Ios'tan Androide...

Bu konuyu okuyanlar

makbaba84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık olarak 1 yıl düşündükten sonra galaxy s4 ile androide geçtim. Başlarda herşey güzeldi ancak sonrasında şunu farkettim işyerindeyken wifi ile internete bağlandığımda kimse bana ulaşamıyordu yani ne arama yapıyordu telefon nede arama kabul ediyordu. Haliyle çok üzüldüm bozuk ürünü aldım falan diye düşündüm bu arada telefonu İstanbul bilişimden aldım daha 1 ay olmadı. Ancak eve gittiğimde böyle bir sorun olmadığını farkettim arkadaşlarımın evinde ki wifi bağlantılarında da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat işyerine gelir gelmez wifi yi kullandığımda aynı problem başlıyor. Böyle bir problemi internette hiç görmedim kime sorduysam ilk kez duyduğunu söyledi. Burada ki modemden olduğunu düşünüyorum. Tcell Superonline Airties modem.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
telefon bozuk modemde bir sıkıntı yok

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
telefon bozuk modemde bir sıkıntı yok

başka modemlerde çalışıyor diyor. işyerinde bağlanıyor fakat data alamıyor. demekki mac yada ip kısıtlaması var işyerinde.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık olarak 1 yıl düşündükten sonra galaxy s4 ile androide geçtim. Başlarda herşey güzeldi ancak sonrasında şunu farkettim işyerindeyken wifi ile internete bağlandığımda kimse bana ulaşamıyordu yani ne arama yapıyordu telefon nede arama kabul ediyordu. Haliyle çok üzüldüm bozuk ürünü aldım falan diye düşündüm bu arada telefonu İstanbul bilişimden aldım daha 1 ay olmadı. Ancak eve gittiğimde böyle bir sorun olmadığını farkettim arkadaşlarımın evinde ki wifi bağlantılarında da herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat işyerine gelir gelmez wifi yi kullandığımda aynı problem başlıyor. Böyle bir problemi internette hiç görmedim kime sorduysam ilk kez duyduğunu söyledi. Burada ki modemden olduğunu düşünüyorum. Tcell Superonline Airties modem.

arama kabul etmiyor derken normal telefon numarası çevirdiğin zaman ise işyerinde ya telefon çekmiyordur yada oralrda jammer falan vardır :D
evdeki modemde internete bağlandığında sorun yok diyorsun yani.

makbaba84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefon bozuk diyelim, neden olur bu anten sorunundan ancak başka modemlerde sıkıntı yaşamadığıma göre demek ki antende sorun yok buda demek ki telefon bozuk değil :) jammer falan yok wifi kapattığımda aramada yapıyor aramada kabul ediyor.

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Telefon bozuk diyelim, neden olur bu anten sorunundan ancak başka modemlerde sıkıntı yaşamadığıma göre demek ki antende sorun yok buda demek ki telefon bozuk değil :) jammer falan yok wifi kapattığımda aramada yapıyor aramada kabul ediyor.
telefon bir wifi ile bağlandığında yada telefon araması yaparken bir com portu açar. muhtemelen iş yerindeki wifi bağlantısı telefonun com portu açmasına engel oluyor bu yüzden de telefonu kullanamıyor olabilirsin. işin açığı her halukarda telefonla alakalı bir durum. eğer aksi bir durum olsaydı iş yerinde hiç kimse akıllı telefonunu kullanamazdı.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
İş yerinde S4 kullanan bir tek sen mi varsın? Varsa başka S4lerde de dene. Ya da başka cihazlarda. Modemin sadece S4'e mi, Yoksa tüm cihazlara mı, Yoksa sadece sana mı garezi var? Önce bunu öğren.

makbaba84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
telefon bir wifi ile bağlandığında yada telefon araması yaparken bir com portu açar. muhtemelen iş yerindeki wifi bağlantısı telefonun com portu açmasına engel oluyor bu yüzden de telefonu kullanamıyor olabilirsin. işin açığı her halukarda telefonla alakalı bir durum. eğer aksi bir durum olsaydı iş yerinde hiç kimse akıllı telefonunu kullanamazdı.

Teşekkür ederim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İş yerinde S4 kullanan bir tek sen mi varsın? Varsa başka S4lerde de dene. Ya da başka cihazlarda. Modemin sadece S4'e mi, Yoksa tüm cihazlara mı, Yoksa sadece sana mı garezi var? Önce bunu öğren.

Evet s4 sadece bende var, daha önce iphone kullanıyordum onda bi sıkıntı yok htc one iphone ve nokia kullanan arkadaşlarımda bi problem yok

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Başka bir S4 bulup kullanman şart. Sadece S4'lerde mi yoksa sadece senin cihazda mı oluyor bunu anlaman lazım önce.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
kardeşim ıp ve mac adresleri etliyiyor olabilir başka s4 de dene mukakkak eger ondada o sorun olursa iş yeririnin wifisinde vardır sorun yoksa olmassa seninn telde vardır bende s4 kulllanıyorum şimdi denedim bi sıkıntı yok.

makbaba84

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anladım arkadaşlar, o zaman s4 lü birinin buraya gelmesini bekleyelim bakalım ne olcak paylaşırım burada sizinle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
internet paketi al evde wi-fi kullanırsın işyerinde internet paketiii