını tarayarak size o ağı kullanan tüm makinelerin adlarını, MAC adreslerini, IP adreslerini ile bağlantı durumlarını bir liste halinde sunacaktır.

Who-Is-On-My-Wifi2.jpg

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi kablosuz internetinize bağlı olan tüm cihazları görebileceksiniz. Listeden ağdaki cihazların diğer donanım bilgilerine ulaşabileceğiniz gibi tanıdığınız cihazları “KNOWN” ve tanımadıklarınızı da “UNKNOWN” olarak işaretleyebilirsiniz. Ayrıca programın ücretli sürümünde tüm bu özelliklerin yanında listede olupta tanımadığınız cihazları anında engelleyebiliyorsunuz.Yani şifreli ya da şifresiz olsun, ağınızı izinsiz kullananları anında engelleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümde engelleme olmamasına rağmen, programın verdiği MAC adreslerini modeminizde de elle girerek engelleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Alıntı : omerbozalan.com

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Aynı işlemi modem arayüzünden yapmak daha iyi bence.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Gereksiz. Modem arayüzünden veya Modemlerin yazılımlarından da bakılıyor. :p

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Wifi network watcher diye küçük bi uygulama var onu kullanıyorum ben.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Emek verip paylaşmısın teşşekürler...

osman2011

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu programı kullandım güzel ve basit kullanışlı emeğe saygı teşekkürler

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Ben modem arayüzünden bakıp mac filtreliyorum şifre değiştirmeye gerek kalmıyor. Kökten çözüm. :)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ben modem arayüzünden bakıp mac filtreliyorum şifre değiştirmeye gerek kalmıyor. Kökten çözüm. :)
O da biraz sıkıcı aslında, birinin modeme girmesini sağlayacan sonra mac adresine izin verecen ohoo:)
Veya izinsiz girenler olduysa onları engellemek de uzun iş.