Türkçe SP3'lü Windows XP Kurulum CD'si hazırlamak - Video Ders

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Windows XP kurulumu yaparken bilgisayar başında boşu boşuna saatlerce beklemek yerine tüm ayarlarını kendisi yapan bir kurulum CD'si hazırlayın.

nLite isimli yazılım sayesinde, yeni çıkan Türkçe Service Pack 3'ü, Windows XP Kurulum CD'sine dahil ederek sonraki işletim sistemi kurulumlarınızı çok daha kolay yapabiliyorsunuz. Aşağıdaki videoyu izledikten sonra işletim sistemi kurmak için tek yapmanız gereken şey, yeni oluşturduğunuz kurulum CD'nizi bilgisayarınıza takmak ve kurulumu başlatmak. Gerisini nLite hallediyor.

:: Videoyu izleyerek siz de bu CD'yi oluşturun.

:: Teknik yardım almak için bu başlık altında mesaj yazın.

Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

buhari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür ederim, çok faydalı bir video, bir program nasıl portable yapılır onun da videosunu verirseniz, tadından yenmez bence. :)

Corbett

Asistan
Reaksiyon puanı
0
BU sp3'te İE 7 MEdia Player 11 vs var değil mi?

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Download linki eklemedim ben. Sayfayı Farklı Kaydet diyerek indirebilirsiniz HTML olarak.

qcmpny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
download linki eklerseniz çok iyi olur... güzel bir çalışma olmuş...

titanyum

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
bende bi tane yaptım kapış kapış şimdi :D yetiştiremiyorum :D :p

mesih_se

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Emeklerinize teşekkürler çok güzel bir paylaşım olmuş...
diğer güncellemeleri DirektX- İE 7 -MEdia Player 11 -v.b. yapacağımız cd ye ekleyebilirmiyiz nasıl yapcaz

qcmpny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir şey soracağım; bu hazırladığımız xp SP3 cd'den boot edilebiliyormu..

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar SP3'ün AMD işlemcilerde sorun çıkardığı doğru mudur?

itsfresh

Asistan
Reaksiyon puanı
3

qcmpny

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hazırladığınız sp3 entegre adlı videonuz sayesinde bende kendime özel bir sp3 hazırladım. dün cd'den boot
ettikten sonra elimi hiçbirşeye sürmeden kendimi yeni SP3 yüklü xp masaüstünde buldum. teşekkürler
SHIFTDELETE.NET

buhari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sp3 paket olarak 300 mb., bu dosyayı servis paketi 2 olan bir xp cd'sine entegre edebilir miyiz yoksa servis paketi olmayan bir xp'ye mi entegre edilmeli? Teşekkür ederim.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
buhari dedi ki:
Sp3 paket olarak 300 mb., bu dosyayı servis paketi 2 olan bir xp cd'sine entegre edebilir miyiz yoksa servis paketi olmayan bir xp'ye mi entegre edilmeli? Teşekkür ederim.

farketmez iki şekildede olur

spy2217

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki hardiskimi 2 ye 3 e ayırıyormu otamatik yoksa sadece tek parçamı yapıyor

egenet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle tşk ederim Elinize sağlık Fakat benim tek sorunum Cd elle başlatmak için bir tuşa basın' yazmıyor ve hali ile başlatamıyorum Bunun sebebi nedir acaba

trapezus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle elinize sağlık. Benim sorum şu:sp3 paketinin içinde explorer 7 ve media player 11 yok. bunları nlite ile cd ye entegre etmek mümkünmü ve diğer küçük boyutlu programları mesela directx, live messenger flashplayer..v.s

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
trapezus dedi ki:
Arkadaşlar öncelikle elinize sağlık. Benim sorum şu:sp3 paketinin içinde explorer 7 ve media player 11 yok. bunları nlite ile cd ye entegre etmek mümkünmü ve diğer küçük boyutlu programları mesela directx, live messenger flashplayer..v.s

onları bende yapmak istedimde yalnız pek düzenli olmuyo yani kurulum esnasında sorun yaratıyo bide onları yapmak çok zor herkez yapamıyo

trapezus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ama bu başlıktaki video gibi, bilen bir arkadaşımız görsel bir anlatım hazırlasa işimiz bayağı kolaylaşır.

tertunc

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
21
PC MERAKLISI dedi ki:
trapezus dedi ki:
onları bende yapmak istedimde yalnız pek düzenli olmuyo yani kurulum esnasında sorun yaratıyo bide onları yapmak çok zor herkez yapamıyo
bende yapmıştım ama unuttum :( 7-zip le filan oluyodu bildiğim.

musti22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
selam ben sp3 xp cdsini anlatıldığı şekilde hazırladım cd yi denedim ilk kurulum ekranı çıkıyor xp yi kur dediğimizde şu mesaj geliyor. bu uygulamayı çalıştırmak için yönetici olmalısınız. şeklinde. nerede hata yapıyorum bilmiyorum. yardım edersen sevinirim.

RadoN

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
musti22 dedi ki:
selam ben sp3 xp cdsini anlatıldığı şekilde hazırladım cd yi denedim ilk kurulum ekranı çıkıyor xp yi kur dediğimizde şu mesaj geliyor. bu uygulamayı çalıştırmak için yönetici olmalısınız. şeklinde. nerede hata yapıyorum bilmiyorum. yardım edersen sevinirim.

oturumun guest hesaplı.. yani bilgisayarda belli başlı ayarları bu profille yapamazsın.. adminstator oturumu aç öyle dene