Tamindir.com ve istem dışı yüklenen uygulamalar

Bu konuyu okuyanlar

darkangel1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
:cursing:arkadaşla tamindir .com adlı site çoğu kişinin kullandığı bir indirme sitesi ama site yüklediğin programlarla birlikte saçma saçma programlar kuruyo ve bu da bilgisa yarı ağırlaştırıyo dün indir diğim bir dosyanın yanın da 6 tane program kurmuş bilgisayara:cursing::cursing:

tatar59

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Kurma :) bakmadan herşeye ileri dersen ne kurduğunu naptığını göremezsin. Bi aralar soruyodu sadece programı mı indiriceksin yoksa downloader indiriyim mi diye artık soruyomu bilmiyorum kullanmıyorum o siteyi onun yerine gezginleri kullanıyorum tavsiye ederim

darkangel1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
gezginler iyi bir site ne azın da tam indir kadar deyil ama evet demeyle alaksı yok otamatik kuruluyor

Sansar667

Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Benim bildiğim mutlaka setupunda soruyor şunu kuralım mı hazır gelmişken bunu da kuralım diye.

cngzkyz

Müdavim
Reaksiyon puanı
276
Otomatik kurmuyor arkadaşım. Görmeden, okumadan her şeye "next next yap kurulur" şeklinde baktığımız için programlara böyle olaylar gelir karşımıza :D

darkangel1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haklısın benim bildiğimde sorması lazım ama dün onun yüzün den format attım
bilgisayara abi

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Bazı sponsorlu yazılımlar sokuşturuyorlardır araya ama her yazılıma yapmıyorlardır. Tam indir filan iyi benim en nefret ettiğim cnet download.com Dünyaca ünlü bi site ama gel gelelim download butonuna tıkladığın an sisteme abanıyor.. Hatta bi ara Chrome tarayıcısı o siteden indirme yaptığımda Chrome bağlantıyı kesiyordu.. Bu siteden indirme yapmanızı tavsiye etmiyorum.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Tamindir sitesi sunduğu programları kendi exesi ile oluşturup sunuyor, dolayısı ile abuk subuk programlar otomatik yükleniyor. Ben kesinlikle daha kullanmıyorum orayı.

cnet download.com sitesi de aynı şekilde..

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
bir şey indirirken dikkatli olmak lazım ne indiriyorum ben sorusunu cevaplaman lazım güvenmediğin firmanın programını indirmemek lazım yüklerken checkboxlara dikkat etmek lazım yanlışlıkla bir şeyi kabul ederseniz ek programlarda yüklenebiliyor güvenmediğin siteden bir şey indirme hangi antivirüs bilmiyorum ama birisi tamindir.com'u tehlikeli site olarak görüyordu

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
:cursing:arkadaşla tamindir .com adlı site çoğu kişinin kullandığı bir indirme sitesi ama site yüklediğin programlarla birlikte saçma saçma programlar kuruyo ve bu da bilgisa yarı ağırlaştırıyo dün indir diğim bir dosyanın yanın da 6 tane program kurmuş bilgisayara:cursing::cursing:

Beyler hata sizdedir.Programların normal setup dosyasında yandex veya benzeri toolbarlar vardır kurarken dikkat ederseniz NORMAL KURULUM ve ÖZEL KURULUM vardır.Siz ÖZEL KURULUMU seçtiğinizde O REKLAM VE TOOLBARLAR...VB şeylerin kutuçuğu vardır onu kaldırın kuruluma devam edin.

Şuan bu yorumu okuyan kişiler artık hatalarını düzelttiğinde onlarda bu siteye alanında Türkiye'nin en iyi sitesi diyecek.

UNUTMAYIN KURULUM YAPARKEN HER ZAMAN ÖZEL VEYA MANUEL KURULUM SEKMESİNİ SEÇECEKSİNİZ O ZAMAN PROGRAMLA BERABER NE KURULMASI VEYA KURULMAMASI GEREKTİĞİNİ SİZ BELİRLERSİNİZ.

enable

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Hakikaten Tamindir alanında 1 numara, hata bizde arkadaşlar bu tamindir veya bi başkası olsun kurulum sırasında dikkat etmek gerekir.

Bu arada Tamindir ufak yazılımlar için indirdiğimizde sunduğu kendi paketini bende hiç sevmiyorum başa bela bi durum.

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59
Beyler hata sizdedir.Programların normal setup dosyasında yandex veya benzeri toolbarlar vardır kurarken dikkat ederseniz NORMAL KURULUM ve ÖZEL KURULUM vardır.Siz ÖZEL KURULUMU seçtiğinizde O REKLAM VE TOOLBARLAR...VB şeylerin kutuçuğu vardır onu kaldırın kuruluma devam edin.

zaten ücretsiz sunulan programların çoğu.en az 2 tane toolbar yüklemek istiyor.bir de tam indir toolbarla mı uğraşacağız.çoğuda ana sayfayı değiştiriyor.bilgisayar 1 program yüklemek için. 5 tane toolbar lamı uğraşacam.kusura bakma kullanıcılarda suç yok.bundan rant sağlamaya çalışan işgüzarlarda.1 eyvallah 2 eyvallah.5 tanesiylede uğraşamam.

