1.Kalite Kopya Note 3 Almak Mantıklı Mı?

Bu konuyu okuyanlar

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar,Birebir Ürünler Adlı Bir Kanalda Yani Youtube'da İphone 4 İOS 7 Performansını İzlerken Android Telefonlar Gördüm.Ve Özellikler Çok İyi.MTK 4 Çekirdekli İşlemci,1,5 GB Ram Bana Yeterli Özellikler.Şimdi Link Vereyim Sahibinden.com'da.

Asıl Konuya Gelelim.Kopya Note 3 Almak 750 TL Mantıklı Mı?Yada 400 TL'ye S4 Almak Mantılı Mı?

İlginç Olan Orjinal İle Bile Karşılaştırma Yapılmış.Tamam İşlemci,RAM Orjinal Gibi Değil.Fakat Fiyat Ucuz.

Video [video=youtube;TQonGbDXzss]http://www.youtube.com/watch?v=TQonGbDXzss&feature=c4-overview&list=UUj2YVuwhvFxtfCYjDBuZomA[/video]

Sahibinden.com:http://www.sahibinden.com/ilan/alis...sunu-izlemek-icin-ilana-girin-144594967/detay

Yorumlarınızı Bekliyorum.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
1.si Replikaların ekranı çamur.
2.si Gerçek Note 3'de aldığın Zevki vermez.
3.sü aynı performansı vermez.
4.sü 750 TL değmez.

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
çin malı cihazlar günlük kullanıma pek dayanamıyorlar. ekranı pili malzeme kalitesi derken olayın keyfi kaçıyor.

750 tl ye bunu alacağına piyasadan markası belli birşey al. garantisinde custom romunda kafan rahat olur en azından.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Doğru Yani Replikaya'da 750 TL Verilmez Fakat 400 TL'ye S4.Sizce Uygun Olur Mu?

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Çöpe gider 400 Lira. Çakma ürünlere para verilmez.

IMassieair07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu aldın 2 ay sonra bu performanstan eser kalmayacaktır...
Gm discovery alınabilir bu fiyata ----PraRat'ın da dediği gibi fiyatı hakketmiyor

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Reklamında böylesi. :D

Gerek yok. Alamıyorsan daha alt model orjinal ürünlere bakacaksın.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Doğru.Çok Düşündüm Yanlış Yapacağıma Kara Verdim.Normalde 2014'te LG G2 Almayı Planlıyorum.Bizde Hesaplı Adlı Sitede 1290 TL'ye Düşmüş.Sizce Alınır Mı?

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Yurtdışı fiyatı 400 TL olan cihaza 750 TL ver. Daha bu kayıtsızdır. 150 TL'de ona gitsin. Vay anam vay.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Ne gerek var sadece etrafındakilere (telefondan anlamayanları ) kandırırsın note 3 diye başka bir işe yaramaz

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Böyle konuları gördükçe bağır bağır bağırıyorum SAR değeri diye... Her şeyi aynı olsun ekranından tutun donanım,yazılım desteğine kadar. Ama telefon ucuzsa SAR değeri mutlaka çok yüksektir.

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Herdefa haberlerde böyle telefonların kulakta, cepte patladığını görmüyormusunuz?

Bunu göze alırsanız almağa değer

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Fiyatına göre kıyaslayınca aslında gayet mantıklı görünüyor.750 liraya asla bu özelliklerde bir telefon almak mümkün değil.

Ancak gel gelelim telefonu aldıktan sonra ki yaşayacağın sorunlara.Telefona asla güncelleme gelmiycek.Bozulduğunda yedek parçasını bulman çok zor olacak.Çok kısa zamanda eskimeye ve en fazla 1-1,5 yıl sonra telefon kullanılmaz hale gelicek.İşin diğer en önemli boyutlatından biride SAR değeri tabi.Samsung normalde çok düşük SAR değerleriyle piyasada lider durumdadır.Ancak çin malı dandik telefonların SAR değerleri gerçekten çok yüksek.

Diyeceğim o ki; boşver.Git S3 ya da S4 al.Veyahutta muadili bilinen diğer markalara göz at.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Merhaba Arkadaşlar,Birebir Ürünler Adlı Bir Kanalda Yani Youtube'da İphone 4 İOS 7 Performansını İzlerken Android Telefonlar Gördüm.Ve Özellikler Çok İyi.MTK 4 Çekirdekli İşlemci,1,5 GB Ram Bana Yeterli Özellikler.Şimdi Link Vereyim Sahibinden.com'da.

Asıl Konuya Gelelim.Kopya Note 3 Almak 750 TL Mantıklı Mı?Yada 400 TL'ye S4 Almak Mantılı Mı?

İlginç Olan Orjinal İle Bile Karşılaştırma Yapılmış.Tamam İşlemci,RAM Orjinal Gibi Değil.Fakat Fiyat Ucuz.

Video [video=youtube;TQonGbDXzss]http://www.youtube.com/watch?v=TQonGbDXzss&feature=c4-overview&list=UUj2YVuwhvFxtfCYjDBuZomA[/video]

Sahibinden.com:http://www.sahibinden.com/ilan/alis...sunu-izlemek-icin-ilana-girin-144594967/detay

Yorumlarınızı Bekliyorum.

Teknolojik urunlerin replikalarina yaklasma bile, donanim ve performansin kalitesizligini bir kenara birak, sar degeri gibi saglik boyutu olan konularda sinifta kalacaklari kesin, ustelik Note 3 'un replikasi KDV dahil 425 TL.

x10minirom

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Neyse Boşverin Bencede Mantıksız:-D.Konu Kilit.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Konuyu kilitlemeyin... Almayı düşünen arkadaşların kafasındaki soru işaretleri için faydalı olur bu konu.

