Windows 7+İE11 Mavi Ekran Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Normalde İE9 kullanıyordum .Bir kaç gün önce İnternet Explorer 11 güncelleme bildirimi geldi. Bende güncellemeyi indirip kurdum. Bilgisayar yeniden başlatıldı ve İE11' i açıp kullanmaya başladım ancak daha bir iki site gezemeden mavi ekran hatası verdi. Aynı sorun İE10'u kurup kullanmak istediğimde de olmuştu bir iki kere.O zaman güncellemeleri geri alıp tekrar kurmuştum ancak sorun yine aynıydı.

Ayrıca İE10' u da İE11' i de kurup açtığım da tarayıcı aşağıdaki gibi görünmektedir. Gördüğünüz gibi tarayıcının sağ tarafı siyah oluyor.

ie11_zpsead606ef.png

Sizce bu sorunlar nasıl düzeltilir ? VE unutmadan başka bir yerde de sormuştum bu soruyu ve aşağıdaki çözüm önerilmişti ancak sanırım sistem dosyalarıyla ilgili bir şeyler yapmam isteniyor. O yüzden korkuyorum. Aşağıdaki önerileri yapmamda bir sakınca var mıdır ? :crying:

ie111_zps7fd407cf.png

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorunum Çözüldü Arkadaşlar..

Nasıl olduğuna gelirsek, kısaca anlatayım.. Artık sıra aklımdaki son 2 seçeneği denemeye gelmişti.. Ya sorun çıkardığı bahsedilen bir Windows Güncellemesini kaldırıp problemin olup olmadığını deneyecektim, o da olmazsa hatayı aldığım zamanın daha öncesine Geri Yükleme yaparak şansımı deneyecektim.. İlk seçeneği geçen günlerde denedim ve sonuç olumlu oldu..

KB2670838 adlı güncellemeyi kaldırdım, bilgisayarı yeniden başlattım ve uzun süredirde test ediyorum bilgisayarı.. Allah a şükür artık hiç bir sorun gözükmüyor..

Ek Bilgi:
Yabancı kaynaklardan aldığım bilgilere göre ise KB2670838 adlı güncellemenin yüklenmesinden sonra HP ve Dell in bazı bilgisayarlarında Mavi Ekran Hatası ve Internet Explorer da Siyah Bar sorunu yaşanabiliyormuş.. Benim sorunumda bu kapsamda değerlendirildi..