Windows Klasörü Neden Bu Kadar Büyük

Bu konuyu okuyanlar

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaslar bu win7 deki windows klasoru yaklasik 15 GB boyutunda ne var bunun icinde bu kadar buyuk ilk kurdugumda bu kadar olmuyor?

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Bütün sistem onun içinde. O kadar olması normal.

Deleted-Name

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Bütün işletim sistemi güncellemeler filan içinde o kadar olsun yani max payne 3'e 30 gb ayırıyorsunuz da win 7 15 gb mı ayıramıyorsunuz adamlar işletim sisteminin 2 katı büyüklüğünde oyun yazmışlar Windows klasöründe sürücü dosyalarından tut, Windows'un kendi programlarına, cmd'de ki komutlardan, Geçici dosyalara, Prefetch dosyalarına, Temalarından, yüklenen programların kayıtlarına, bilgisayarın açılması için gerekli dosyalardan, Dil Dosyalarına, sürücülerin inf dosyalarına kadar herşey var normaldir yani.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Kaç GB'lık hard diskin var ki 15GB'lık Windows seni böyle etkiledi :D

samizeldestan

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bütün işletim sistemi güncellemeler filan içinde o kadar olsun yani max payne 3'e 30 gb ayırıyorsunuz da win 7 15 gb mı ayıramıyorsunuz adamlar işletim sisteminin 2 katı büyüklüğünde oyun yazmışlar Windows klasöründe sürücü dosyalarından tut, Windows'un kendi programlarına, cmd'de ki komutlardan, Geçici dosyalara, Prefetch dosyalarına, Temalarından, yüklenen programların kayıtlarına, bilgisayarın açılması için gerekli dosyalardan, Dil Dosyalarına, sürücülerin inf dosyalarına kadar herşey var normaldir yani.
Benim bilgisayarda hiç oyun bulunmaz :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ilk kurdugunda ne kadardi:D
Az önce yeni format attım ofis ve diğer lazım olan programları kurdum tüm güncellemeleri yükledim ve 7.5 GB civarında :D