Öncelikle Note 3 replikalarının 425 TL'den satılanı Türkiye'de 2. kalite. Çin'de bir kaç hafta önce çıkan Replika Note 3 ( HDC Galaxy 346$ Çin fiyatı ) ile artık 3. kalite. Haliyle videodaki telefon da 2. kalite oluyor.

Videodaki cihaz 425 TL den satılan cihaza göre biraz daha özenilerek yapılmış ama 300 TL'lik bir fark da yok. 750 TL uçuk...

Bu cihazlarda göze çarpan ilk sorun SAR değeridir. Belirtilen bir değer yok ama yüksek olduğu kesin.

Telefonun İMEİ kaydı gibi bir durumu söz konusu değil. 30 saniyelik bir işlemle istediğiniz İMEİ yi atabiliyorsunuz dolayısıyla kayıt sorunu, masrafı da yok.

Garantisi yok, yedek parça bulmanız mümkün değil, sadece orjinal bataryası uyuyor olabilir, başka hiç bir orjinal Note 3 parçası uymaz. S-Pen yok, orjinali de bu telefonda çalışmaz. Orjinal kılıfının özellikleri de çalışmıyor bildiğim kadarıyla.

Kablosuz çekim kalitesi, 3g çekim kalitesi, ses, mikrofon kalitesi belli değil. Antutu değerlerine aldanmayın. Başka bir videoda 100.000 puan almıştı, 10.000 puan diye hızlıca geçiştirdiler. :D

Güncelleme alamazsınız. Farklı tekniklerle yükleme yapılıyor cihaza. Bildiğimiz rom yükleme gibi bir şey söz konusu değil. Bildiğim kadarıyla farklı tekniklerle rom yüklemek için faydalanılacak bir kaynak ta yok.

1. el alınmaz, 2. el satılmaz... Çin malı tabletlerin Note 3 kasasına sıkıştırılmış hali. Daha aklıma gelmeyen bir sürü şey...

Bu cihazın benzerini Türkiye'ye ortalama düzeyde bir firma getirse, garanti, tamir, yazılım güncellemesi vs. gibi konularda da destek verse, satın almak düşünülebilir. Ama bu haliyle almak bir yana bunca yorum bile çok fazla...

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mantıksız diyen arkadaşlar konuya bir de şu gözle bakmak lazım
-Telefonda yaptığım şeyler sabit 3g ile internete gireceğim
-Telefon konuşması mesajlaşma,whatsapp
-İstediğim an istediğim müziği dinleyeceğim
-İnternetten video ve film izleyeceğim
-Sosyal ağlara istediğim zaman gireceğim
-Arasıra anı fotoğrafları ve videoları çekeceğim
-Bunların hepsini sorunsuz yapacağım ama büyük ekranda rahat rahat yapmak istiyorum.
Yani genelde bunları yapacağım için kullanmadığım bir sürü ıvır zıvır özellik için neden 2000tl vereyim
Artık replika telefonlar android olduğu için bunların hepsini sorunsuz bir şekilde 500 tl lik replika note 3 telefonla da yapabiliyorken
replika telefonlar neden mantıksız oluyormuş

AngreRisinyu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya bilmesek replika telefon larin nasıl bir şey olduğunu sana hak veri cem kamerasının alakasi bile yok bırak çekmeyi yazı bile cekemessin

quantintrntn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eskiden replika telefonlar gerçekten çok iğrençti işletim sistemi java tv li falan onlardan da kullandım ben zamanında
Ama şimdi android, replika telefonlara bile can verdi.
Tabiki çakmadan çakma ya fark var
Mesela benim kullandığım replika note 3 özellikleri
Arm 1.3ghz 4 çekirdek cpu
1280*720p ekran 320dpi
mali 400mp gpu
1gb ram
8mp arka 1,9 mp ön kamera
Android 4.2.2
Ben telefonu 450 ye aldım tabi araştırmak lazım çok kalitesiz replikalar da var
Bunlar benim işime fazlasıyla yetiyorken neden 2000 tl vereyim onu diyorum ha parası olan alır saygı duyarım hakkını da veriyor bu telefon sonuçta, ama ben o kadar para vermek istemiyorum ama büyük ekran istiyorum söylemek istediğim bu

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Mantıksız diyen arkadaşlar konuya bir de şu gözle bakmak lazım
-Telefonda yaptığım şeyler sabit 3g ile internete gireceğim
-Telefon konuşması mesajlaşma,whatsapp
-İstediğim an istediğim müziği dinleyeceğim
-İnternetten video ve film izleyeceğim
-Sosyal ağlara istediğim zaman gireceğim
-Arasıra anı fotoğrafları ve videoları çekeceğim
-Bunların hepsini sorunsuz yapacağım ama büyük ekranda rahat rahat yapmak istiyorum.
Yani genelde bunları yapacağım için kullanmadığım bir sürü ıvır zıvır özellik için neden 2000tl vereyim
Artık replika telefonlar android olduğu için bunların hepsini sorunsuz bir şekilde 500 tl lik replika note 3 telefonla da yapabiliyorken
replika telefonlar neden mantıksız oluyormuş

Kulakta patlayan replika telefon haberlerini hiç mi okumadın ? Veya SAR değeri denilen olayı ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
alda görürsün 2 hafta sonra o dediğin özellikleri 2 hafta yapar sonra yapmaz
Garanti yok
güncelleme yok
destek yok
bozuldu çöpe bazen 2 hafta bazen 2 ay belki çok küçük ihtimal 1 yıl gider

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
becede alma discovery 16 gb lık modeli var bende gayet memnunum kauçuk kılıf kullanıyorum millet s4 zannediyo :D