Xbox ekibi Android'den tweet atarken yakalandı

Bu konuyu okuyanlar

aloisnebel

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Teknoloji markalarının reklamını yapan ünlü isimlerin sıkça yaptığı bir hataya bu sefer Microsoft'un Xbox ekibi düştü. Xbox sosyal medyacıları, Windows Phone yerine Android'den tweet atarken yakalandı.

140131_xbocc.hlarge.jpg

Oprah'ın Microsoft Surface tabletlerini iPad ile gönderdiği tweet'le övmesi veya BlackBerry'nin eski kreatif direktörü Alicia Keys'in iPhone'dan Twitter'a girmesi gibi komik durumlara, markaların kendileri de düşebiliyor.

Microsoft Xbox ekibinin sosyal medyacıları, mobil işletim sistemi piyasasında çok daha iyi bir yerde olmayan Windows Phone'u desteklemeleri gerekirken, Android üzerinden tweet atarken yakalandı.

Bir Twitter kullanısının fark ettiği durum, Twitter'da yapılan tweet ve Vine paylaşımlarının bazılarının, çalışanların telefonlarından

Ancak Microsoft'ta yaşanan tuhaflıklar bu kadarla sınırlı değiş. Bing arama motorunun hayata geçirdiği mobil 'Rewards' programı, Android ve iOS'te hayata geçmesine rağmen, halen Windows Phone'da yok.

Canalysys araştırma şirketinin verilerine göre, windows Phone telefonların nakliyatı, 2013'te küresel toplamın sadece yüzde 3'ünü oluştururken, Windows Phone yine geçtiğimiz yıl ABD'de satılan telefonların yüzde 5'ini bile temsil etmiyor.

140131_xbox_tweet.jpg

'YENİ CEO BELİRLENDİ'

Microsoft yönetim kurulunun, Steve Ballmer'ın ayrılacağını açıklamasının ardından 5 aylık süren yeni CEO arayışları da sona ermiş olabilir.

Söylentiler, Cloud and Enterprise biriminin başındaki Satya Nadella'yı şirketin başına geleceği yönünde.

ntvmsnbc

kpln04

Profesör
Reaksiyon puanı
2
adamlarda biliyor wpden bi cacık olmayacağını

karacaerc

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Katılıyorum, wp mu :hammer: hadi androidten tweet atalım :D

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Bill Gates in çocukları da iphone ipad vs apple ürünleri istiyordu. Düşünün artık oğulları bile biliyor beş para etmez sistem olduğunu. Yani xbox ekibinin androidden tweet atması olağan dışı değil.
Haa oğulları ios tercih ediyor bunlar andorid ama sonuç yine aynı. Wp beş para etmez :mrgreen: