Kanaltürk Satıldı Hem de Kimlere?

Bu konuyu okuyanlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Medyada bomba satış!..

Medyada yılın bomba satışı! Tuncay Özkan kanalını sattı. Kanaltürk'ü şaşırtacak bir isim aldı. Peki Kanaltürk'ün yeni patronu kim? İşte o isim:

Medyada bomba satış!..

Medyada yılın bomba satışı Kanaltürk'te yaşandı. Uzun süredir para sıkıntısı çeken, çalışanların parasını ödeyemeyen Tuncay Özkan'ın televizyonunu Bugün Gazetesi satın aldı.

Koza İpek Grubu sonunda Kanalturk’ü aldı. Bugün, Kanaltürk'ün tüm borçlarını da üstlendi. Bu borçların 5 trilyon civarında olduğu öğrenildi. Kanaltürk, en son CHP'ye yaptığı milyon dolarlık belgesel filmle gündeme gelmişti.

Peki İpek Grubu’nun başındaki Akın İpek kim?

Koza-İpek Grubu yıllarca davetiye sektörünün önde gelen temsilcisi oldular. Halen bile yurtiçi davetiye pazarının yüzde 90’ı onların. O zaman kimse onları tanımıyordu… Taa ki 2003 yılında Bugün Gazetesi’ni alana kadar…

Grubun başındaki Akın İpek 1963 doğumlu… İyi bir eğitim görmüş. Önce Ankara TED, ardından İngiltere’de ekonomi… Babası öldükten sonra işi büyüterek ilerletmiş. Medya ise istediği ama hiç planlamadığı bir konuymuş.

ÖNCE BUGÜN’Ü ALDI

Bir arkadaşı sayesinde Nazlı Ilıcak’la tanışmış ve bir hafta içinde de gazeteyi almış. Gazeteyi aldığı günlerde Vatan Gazetesi’nden Gülümhan Gülten’e verdiği röportajında şöyle anlatıyor.

“Ben o zaman bunu bir fırsat olarak algıladım. Ben tam gazeteyi aldığım sırada bir yerde Zafer Bey'le (Zafer Mutlu) karşılaştık. Bana ilk söylediği “Allah kolaylık versin” lafı oldu. Ben o zaman anlamamıştım. Sonra anladım. Zor olduğunu biliyordum ama bu kadar zor olduğunu tahmin edemedim. Ben de medyada kısa sürede çok büyük başarı elde ederim sandım. Bir buçuk yılda hayatımı törpüledi”

ALTIN MADENCİLİĞİ

Davetiyecilikle başladığı, medyayla devam ettiği işine bir de altın madenciliğini ekledi. işinde 20 milyon dolarını peşin ödeyerek 45milyon dolara Bergama'daki ‘Ovacik Madeni'ni aldı. Altın madenciliğine niye girdiğini de şöyle anlatıyor: Geçtiğimiz yıllarda Newmont'un patronu Türkiye'ye geldi. Benimle görüşmek istedi. Yani bu şirket öyle bir şirket ki milyar dolarlık kârları var. Başkanı kendine jet almış, kendine özel Ferrari sipariş ediyor. İnsanın çok parası olunca böyle oluyor herhalde. Bana dedi ki: 'Hiçbir işle insan, bir günde dünyanın en zengini olamaz. Ama diyelim Afrika'da bir yerde bir sondaj yapıyorsun. O sondaj bir saat içinde seni dünyanın en zengini yapabilir'. Altın madenciliği işte böyle bir iş.

AK PARTİ’Yİ DESTEKLİYOR MU?

İpek AK Parti'yle organik bir bağının olmadığını söyleyen İpek Erdoğan’ı hayatında sadece 2 defa görmüş. İpek “Ak Parti’yi destekliyor musunuz?” sorusuna “Ben siyasi istikrarı destekliyorum. Ben çalışarak para kazanan bir insanım. Bu ülkede benim bir gecede tüm borçlarım 2 katına çıktı. Varlığım yarı yarıya düştü. Şimdi AK Parti, sevin ya da sevmeyin bu işi geçmiş iktidarlardan daha iyi yapmadı mı? Elimi vicdanıma koyuyorum. Yine söylüyorum, AK Parti'yle hiçbir ilişkim yok. Ama ben istikrarı destekliyorum."

SARIKLI CÜBBELİ BİR ADAM DEĞİLİM

Akın İpek hakkında en çok konuşulan dedikodu ise Fethullah Gülen’in en yakınındaki isim olduğu. İpek Gülen’i tanıdığını inkar etmiyor. Ve “Bence Hocaefendi bu ülkedeki radikal İslamın da önündeki en büyük engellerden bir tanesidir.” Diyor ve kendini şöyle tanımlıyor: “İnançlı bir insanım, eşim de inançlıdır. Alkolü, yaklaşık 11 yıl önce inançlarım nedeniyle bıraktım. Ama modern bir aileyiz biz. İyi bir eğitim gördük. Ama sanki beni dünyadan kopmuş cübbeli, sakallı bir adam gibi görüyorlar.”

NASIL BİR MEDYA PATRONU?

Şu anda Kanaltürk’ün de sahibi olan İpek medya patronu olarak kendini şöyle tanımlıyor: “Ben gazetenin hiçbir haber toplantısına girmem. Hiçbir manşet toplantısına katılmam. Bu genel çerçeve içinde doğru haber olduğu müddetçe, kimseden korkmadan, çekinmeden habercilik yapmaları dışında hiçbir şeye karışmam. Bakın ben gazeteyi herkes gibi sabah çıkınca okurum. Tek karıştığım pazarlama bölümü.”
Kaynak
---------------------------

TUNCAY ÖZKAN NEDEN BÖYLE BİR KARAR ALDI?... MEDYARADAR GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN KANALTÜRK SATIŞININ AYRINTILARINI VERMEYE DEVAM EDİYOR!...
Bilindiği gibi uzun süredir Kanaltürk için müşteri aranıyordu ancak, herkesi şaşırtan kanalın yeni sahipleri oldu. Peki Tuncay Özkan'ın böyle bir karar vermesinin nedeni ne?

Kanaltürk ile RTÜK arasında 'Ulusal Frekans' olma konusunda bir kavga yaşanıyordu. Kanaltük mahkeme kararı ile 'Ulusal Kanal' olma hakkına sahip olmuştu.
Ancak RTÜK Danıştay'a gitti. Geçtiğimiz hafta Danıştay 13. İdare Mahkemesi kararı bozdu ve Kanaltürk'ün 'Ulusal Kanal' olma hakkını ortadan kaldırdı...

SATIŞ HIZLANDI

Danıştay'ın bu kararı Kanaltürk'ün satışını da hızlandırdı. Tuncay Özkan ilk bulduğu ilk müşteriye kanalı satmak zorunda kaldı.

Büyük borç yükü ve 7 aydır ödenmeyen maaş Kanaltürk'ü Fethullah Gülen'e yakın bir gruba satmaya mecbur etti.

Geçen hafta muhasebe kayıtları bile birlikte incelendi.

Bugün Grubu, birkaç gün içinde sürpriz birkaç hamle daha yapacak.

Bugün anlaşmanın ardından Akın İpek'in sağ kolu Ayhan Yurttaş, Ankara bürosuna giderek çalışanlarla tanıştı.

kaynak

..::..::..::..::..::..::..

eeee ulusalcılar...
Fetullah Gülene demediğini bırakmayan piriniz Tuncay Özkan para İçin kanalını gitti onlara sattı...
yarın sizi de satıp ortada bırakırsa hiç şaşırmayın... bu adamın laiklikle Atatürkçülük le ilgisi alakası yok... baktı ulusalcılık yaparak bir yerlere gelebilir miyim diye düşündü kala miting site diye bir şeyler yapmaya uğraştı... bu arada milleti de laiklik ulusalcılık milliyetçilik gibi kavramlarla uyuttu... şimi borç altına girince uğraştığı hareketten hiç bir halt olmayacağını anlayınca kanalı gitti sövüp saydığı kişilere sattı... laiklik ulusalcılık bahane paralar şahane...

