Lazer yazıcı tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Herkese Merhabalar.

Lazer yazıcı almak istiyorum ancak;

Alacağım yazıcı çipli olmamalı ( Demo toner )
Kendim tonerini doldurabileceğim şekilde kolay açılır kapanır olmalı.
Toneri Kolay bulunabilmeli
Çok fonksiyonlu olmamalı
A4 kağıda renksiz ( siyah beyaz yazıcı özelliğiğnde ) lazer baskı yapması yeterlidir.
Kağıt sıkışması sorunu olmayacak.
Yıllık 7.000 - 10.000 arasında çıktı alacağız. Bu sayı en fazla 2 - 3 bin artabilir.

Fiyatın ne kadar olması gerektiğini yazmıyorum. İstediğim özelliklerde bir yazıcı olursa keseyi zorlayacağım.

Örnek bir yazıcı var aşağıya linkini ekliyorum. Ama toneri doldurma sıkıntısı yaşayacağımı düşünüyorum. Buna benzer ancak dediğim özelliklere uygun yazıcısı olan memnun kalınan bir öneri istiyorum

Samsung ML 3710

eSa

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
352
HP Laserjet Pro P1102 Laser Yazıcı CE651A

85A Toner kullanıyor ve dolum yapılabiliyor. Bu modelden yok ancak 85A doldurup kullandığım tonerler var.

10bin rakamı çok bir rakam değil. Çünkü yıllık diyorsun ki bunu da en adi bir yazıcıyla bile yazdırırsın. Günde 30 sayfa çıktı demek.

Bu yazıcının kapasitesi aylık 5000 sayfa. Ayrıca dakikada 18 sayfa basıyor.

Bilgisayar_2025550.jpg

kaptan_07

Asistan
Reaksiyon puanı
5
bende Samsung scx-4200 var çok fonksiyonlu lazer yazıcı dediğin gibi kolay açılıp kapanıyor kendin doldurabilirsin. kullanılmış kağıtlarda sıkışma yapıyor sadece.

Eski model yazıcılara yönel çünkü yenilerin hepsinde çip var bildiğim kadarıyla

drsakal

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
eSa nın önerdiği model çok ideal bir ürün. Tek sıkıntısı benzer fonksiyondaki diğer markalara göre biraz pahalı. Ben siyah olsun diye 1102w modelini kullanıyorum iki yıldır, çok memnunum.

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Teşekkürler. En önemli sorunlardan bir tanesi seri makbuz basılacak ve A4 Kağıdın ortadan ikiye noktalı şekilde yırtmaçlı olacak olması nedeni ile takılma sorunu olmasını istemiyorum. Bir çok model de kağıt sıkışması yaşanıyor ve bu sıkıntılar da bize makbuz iptallerine neden oluyor. Yıllık 10.000 baskı sadece makbuzlar içindir. İyi bir makine olursa bu rakam katlanarak devam eder.

Ben de Xerox 3140 modeli ile Canon 4150 var. Bir tane de Samsungun eski çipsizinden var. Drum öldüğü için yen bir tane almak yerine sıfır iyi bir makine arıyorum.

Esa'nın dediği HP'yi beğendim desem yalan olur. Onu alana kadar Wifi modeli var onu tercih ederim 250 TL civarı ve daha iyi özelliklere sahip sadece çipli. oda hemen hallolacak cinsten. HP WİFİ modeli

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben sana lazeri boşver git bu yazıcıyı al başka birşeyle de boşuna uğraşma derim. Fiyatı da o dediğin yazıcıların yarısı kadar. Wi-Fi özelliği de cabası. Epson L355 :thumbup:

cuhadar

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Yarım saat püskürtme bekleyeceğiz yani

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Brother HL 2040 da bir bak derim. Klasik yazıcıların aksine tepsiye yerleştirdiğin kağıdın üst kısmına değil, alt kısmına yazıyor. Senin için sorun değilse tavsiye ederim. Toner haznesi de büyük. Çip ve tümleşik drum derdi de yok. Tek dolumla 2500 civarı çıktı alırsın.. Hp ler 1000 civarı çıktı veriyor bu arada..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben de derdimi nereye döksem diyordum, brother HL 2040 yazıcımın toner drum ünitesi öldü. 12.000 baskı yapabiliyorsun. toner drum ünitesi 80-100-Tl arası fiyatı. ben onu alacağıma yeni bir yazıcı bakıyorum. HL 2040 almayı düşünenlere duyurulur.

VenatoR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
HP Laserjet Pro CM1415fn color MFP tavsiyemdir... Dediğiniz kriterlere de uyar fakat biraz pahalıdır...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
brother hl 2040 modelini dört senedir kullanıyorum. internetten drum resetlemeye öğren ,drum falan almazsan.ömrünü tamamladıkça resetle yeniden 12000 sayfa yazdırıyor. siyah bayaz arayan arkadaşlara şiddetle tavsiyemdir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:scared::scared:Arkadaşlar ben de yazıcı alacağım ama bütçem çok yok. Lazer yazıcı almayı düşünüyorum. Ders için alacağım için yılda binlerce sayfa basabilirim. Maks. 10.000
YARDIMCI OLUR MUSUNUZ