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
programları kendi sitesinden indirin tamindire ne gerek var?

Daywalkerr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
zaten ücretsiz sunulan programların çoğu.en az 2 tane toolbar yüklemek istiyor.bir de tam indir toolbarla mı uğraşacağız.çoğuda ana sayfayı değiştiriyor.bilgisayar 1 program yüklemek için. 5 tane toolbar lamı uğraşacam.kusura bakma kullanıcılarda suç yok.bundan rant sağlamaya çalışan işgüzarlarda.1 eyvallah 2 eyvallah.5 tanesiylede uğraşamam.

Hocam gerçekten yazdıklarımı okudun mu? Basit bir şekilde tekrar ifade etmeye çalışacağım.

Benim indirdiğim ücretsiz veya sınırlı kullanım olan programların setuplarında zaten bu toolbar veya reklamlar mevcut bunu benim bildiğim TAMİNDİR yapmıyor en azından benim kullandıklarım öyle.

İster ücretli ister ücretsiz programlarda çoğunda bu var .Ama kullanıcı özel ve manual kurulum yaparsa o eklentiler ,ana sayfa değişmeleri,toolbar felan hiçbir şeyi kurmadan direk programın kendisini kurarsın.

Kurarken sana sorar nasıl kurulsun sen direk nexte basarsan bunlardan kurtulamazsın.O programı istediğin yerden indir fark etmez çoğu program böyle.Sana kurulum seçeneğini sormasa bile onaylama kutusundan önce veya sonra bazı kutucuklar muhakkak çıkar sen onların tık ını kaldıracaksın.

Böyle yaparsan bırak 3ü 1 tane bile isteğin olmadan bir eklenti kurulmaz.(Virüslü program değilse)

Varsa dediğiniz bir program söyleyin bi deniyelim kurulumunu

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Tamindir'de 2 seçeneğiniz var.
1. Kurulum yardımcısı
2. Doğrudan program kurulum dosyası

Otomatik olarak size Kurulum Yardımcısını verir. Bunu iptal edip alternatif linklerden Doğrudan kurulum dosyasını indirin.

Ve kurarken de ileri demeden önce neleri seçtiğinize dikkat edin.

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
Geçen bir PC den böyle abuk sabuk programları kaldırıyorum.
ebonia gibi garip isimli bir program vardı.
Denetim masasından uninstal yapıyorum, ekranda çıkan pencerede "abi sen bunu beğenmedin, gel biz sana şunları şunları kuralım" diye tikler var :D :D
Öyle ayarlıyorlarki program 1 programı uninstall edeyim derken 3 program kurduracak kıvama getirmişler artık olayı.

kutup95

Asistan
Reaksiyon puanı
0
biraz dikkatli olursanız , kuracağı programları soruyor zaten siz onayladıktan sonra kuruyor

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Anlamadığım niye programları kendi sitesinden indirmiyorsunuz? :cursing: Bana bir program lazım olduğunda hiç uğraşmam böyle aracı siteler ile girerim kendi sitesine indiririm, üstelik kendi sitesinden indirdiğiniz programın her zaman en son sürümüne sahip olursunuz.

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Kurulum yaparken manuel tercih kullanmalisin. Aksi taktirde sacma sapan eklentiler kuruluyor.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Hah işte bu yüzden Windows'u bırakasım geliyor.

aytena

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
abi sorma ya, neler neler kuruyor bilgisayara, işin yoksa hepsini kaldır. bazı toolbarlar yapışıp kalıyor hatta çok zor oluyor kaldırmak

dexser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tamindir.com kendi kendini batırdı.Artık program ararken kesinlikle tıklamıyorum siteye.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
en sevdiğim download site sana taktik vereyim
hemen indir yazan yerin altında '' tamindir indirme yardımcısı olmadan direkt indir '' yazan yere tıklayarak sadece programın setup unu indirebilirsin illa öyle yapacağım diyosan
özelleştirilmiş kurulum tikine tıkla
onun altındaki tikleri kaldır

İhtiyar-1

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tamindir.com bildiğim kadarıyla bu programları otomatik programla yüklerken diğer program için izin istiyor görmemiş olabilirsiniz.

galaxy13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Anlamadığım niye programları kendi sitesinden indirmiyorsunuz? :cursing: Bana bir program lazım olduğunda hiç uğraşmam böyle aracı siteler ile girerim kendi sitesine indiririm, üstelik kendi sitesinden indirdiğiniz programın her zaman en son sürümüne sahip olursunuz.

Katılıyorum :)

ankasd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yandex in bütün indirmelere zorunlu yüklenmesi v.s sine ne demeli sürekli detaylı ilerle demek gerekiyor sonra kurtulamıyorsunuz tarayıcıdan..

BiraderBiBak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yav arkadaşlar bu indirme sitelerinde yer alan programların çoğu kontrol ediliyor ve ekleniyor. Siz, oradan indiriyonuz yiyonuz virüsü sonra tamindir bilmem ne. Abicim sen resmi sitesinden indirsen yükleme sırasında dikkat etmek zorundasın. bunu atlama. ayrıca tamindir'den daha kral bi indirme sitesi bilmiyorum.