Harddisk verileri kurtarma

Bu konuyu okuyanlar

Makalani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün gece itibariyle W8 kurulu olan sistemim aniden kilitlendi. Pc ye restart atayım dedim tepki vermedi ve reset attım. Karşıma W8 ekranı geliyor öyle kalıyor 15 dk bekledim tık yok. Dedim C sürücüsüne format atayım bu seferde kurulum başlıyor ekranında donuyor. Sorunun Hard Disk te olduğunu anladım yukarıdaki komşumun pc sine taktım 2. hd olarak ayarladım oradada aynı makina açılmıyor, açıldıktan sonra takıp tanıtayım dedim yine olmuyor. xp cd si ile baslattım oradada tam kurulum ekranı gelecekken mavi ekran geliyor chkdsk yapın vs. diyor aynı sekılde w7 ve w8 dvd ler ile yaptım o zamanda kurulum başlıyor ekranında takılıyor. Benim için asıl üzücü olan şey ise 900 GB lık arşivimin D sürücüsünde olması kalan 100 GB ise C sürücüsü.. Bir şekilde verilerimi kurtarmam lazım.
BU SORUN HAKKINDA DENEYİMİ VE TECRÜBESİ olAN ARKADAŞLARIN YARDIM VE ÖNERİLERİNİ ACİL BİR ŞEKİLDE BEKLİYORUM

SİSTEMİM
------------
ASUS M5A99X Evo R2.0 Anakart
AMD FX X8 8350 4.00 Ghz İşlemci
AMD Radeon HD 7850 2 GB 256 Bit Ekran Kartı
GSkill 8 GB CL9 2133 Mhz Dual-Kit Ram
Western Digital 1 TB 64Mb Hard Disk

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hocam kesin bir bilgi vermiyim ama gördüğüm bir yöntemi anlatayım belki yardımı dokunur. Şimdi bu hdd lerde ghost lama diye bir yöntem var. Bir disk deki verileri olduğu gibi başka bir diske kopyalıyor. Yanlız söyle bir durum var. Bu iş nasıl yapılır bilmiyorum şuana kadar bana lazım olmadığı için de araştırmadım. Istersen sen bir araştır. HDD nasıl ghost lanır diye. Olmadı bir bilgisayarcıya git belki yardımcı olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Diskini çıkart başka bir bilgisayara bağla ve dosyalarına ulaş.

Da Vinci's

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Live xp cd indir internetten pc yi onla aç harddiskteki bilgileri al.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayarına başka bir harddisk tak ve verilerini kurtarmak istediğin hard diski windows icinden kurtarmaya calis. Bunun için belli basli kurtarma programları mevcut. Easy recovery professional, recovery my files, data rescue PC gibi programlarla bu verileri kurtarabilirsin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim başıma çoğu kez geliyor bu bilgisayar işiyle uğraşıyorum bayağa kişi getiriyor bu şekilde. Sana önerim şudur başka bir bilgisayara ubuntu kuruyorsun sonra senin harddiskini harici olarak bağlıyorsun o zaman görecektir. Veri kurtarma programlarıyla 900gb biraz zor gelir.

shadow2

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Harici disk kutusu al usb girişinden bağlanmayı dene. Bilgiler masraf etmeye değiyorsa tabi.

uygar2580

Doçent
Reaksiyon puanı
0
CD den çalışan işletim sistemleri var. Live XP yi yeni duydum, benim bildiğim KNOPPIX var linuxtür indir cdye imajı yazdır direk cdden başlat. Harddisk vs. bütün bilgilerine ulaşabilirsin tabi hdd de bir arıza yoksa.

samet246

Asistan
Reaksiyon puanı
0
flash diske ubuntu yazdır flash bellek üzeri bilgisayarı aç verileri kurtar ve gnome partiton manager yine ubuntu da var onla diski formatla sorun kalmaz

- - - Mesaj Güncellendi - - -

LinuxLive USB Creator bunu indir flash belleği de bağla program zaten istedğin linux dağıtımını da seçer indirip flash belleği hazırlar sonra flash bellekten sistemi boot et

wet_willy

Asistan
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşım program kullanmana gerek yok. Kurulum ekranında sistem kurtarma seçeneklerine geldikten sonra aşağıda ki şekilde tüm bilgilerinin yedeğini alabilirsin.

2- Komut İstemi'ni seçin.

3- Komut istemi'ne notepad yazın ve Enter'a basın.

4- Bir Not Defteri açılacak. Ctrl + S tuşlarına bastığınızda bir Farklı Kaydet penceresi açılacak.

