Windows 8 laptop ayarları nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar allem ettik kullem ettik o muydu bu muydu, sipariş ver iptal et vs derken sonunda bir laptop pc aldık. benim emektar masaüstünde xp vardı ve gözüm kapalı deşiyodum ancak bu laptoplar ve w8 bir garip dostum. w8 yazılım mıdır yoksa 200 bilinmeyenli denklem midir karar veremedim. bir yerlere giriyom çıkamıyom :( çıkıncaya kadar terso bişey yapmaktan korkuyom, kan ter içinde uğraşıyom. malak gibin kaldım ortada.
kağıt üstünde özellikleri şunlar :
toshiba i3 3120 işlemci, 2 gb amd 7610, 6 gb ram, 750 gb hdd. (ama onunla call of duty 4, assasins creed 3 oynayamazsın keşke MSI i7 3630QM alsaydın yeaa demeyin)
bu özelliklerin cihazın içinde bir yerlerde yazıyor olması gerekir.
o kahrolası "bilgisayarım" denen dosya hangi cehennemde?
zor bela denetim masası dosyasını buldum ama içinde doğru dürüst ayar yapacak bişey yok.
mesela cihazı toshiba servis ağına kaydettiricem model no bilmiyoz.
nedir nerelerde yazar bunlar bir zahmet yardım etseniz diyorum.
driver mriver falan yüklencekse ve hangileri nasıl yüklenir az bi yardım etseniz hayır duamı alırsınız.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
normalde driver yüklememeniz lazım ne ayarı istiyorsunuz ?

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilmiyorum ki güzel kardeşim. yani şimdi cihazın özellikleri model no seri no vs yazan dosyayı bir türlü bulamıyorum, tabi öyle bir dosya varsa... işlemciyi yazan 50 tane dosya buldum ama diğerleri yok oğlu yok.
bir de mesela şimdi eski bilgisayaımda c sürücüsü d sürücüsü vardı. sistem c de olurdu d de ise benim özel dosyalarım olurdu. şimdi bir tek c var, d olarak hdd varsayıyo. ee ben dosyalarımı nereye kaydedicem?. format attığımda c dekiler silinirse o kadar film müzik vs gidecek mi yoksa c nin içinde sakalayabileceğimiz bir dosya oluşturabiliyor muyuz (ya da mevcut öyle bir dosya var mı?)
bu w8 ne pis bişeymiş. alışıncaya kadar işimiz iş valla.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
c-d için bilgisayarım sağtık>> yönet sol taraftan disk yönetimi bölümünden ayarlayabilirsiniz

bilgisayar özellikleri ise win logo + R ile çalıştıra erişin ardından dxdiag komutunu yazın çıkan pencerede bilgisayar özellikleri yazıcak

nejaterol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Laptop kapağını kapat altını çevir resimdeki işaretliyerde yazan model name ve part no yazan yere bak ordakiyazan modeli buraya yaz, size gerekli olan bilgiyi yazarım buraya.
ty55c.jpg

sonicar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saol nejaterol kardeş bunlar işime yarar. ben baya bi cahilmişim. cihazı ilk günden pert etmeyelim diye korkarak yaklaşınca en kolay şeyleri bile beceremiyosun.