Sahibinden.com sitesinden dolandırıldım arkadaslar

Bu konuyu okuyanlar

ilkemselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle herkese iyiaksamlar aranızda yeniyim sahibinden.com a kuş ilanı verdim ve birisi beni arayıp iphone 4 ile takas edermisin dedi ederim dedim
kalktım otobüse verdim kusu adam gitti aldı kusu smdi kus ölmüs kardesim ne para yollucam diyo bildiginiz camura yatıyo yani neyapabilirim arkadaslar elimde birtek telefon numarası ve yazısma var fikirlerinizi paylasırsanız sevinirim.

hidoriumen

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Geçmiş olsun!Üzerine ılık bi su için malum havalar...Bi kere canlı bir varlığı otobüse vermek sizin hatanız.Gerçekten böyle olmuş ve kuş ölmüş ise adamın bi suçu yok,dolandırma olmuyor.Yok kuş yaşıyor ise o zaman sahibinden.com a dolandırıcı diye ihbar et.En azından sayfada ilan açamaz.Başka yapılacak bişey yok.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Kuşu kalkıp otobüse verme fikri ne kadar mantıklı bilemiyorum. Bavulların yanına koymuşlardır zavallı hayvanı. Geçmiş olsun, bir bardak su için.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Kelin ilacı olsa kendi başına sürer. :D

Kuş otobüste ölmüşse adamın bir suçu yok.

ilkemselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yok kardeşim ölme imkanı sıfır cnkü gerekli tedbirleri aldım 2 kat battaniye sardım ve daaha öncede yollamıstım aynı cinsden kusu savcılıga basvursam olmazmı sence

kadir5050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ben olsam arkasını arardım. öncelıkle verdıgın otobus yada arabayı bul. arabadakı sofor yada muavıne sor. ben kutuyu saglam teslım ettım falan derse ve kuşun saglam oldugunu anlarsan. adamı ara once guzelce ıste baktın camura yatmaya devam ettı. bıraz sert konuş yanı telefonda tehdıt et... hıc bırsey olmaz. sonucta suclu oldugunu bıldıgı ıcın hıc bır yerede gıdıp sıkayet edemez... daha sonra herhangı bır sohbet sıtesıne gır. ozellıkle gece yarısı gır. bayan nıck rumuz ac... onune gelen erkege adamın cep numarasını ver... herkes rahatsız etsın... bunu bırkac gun ust uste yap... bak goreceksın kı hattından vazgecmeyıp pes edecek :p hayırlı geceler....

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Kuşu otobüse verirken aklından ne geçiyordu usta merak ettim doğrusu. Kim bilir ne gelmiştir başına da ölmüştür. Arkadaşların dediği gibi bir bardak soğuk su iç üstüne . Geçmiş olsun.

ilkemselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kadir kardeşim biraz sag duyarlı olalım ben ne dertteyim sen espiri peşindesin be kardesim sadece hukiki bi hakkım olurmu onu sormak istiyorum elimde msjları var bunu merak ediyorum yoksa takipsizlik kararımı cıkar bilir kişi yazarsa sevinirim ayrıca şöförü söledim verirken actık merak ettik baktık yasıyodu diyo adamda eve geldi birgün titredi sabah kalktıgımda ölmüştü diyo koskaca papagan öle birgünde ölmez arkadaslar ve 4 saatlik yoll yani

VincentVega

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yok kardeşim ölme imkanı sıfır cnkü gerekli tedbirleri aldım 2 kat battaniye sardım ve daaha öncede yollamıstım aynı cinsden kusu savcılıga basvursam olmazmı sence
2 kat battaniyenin altından nasıl nefes alacak hayvan? Tabak çanak götürmüyorsun canlı bir hayvan götürüyorsun!

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Papağan ile iphone 4 mü değiş tokuş ettin ? Kaça satıyon kuşları ? Uygunsa bende de iphone 4 var takas yapalım mı ? :devil:

ilkemselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş ilkdefa göndermiyorum 12 saatlik yola yolladım aynı seklde hava alıcak birsürü deliği var ben sadece hukuki bir hakkım varmı onu merak ediyorum

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Parayla hayvan satmak saçmalık.
Sahibindende sahiplendirmeli veriliyorhayvanlar SATILMIYOR .. !

01xÖMERx01

Doçent
Reaksiyon puanı
0
kuş havasızlıktan ölmesin belki de doğru söylüyor karşı taraf bilemeyiz ki :)

kadir5050

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hocam bazı arkadaslarında soyledıgı gıbı hıc bırsey cıkmaz... benım dedıklerım bıraz espırı konusu olmuş ama artık elden gelen bırşey yok... ya telefonla arayıp... telefonda düz gideceksin... baktın senın terbıyen el vermıyor... baska yollarla yap dedım. o para yada papagan gıtmıs artık... kımsede hakkımı bırakmak... burnundan getırırım... bununda yolu kotu yolla yapmak... benım soyledııgme benzer bır suru yontem var.... bunlardan bırısını uygulayarak sende onun huzurunu bozabılırsın... bunun harıcınde hıc bır yasal hakkın yada yapacagın bırsey yok....

Aretios

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
yahu arkadaş telefonu almadan nıye kusu gonderıyon kı sen ?

