Musallat.exe Virüsü Çıldıracağım

Bu konuyu okuyanlar

bykursad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bugün bir tane usb den musallat exe adlı virüs bulaştı gezmediğim forum kalmadı ne yapacağımı şaşırdım format ta atamıyorum bilgisyarda kurulu bir sürü program var acil yardım :crying:

ivank0wsi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dosyaları gizleyi kaldırın. Bir arkadaşınıza dosyaları atın ancak o şekilde kurtarabilirsiniz. Ondan sonra buluşan dosyaları tek tek silin başka çaresi yok :/ Aynısı banada oldu :)

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ahhahahahaha isme bak .. kimbilir nerden bulaşmıştır :D

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Antivirüs kurulu değil mi? Bulmuyor mu?

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Onun çözümü forumda vardı ama bulamadım kardeşim

bykursad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ahhahahahaha isme bak .. kimbilir nerden bulaşmıştır :D
okulda ana bilgisayaradan SQL slaytlarını alırken bulaştı

lütfen biri yardımcı olsun artık

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Musallat exe için bir tane blog açılmış o program temizliyor diyorlar google yazdığınızda direk geliyor trojan sonradan pişman olup anti virüsünü geliştirmiş diyorlar bakar mısınız?

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
ismi bile ürkütücü :) ben almayayım alana da mani olmayayım :)

arkadaşlar sana gereken yardımları yapıcaklar , ne yapman gerektiğini söylücekler

MasterFather

Müdavim
Reaksiyon puanı
59

Musallat exe için bir tane blog açılmış o program temizliyor diyorlar google yazdığınızda direk geliyor trojan sonradan pişman olup anti virüsünü geliştirmiş diyorlar bakar mısınız?

yalan. daha fazla zarar veriyor.sen güncel bir antivirüs yükle.tam tarama yap.

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Buyur bu yol çözecektir sorunu. Saklandığı uzantılar:"%AppData%\Declare.ini %AppData%\MusaLLaT.exe". Görev yöneticisi (ctrl+alt+del) çalışan uygulamalarda "musallat.exe" dosyasını "işlemi sonlandır" deyin. Şimdi Win+r kısayolu ile çalıştırı aç. Sonra "regedit" yaz. Buradan "bul" veya "ctr+f " kısayolunu kullan. Açılan arama yerine "musallat.exe" yaz. Çıkan sonuçlarda tüm "musallat.exe" dosyalarını sil. Sonra Win+R tuşları ile çalıştır ve oraya da "msconfig" yaz. Açılan "Sistem Yapılandırması" yerinden "Başlatma" sekmesini tıklayın. Burada "musallat.exe" veya sizin bilmediğiniz bir program başlıyorsa "Başlangıç Öğesi" Yerindeki "Tiki" işaretini kaldırın. Sonra klasör seçeneklerinden "Gizli Dosyaları Göster" diyoruz. Sistem hangi sürücüye yüklü ise orada arama yerine ".exe" yazıyoruz. Arama sonuçlarında "0 bayt" olan .exe'leri siliyoruz.

Bu yöntem size uzun veya karışık geldiyse ComboFix,Malwarebytes Anti-Malware,EmsisoftEmergencyKit içindeki AntiMalware,spybot search & destroy 1.6 kullanın.

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Musallat oldu bir kere format atmadan kurtuluş yok

prestiga

Asistan
Reaksiyon puanı
0
norman malware cleane yükle tarat emin ol bulur siler

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Kardesim keske virüsün adini yazmayaydin :D

maliaslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dosyalarını d.ye at sonra c.ye format at pc açlnca gizli dosyları gösteri aç sistem dosylarını gösteri aç çok iyi bi virüs prgramı yükle d.ye girmeden tarattır o sırada geri c.ye bulaşmıyosa etkisi altına almıyosa temizler virüs prgramı d üzerinde sağ tkla yeni pncere aç dersin orda görünen gizli dosyaları da sil ama cye bulaşıyosa tamamen biçimlendirmkten başka çare yok hddi

thuglife

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sana musallat olmuş desene :) kesin türk yazmıştır o virüsü :D

IThelp

Müdavim
Reaksiyon puanı
19

Kendin yap piyasa sür sonra cözüm burda diye milleti kandır o sitedeki cözüm herşeyinizi öğrenebilir arkadaş

kaldırmanın tek yolu kaspersky boot rescue disk boot şeklinde acarak kaldıra bilirsiniz bilgisayarınız yani windows acıkken o virüs calışır duruma geliyor işlem calıştığı icin diğer abtivirüs kaldıramıyor.

ısıtılmış isim değişikliğine gidilmiş bir virüs eski özeldosyalar.exe virüsü gibi :)

rozabay

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
34
Ama virüs ismini tuttum ben. Musallat exe Sinemalarda :D

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
bu virüsü 10 kişiye musallat etmezsen başına kötü şeyler yazısı geliyormu ekranda :)

7/24

Müdavim
Reaksiyon puanı
51
Kendin yap piyasa sür sonra cözüm burda diye milleti kandır o sitedeki cözüm herşeyinizi öğrenebilir arkadaş

kaldırmanın tek yolu kaspersky boot rescue disk boot şeklinde acarak kaldıra bilirsiniz bilgisayarınız yani windows acıkken o virüs calışır duruma geliyor işlem calıştığı icin diğer abtivirüs kaldıramıyor.

ısıtılmış isim değişikliğine gidilmiş bir virüs eski özeldosyalar.exe virüsü gibi :)

Kardeş ben çözümü burada bulmuştum zamanında..

karaytutaha

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Blogda söylenilenler doğru formata gerek duymadan halledebilirsiniz.

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
O sitede verilen çözümü uygulamayın, adam gibi Combofix ya da Malwarebytes ile güvenli kipte tarayıp temizleyin.