5- Not Defteri ile açtığınızdan Farklı Kaydet, .txt dosyalarını gösteriyor olacak. All Files'ı seçtiğinizde Hard diskteki veya harici diskteki bütün verilere ulaşabileceksiniz. (Disklerde mekanik bir arıza olmaması ve verilerin silinmemiş olması durumunda)

6- Bilgisayara bir harici medya (Usb bellek veya harici disk) takın ve kurtarmak istediğiniz verileri Copy/Paste (Kopyala/Yapıştır) yoluyla harici medyaya aktarın.

Makalani

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Lixe xp ile hallettim arşivlerimi çektim.. Bunca yııl böyle birşeyden nasıl haberim olmaz anlamış değilim çok güzel bir şey olmuş. Daha önceden böyle bir sorun olduğunda ben HDD yi başka bir pc ye baglayarak verileri alıyordum ama bu sefer bu işe yaramayınca Mini Xp gerçekten çok kullanışlı oldu. Derken ben verilerimi çektikten sonra tekrar w8 kurdum aynı sorun oldu HD Tune programı ile tarama yaptım malesefki bad sector daha ilk dk dan %1 dedi ve kapattım. HDD yi bugün garantiye yolladım ne zaman gelir hiç bir fikrim yok.
İlginiz ve önerileriniz için hepinize teşekkür ederim..

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Şimdi anladım yeni gelişmenin ne olduğunu (reklam)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar bende de benzer bir sorun var. hard disk çalışıyor. donanımı güvenle kaldırabiliyorum. fakat bilgisayarıma gelmiyor. aygıt yöneticisinde sorunsuz çalışıyor. disk yöneticisine baktığımda ayrılmamış alan olarak görünüyor. hard disk umrumda bile değil. içindeki dosyalara ulaşmanın bi yolu var mı ?

mikail13

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
daptör veya voltaj sorunlarından kartı yanmış, firmware yi göçmüş, anakartın görmediği hard diskleriniz ve içindeki verileriniz kurtarılır.
Kartındaki problemden görülmeyen hdd yi aynı model kart alarak kurtaramazsınız.

Diskinize güncel firmware de yüklenerek problemsiz çalışması sağlanır.(inşallah). Biçimlendirme isteyen diskler de kurtarılır. Bana gönderilen disklerin % 80 inin kurtardım.

[email protected] (genelde 1 saat içinde cevap veririm.)
0505 403 35 80

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba. bendede benzer bir sorun yarandi. bilgisayari format attim. (bilgisayarim 2 hdd-dir) normal format attim vin 7 ile. bilgisayar acildiktan sonra hdd lerden birini (veriler olan hhd) birgisayar tanimadi. disk menecerdende tanitmaya calishdim. yeni surucu yaratmami talep etdi. mende yeni harf (d) adlandirarak yaratdim. bilgisayar hdd tanidi amma acilmiyor. format istiyor. bende ATMADİM. bilen varsa yardim etsin. format atmadan verileri kurtarmak icin ne yapa bilirim. onceden tesekkur ederim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Partition Recovery programını kurup bütün dertlerden kurtulun ne kadar giden veriniz, exel, world, pdf, resim müzik video varsa dosya dosya klasör klasör getirin saygılar. Legal olmadığı için program linki veremiyorum.

FBK

Doçent
Reaksiyon puanı
7
altı üstü 25 liraya harddisk kutusu alıp harddiskini ona takıcaksın. olay bu kadar basit. sonra harddiskini istediğin çalışan bir bilgisayara bağlayıp istediğin gibi bilgilerine ulaşabileceksin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kullanıcılar bu tür sorunlarla karşılaşmamak için ne yapmalı ? Maalesef harddisk tamiri yapılamayan ancak içerisinden büyük bir uğraşıyla verileri yüksek maliyetlerle geri getirilebilen depolama alanlarıdır. Kullanıcıların içerisinde önemli verilerinin bulunduğu Harddisk sürücülerini düzenli olarak yedek almaları gerekmektedir.

Kullanıcılar Harddisk arızasıyla karşılaştığı zaman ne yapmalı ? Harddisk arızasıyla karşılaştığınız zaman arızalı veya problemli Harddisk' i tekrar kullanmaya çalışmayın.Veri kurtarma kesinlikle profesyonellik gerektiren ve hata kabul etmeyen önemli bir hizmettir. Bu konuda yeterli bilgisi olmayan sıradan tamir servisleri verilerinizin güvenliğini ve gizliliğini sağlayamaz yapacakları yanlış ve bilinçsiz denemelerle verilerinizi tekrar kurtarılamaz hale getirirler.
Harddisk Kurtarma

sakaci1907

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bende çalışan ama bilgi alınamayan bir hdd var hdd yi görüyoum içindeki bilgilere ulaşabiliyorum fakat bilgileri kopyalayamıyorum bunun bir çözümü varmı sizce?