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Alacak davası açabilirsin, detaylı bir bilgi için bir avukatla görüşebilirsin.

ilkemselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşkrederm kardeşim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sagolasın kardeşim

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
elinde senet yok bişey yok olsa bile zor alırsın
elemani git döv parani al

patlicanmusakka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu tür usulsüzlükler yapılıyor benimde get ile sattığım ürün için arızalı bu diye itiraz edip iskonto istedi bende arızalıysa ürünü iade et dedim. Ayrıca madem arızalı kargoyu teslim aldığında arızalıysa form düzenleyip teslim almamalısın dedim. Ürünün satışını askıya aldı ancak ürünü bana geri göndermediği için satış gerçekleşti. Özetlemek gerekirse madem kuş ölü o zaman ölüsünü sana geri iade etsin ya da öldüğünü kanıtlar nitelikte resimler çekip göndermesini talep et. Aksini takdirde dolandırıcılıktan savcılığa suç duyurusunda bulun.

ilkemselcuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşkrederm ama acıkcası banada bişey elde edemem gibi geliyor arkadasın dedigi gibi senet yok bişey yok :(
nedicem kus vardı yolladım paramı yollamadımı dicem gülerler diye geliyo bana emniyete telefonum calındı calan kişinin resmi ismi soyismi bu dedim bişey cıkmadı bundanmı cıkıcak adalet zor işliyo bizim ülkemizde kardeşim

Stizz

Asistan
Reaksiyon puanı
4
teşkrederm ama acıkcası banada bişey elde edemem gibi geliyor arkadasın dedigi gibi senet yok bişey yok :(
nedicem kus vardı yolladım paramı yollamadımı dicem gülerler diye geliyo bana emniyete telefonum calındı calan kişinin resmi ismi soyismi bu dedim bişey cıkmadı bundanmı cıkıcak adalet zor işliyo bizim ülkemizde kardeşim

Arkadaşım işte bu düşünceniz yüzünden bu tip insanlar ortaya çıkıyor. Malı alırım bozuk çıktı derim yollamam parayı olur biter zihniyetli insanlar bu yüzden çoğalıyor işte. Sen bu parayı almak istersen biraz uğraşırsın ama her türlü alırsın. Senete sepete ihtiyaç yok bu yüzden sana yazımın sonunda bir avukata danışın dedim.

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Bizim kuşu zorunlu olarak bir yere götürürken arabada nereye kaçacağını şaşırıyordu, sarsıntıdan felan korkuyordu bayağı.
Muhabbete göre papağan nasıl tepki verir bilmiyorum ama ölüm sebebi korku felan olabilir, sonuçta öteki dayandı diye bu da dayanacak diye birşey yok.

Ayrıca ilanı veren sizsiniz, niye telefon gelmeden kuşu gönderdiniz?
Yazıyı okurken elinize sahte iphone geçti sandım.

thuglife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elinde mesajlarının ve telefon numarasının olduğunu söylüyorsun ayrıca otobüs muavinide var kuşun canlı teslim edildiğine dair bence dava açsan kazanabilirsin.

MerveOzgur

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Bence savcılığa bildir elindeki mesajlar, hayvanın teslimini yapan muavin işi kolaylaştırır.
Ya ölmediyse kimbilebilir değilmi ama.

Ay gülmeyin ama içimden bir an öldüyse ölüm nedeninin araştırılmasını iste demek geldi ama araştırılırmı bilemedim yinede :D

Shit Happens

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Bence savcılığa bildir elindeki mesajlar, hayvanın teslimini yapan muavin işi kolaylaştırır.
Ya ölmediyse kimbilebilir değilmi ama.

Ay gülmeyin ama içimden bir an öldüyse ölüm nedeninin araştırılmasını iste demek geldi ama araştırılırmı bilemedim yinede :D
Bir veteriner nekropsi yapabilir (Hayvan otopsisi)

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Baştan alışveriş hatası... Yani aynı ilde birisine versen neyse 12 saatlik yol demişsin! Kuş ölmüş de olabilir hadi ölmese kime neye güvenerek gönderdin yazık ya üzüldüm valla :( Valla kardeşim suç duyurusunda bulun bence mesajlar konuşmalar falan otobüsçüyüde şahit gösterdin mi alırsın gibime geliyor... Almadan vermek Allaha mahsustur ticaret bu babana bile güvenme ;)

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
insan kuşunu tanımaz mı? resmini çekip yollasın sana, öldüyse yapacak bişi yok gibi..

bunu için sahibinden i sevmiyorum, gittigidiyor da havuz sistemi var, o oraya yatırıyor, sen yolluyorsun, bi problem olursa para orada bloke oluyor yada durumları anlatıyorsun.

bu arada iphone bile lsa 2. el telefon alırken bakacaksın yoklayacaksın kırık çatlak var mı ekranda kasada inceleyeceksin öyle alacaksın.. görmeden etmeden nasıl telefon alabiliyorsun orasını da anlamış değilim, sdn de de haber oldu, biri ipad almış içinden hamur çıkmış, adam içeride yatmış bunun yuzunden falan diye.. umarım bir dahakine daha dikkatli olursun, ama madem ölmüş resmini iste.. tanırsın herhalde kuşunu..

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
neden öldüğü incelenmeli.
adam yalana yatıp sonra iş ciddiye binince haklı çıkmak için öldürebilir.
ama şimdi eğri oturup doğru konuşalım.
o kuş büyük ihtimal otobüste 2 kat battaniye sarılı iken havasızlıktan ölmüştür.
böyle gönderim şekli olmaz, olmamalı.