USB'den format atma sorunu (usb boot olmuyor)

Bu konuyu okuyanlar

-Faa-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar. asus k52jr-sx223d bilgisayarıma mac os x mavericks yüklemeye çalıştım ve yükledim fakat boot loader kısmını bir türlü halledemedim. hal böyle olunca tekrar windows 7'ye dönmek istedim. windows 7 usb dvd download tool kullanarak .iso dosyasını başka bir bilgisayardan usb belleğe aktardım. işlem başarılı bir şekilde gerçekleşti. fakat bilgisayarmda bios'tan usb belleği boot edemedim. bu sorun hakkında fikri olan var mı? :glare:

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Iso to usb programıyla isoyu flaşa yazdırın.
Aslında isoyu açıp içindekileri flaşa atınca da boot olur, tabi bios önceliğinde flaş bellek seçiliyse.

-Faa-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
önceden iso dosyasını flaşa atınca boot oluyordu. fakat bios ayarında bi değişiklik mi yaptım bilmiyorum. son birk kaç denememde olmadı. windows 7 usb dvd download tool'u kullanınca sıkıntı olmuyordu. önerdiğiniz programı kurdum. şu an flaşa atıyorum isoyu. umarım işe yarar. teşekkürler.

-Faa-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
işlem yine başarısız oldu...

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
işlem yine başarısız oldu...
Winrar varsa isoya sağ tıklayıp klasöre çıkara tıklayın.
Ondan sonra klasörün içine girip tüm dosyaları flaş belleğe kopyalayın.
Aynı şekilde kendim yaptım boot oluyor.

Eğer elinizdeki windows zaten boot edilemezse onu da boot edilebilir hale getirmeniz lazım.
Bu iş için de nero yetiyor.
Kalıp olarak yazdırmayı denerseniz boot edilebilir dvd yaparsınız.
İsotoboot işe yaramadıysa(elinizdeki windows boot edilebilir haldeyse) wintoflash kullanarak da deneyin.

-Faa-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dvdromum bozuk olduğu için flash belleğe mecbur kalmıştım. dvdromu başka bir bilgisayarın dvdromuyla değiştirdim. mecburen dvd ile format attım. şimdilik sıkıntı yok. ama dediğiniz yöntemleri tek tek deneyeceğim. yardımınız için teşekkürler.