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bakalım, milletten topladığı o kadar bağışı(!) nerede harcayacak.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
saçmalamışlar bi kanal satıldımı hemen AKP ismini geçiriyolar saten hep AKP kötüleniyo

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
yalan haber olma imkanı yok mu sizce ???
bence akşam Kanaltürk İzlenmeli. Ben Tuncay Özkanın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Be5tE dedi ki:
bence akşam Kanaltürk İzlenmeli. Ben Tuncay Özkanın böyle bir şey yapacağını sanmıyorum.
hahahahahaha çok güldüm

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
kanaltürk ün sitesine gir
bizkaçkişiyiz coma yönelenirsin orda açıklama var :D
-------------------------
"Kanaltürk ile hiç bir bağlantımız yok!!!" Biz Kaç Kişiyiz'den açıklama geldi!

Kanaltürk'ün İpek grubuna satılmasından sonra en ilginç açıklama Biz Kaç Kişiyiz platformundan geldi. Platformun yayın organı www.bizkackisiyiz.com'da bakın ne denildi?

BİZKACKİŞİYİZ PLATFORMU YOLUNA DEVAM EDİYOR

Bizkackisiyiz sivil toplum platformunun Kanaltürk tv ile resmi hicbir baglantısı yoktur. Platformun yayın organı, buluşma noktası olan www.bizkackisiyiz.com İnternet sitesi ve 1202 bilgi paylasım hattı Penna şirketi üzerinden hizmet vermektedır.

Tuncay Özkan ve 4 yol arkadasının kontrolündeki platformun bütün bilgileri özenle korunmaktadır. Platform üyelerine saygıyla duyurulur.

Platform yönetimi adına�

Adnan Bulut
--------------------

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
myefsane dedi ki:
Be5tE dedi ki:
hahahahahaha çok güldüm

Bak ben kimseyle tartışmak istemiyorum !!

Merak ettim ve Kanaltürkün sayfasına girdim

ve bu açıklamayla karşılaştım.

AÇIKLAMA!
Kanaltürk koza grubuna satılmıştır. Yeni kanal yoldadır. Durmak yok duran düşer, yarını kurtarmak için yobazlarla mücadeleye devam.

BKK ve Tuncay Özkan hiç durmadan yobazların üzerine gidecek. Yeni bir dünya yeni kanal açacağız orada yerimizi alacağız.

Kaynak

Akşamki açıklamalarını merakla bekliyorum. yemin ederim Kime inanacağımızı şaşırdık. Ama cehennemde yanacağımı bilsem tayyip Erdoğan'a inanmam ve taraflısı olmam.

PC MERAKLISI

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Be5tE dedi ki:
myefsane dedi ki:
Be5tE dedi ki:
hahahahahaha çok güldüm

Bak ben kimseyle tartışmak istemiyorum !!

Merak ettim ve Kanaltürkün sayfasına girdim

ve bu açıklamayla karşılaştım.

AÇIKLAMA!
Kanaltürk koza grubuna satılmıştır. Yeni kanal yoldadır. Durmak yok duran düşer, yarını kurtarmak için yobazlarla mücadeleye devam.

BKK ve Tuncay Özkan hiç durmadan yobazların üzerine gidecek. Yeni bir dünya yeni kanal açacağız orada yerimizi alacağız.

Kaynak

Akşamki açıklamalarını merakla bekliyorum. yemin ederim Kime inanacağımızı şaşırdık. Ama cehennemde yanacağımı bilsem tayyip Erdoğan'a inanmam ve taraflısı olmam.

öbür tarafta görürsün cehennende yanmanın ne demek oldugunu

ama sen bilirsin sonuç herkezin kendine

PcMaSTeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Yakında Cemaatte Kurar bu Tuncay :) Tribünler Seni Bekliyor Tuncay, Haydi Tuncay! Haydi Tuncay! Haydiiiiii :D

intibah

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Ulusalcıların Kanaltürk'ü kurtarmak için attığı mesajları boşa gitti, kontürleri yandı :))
Tunayım Özkanımda iyi bir yaz tatilin haketti, bataktan karlı çıkabilen kaç kişi var melmekette :D

zegan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok ilginç bi satış bu. Yani o kadar mesaj, biz kaç kişiyiz ile bu kanal bir değilmiydiler. Şimdi niye ayrıymışlar gibi davranıyorlar. Bir sürü soru işareti var, Akp nin ekmeğine yağ ve taraftarlarına yağ sürmüş oldular.
Bide buraki yazılanları kimse kontrol etmiyor mu. Niye hakarete varan mesajlar hala daha duruyor. Akp ye bende sevmiyorum, bu kanalın ve Tuncay Özkan ın da taraftarı değilim. Ama bu kadar körü körüne bir şeye taraf olanlar görünce ne kadar kolay iki söze kanıp taraf oluyor bizim halkımız diyorum.

