SBS yerleştirmelerinin yürütmesi durduruldu!

Bu konuyu okuyanlar

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
140115_sbs.hlarge.jpg

SBS ile ilgili Danıştay'dan 1 milyon 112 bin öğrenciyi yakından ilgilendiren bir karar çıktı.

Danıştay SBS'deki yerleştirmelerin yürütmesini durdurma kararı aldı.

Danıştay, söz konusu kararı CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın'ın başvurusu üzerine aldı ve kararda şu ifadelere yer verildi.

"1 milyon 112 bin 604 öğrenci için dava konusu işlemin uygulanması halinde telafisi güç ve imkansız zararların oluşabileceği tartışmasızdır. Bu nedenle hukuka aykırılığı açık olan dava konusu işlemin uygulanması halinde yasa ihlali gerçekleşeceği için SBS'deki yerleştirmelerin yürütmesinin durdurulmasına karar verdik."

Yabancı diller sınavına katılan 710 öğrencinin anahtarlarının yanlış okunduğu tespit edilmiş ve bunun üzerine CHP'li Ayayadın Danıştay'a bu anahtarların yanlış olması gerekçesiyle SBS'nin yerleştirilmelerin iptali ve yürütmnein durdurulması istemiyle bir başvuruda bulunmuştu.

Bu başvuru sadece 710 öğrenciyi değil, sıralamanın tamamını etkilediğinden 1 milyon 112 bin öğrencinin sıralamasısının yeniden yapılması gibi bir sonuç olarak değelendirilebilir.

ntvmsnbc

arsenik

Rektör
Reaksiyon puanı
242
718 kişi mi?
Azmış. :p

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Milli Eğitim Bakanlığı'nın SBS'nin iptali için yaptığı başvuru reddedildi.

Haziran'da yapılan SBS'nin iptali için CHP'li milletvekili Aydın Ayaydın dava açmıştı. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermişti.

Milli Eğitim Bakanlığı bunun üzerine SBS'nin iptali kararına itiraz etmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/egitim/25732418.asp