yuureii

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
zegan dedi ki:
Çok ilginç bi satış bu. Yani o kadar mesaj, biz kaç kişiyiz ile bu kanal bir değilmiydiler. Şimdi niye ayrıymışlar gibi davranıyorlar. Bir sürü soru işareti var, Akp nin ekmeğine yağ ve taraftarlarına yağ sürmüş oldular.
Bide buraki yazılanları kimse kontrol etmiyor mu. Niye hakarete varan mesajlar hala daha duruyor. Akp ye bende sevmiyorum, bu kanalın ve Tuncay Özkan ın da taraftarı değilim. Ama bu kadar körü körüne bir şeye taraf olanlar görünce ne kadar kolay iki söze kanıp taraf oluyor bizim halkımız diyorum.

PcMaSTeR dedi ki:
Yakında  Cemaatte Kurar bu Tuncay  :)  Tribünler Seni Bekliyor Tuncay,  Haydi Tuncay!  Haydi Tuncay!  Haydiiiiii  :D

+1

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Eskiden öküzün boynuzlarında olduğunu zannederlerdi insanlar aksini düşüneni idam ederdiler böyle sabit fikirli insanlardan sıyrılıp bu noktaya geldik. Çok şükür :D

Akla mantığa uyan herşeye açığım. İnsanları hayvandan ayıran özellik özgür irade akıl ... gibi özellikler değil mi?

zaferyörük

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Kaç dolıraaa gittin ey Tuncayyyy

kıutarıxımızzzzzzzzzz

JuLiuSiuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Yeni bir kanal açacakmış arkadaşlar, cep telefonuna gelen mesajı söylüyorum ben, bakalım görelim bekleyeceğiz.

celep84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kesim var anlaması güç, olan bitene kör, sağır. Onlara laiklik de, bu laiklik düşmanı de başka birşeye ihtiyacın yok. Ondan sonra her türlü yalanı, iftirayı atsan inanırlar. Onları soyup, soğana çevirsen, rezil rüsva etsen umurlarında olmaz. Seçim öncesi neler neler deniyodu, Özkan'ından Baykalı'na. Oy verenlerin yarısı Ak partiye verdi oyunu. Ona rağmen hala utanmadan konuşabildiler. Yazacak şey çok da neyse... Bir gün peşinden gittiğiniz sözde laiklik savunucularının gerçek yüzünü göreceksiniz ama...

Reallist

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
JuLiuSiuS dedi ki:
Yeni bir kanal açacakmış arkadaşlar, cep telefonuna gelen mesajı söylüyorum ben, bakalım görelim bekleyeceğiz.

Kanal açacak adam niye satsın ?

bulmeh

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Bence, varolan borçlardan kurtulmak (anlaşmada borçlar/alacaklar dahil diyordu) ve ayıklanmak (yani CHP ile aralarında geçen söz konusu davadan yırtmak) için satmış olabilir.

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fetoş'un cok sevdigi muridlerinden birisi satın almış ee para onda demekki :)

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
yeni kanal açacakmış... kanaltürk gibi zarar ziayana sokmak bu arada milletten dilenerek para toplamak için mi? kanaltürk ü çok iyi işletti ya yenikurulacak kanalı da çok iyi işletir... 2 sene sonra yeni kurulan kanalın satış haberini burda okuruz... bu kez artık hangi cemeat alır... ulusalcıların kanalını...
yaw bu adam durmadan para topluyor...
bilmem neree mesaj atıyorsun 8 kontore ulusalcı oluyorsun...
internet siztesi kurmuş biz bilmen çok kişiyiz diye...
yorum yazmak parayla...
aidatlı...
üyelik parayla...
sitede Atatürk takvimi kalemi rozeti bayrağı aklınıza ne gelirse satıyorlar en dandik ürün 25 YTL den satılıyor :D
yaw tuncay bu kadar parayı ne yaptın yaw :D
bunları geçtim CHP den aldığın o kadar parayla belgesel çektim deme gülerler o parayı ne yaptın... :D
walla Tuncay sağlam yere dükkan açmış...
sağ babam sağ...
yol babam yol...
iki ateşli konuşma yap...
hükümete say...
fetullaha say...
iki ülke elden gidiyor diye ağla...
toplu ağlama seansları düzenle...
milletten parayı topla...
parayı toplarken de millet sorgulamasın diye bizim arkamızda ABD yok bizim arkamızda zengin iş adamları yok bizim paramız yok de... milletten böyle acındırarak para dilen... sonra CHP den milyon dolarları götür... A.Sezer'den milyarlarca bağışı götür... sonrada kanalı batırdım de :D sonra kanlı sat... hem de milletin galeyana getirirken düşman diye gösterdiklerine sat... :D yaw senin bu adamlarla diyalogun nerden geliyor... nasıl buluştunuz nasıl konuştunuz nasıl anlaştınız... adamla masaya otururken hiç mi yüzün kızarmadı adamlara sayıp sövdüğünü hatırlamadın mı? :D hükümete de söverdi bunlar işte katarlılarla iş yapıyor araplarla iş yapıyor diye... neymiş onlardan gelecek para gelmez olsunmuş... peki sen şimdi niye aynısını yaptın... tamam katar değil arap değil de baş düşmanın... gerçi bunlardan önce katarlılar teklif etse almak için onlara da satardı kanalı... :D :D of tuncay offf komik adamsın vesselam... dün de ağlamışsın... çalışanların önünde :Dduygularını sömürmüşsün daha çok çalışmalıyız benim sizden daha çok para toplamam lazım demişsin :D :D hadi bakalım hayırlısı

projessor

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yobaz dediği senin kendi dinin :)
Nüfus cüzdanını çıkar da gör hangi dinden olduğunu. :)

Bu tuncay gibileri Sizleri marizliyorlar.Kanmayın kandırılmayın. :)

Hadi hayırlı Bizkaçkişiyiz mitinglerine tuncaycıım
Malı da yanın da götürmeyi unutmayasın.
Sen şimdiden yola düş
Anca gidersin.

Reallist

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Hangi cemaat olursa olsun para vermeyin . ister ulusalcı cemaat ister dinci cemaat. Hepsi aynı. Zira ne onların ulusalcılığı ile vatan sever oluyorsunuz nede onların dinciliği ile dindar oluyorsunuz. Eskidenmiş o işler. Cahil dünyanın işleri. Teknoloji bilim herşey gelişti. Erişemeyeceğiniz bilgi yok. olayın direk kaynağına gidebilirsiniz. Aracıları aradan kaldırın...

PRoMeTuS

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
bulmeh dedi ki:
Bence, varolan borçlardan kurtulmak (anlaşmada borçlar/alacaklar dahil diyordu) ve ayıklanmak (yani CHP ile aralarında geçen söz konusu davadan yırtmak) için satmış olabilir.
borçların dışında başka birşey olmalı yoksa koza grubuna satılmazdı diye düşünüyorum, yakında bununda kokusu çıkar..
Bide Chp olayıyla alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü alan şirket tüm defterleri inceleyip almış, öyle birşey olsa oradan çıkardı ki kimse böyle birşeyin altına elini sokmaz(en azından ben sokmam :) )
saygılar..

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yaşayan en büyük Entelektüel! Söyleyince kulak dolduruyor baya

Müridler internete de el atmıslar yakında bir isp 'de satın alıp bu işe de girerler bakarsınız.

fakat durum şöyleki bu sıfat internetten oylama yapılıp "hocamız çok mümtaz kişilik" denilip geçilecek kadar basit degil.

Zaten bizim yurtdısında hangi anket olursa olsun birinci gelmememiz münkün degil seferberlik ilan ediyoruz maşallah :)

seppuku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adamlar anket düzenliyo ama bi bakıyorlar fetoş denen biri 1. sıraya çıkıyo bizim yobazlarda Yaşayan en büyük Entelektüel seçildi diye böbürleniyorlar ama Ulu Önder ATARTÜRK'ün bizlerin bu durumda olmasını sağlayan devrimlerine laf söylüyorlar

Yorumlardan sadece biri
Haberi görünce tüm türkiye ve türkler adına çok sevindim,gerçekten gurur verici!!