Bilgisayardaki İnterneti Android Telefona Aktarma - YARDIM

Bu konuyu okuyanlar

qwfatihqw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle Merhaba,

Samsung Galaxy S3 kullanıcısıyım. Evimde masaüstü bilgisayar var. Bilgisayarımın kablosuz ağ kartı olmadığı için, interneti kablolu olarak komşudan çekiyorum. Telefonumdaki bir çok uygulamayı kullanırken internet lazım oluyor. Acaba bilgisayarımdaki bu kablolu interneti her hangi bir şekilde telefona aktarabilir miyim ? (Kablolu ya da kablosuz farketmez.)

Önemli noktalar:
-Masaüstü bilgisayar kullanıyorum ve bilgisayarımda kablosuz ağ kartı (WiFi cihazı) yok.
-Kullandığım interneti komşudan kablolu olarak çekiyorum.

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
aynısını ben de istiyorum :)
bildiğim kadarıyla bilgisayarda, usb portuna takılan wi-fi kaplosuz ağ adaptörleri var.
ondan alacaksın. sonra ağ ve paylaşım merkezinden yeni ağ oluşturucak ve tel den wi-fi ile nete girebileceksin. ama o adaptörlerin fiyatlarını tam bilmiyorum.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ya da yakınlarda kaplosuz interneti olan bir komşun varsa ondan da isteyebilirsin :) belki şifresini verir. (sadece tel için)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://www.akakce.com/kablosuz-ag-adaptoru.html

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441

qwfatihqw

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İsteklerimin hepsini gerçekleştirebileceğim, tam da ihtiyacım olan bir ürün. Ama şuan bu ürüne para verecek durumda değilim. Ama eğer başka yolu olmazsa, bu ürün şart gibi gözüküyor. Çok teşekkürler.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
masaüstüdeki aç bağlantıları simgesini winrar ile sıkıştır sonra hafıza kartına atıp telefona yükle.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede Aynı Ve bende Çözüm Arıyorum Belki Sizin İşinize Yarar Ama

wifi hotspot creator yada mayfi programlarını indirin belki olur Bende olmadı: :)

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
masaüstüdeki aç bağlantıları simgesini winrar ile sıkıştır sonra hafıza kartına atıp telefona yükle.

hahahah :)

connectify programı kablolu internetini wifi kartı üzerinden kablosuz yayına dönüştürebilir öyle bağlanırsın

http://forum.shiftdelete.net/bedava-programlar-ucretsiz-yazilimlar/236623-connectify-%5B-bilgisayarinizi-kablosuz-modeme-cevirin-%5D.html

KaJMeR13

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
android usb reverse tehering ile kaplolu interneti yine usb kaplosu üzerinden telefona aktarabilirsiniz :)

ben yapıyom. çokta güzel oluyo. wi-fi imkanı olmayanlar için müthiş. operatörlere para verecerğinize uygulamları vs bu şekilde kurar, güncelleme yaparsınız.

>"android usb reverse tethering" i indirin. bilgisayara kurun.
>telefon rootlu olmalı tabiki değilse hiç yapmayın.
>programı bilgisayara kurduktan sonra yönetici olarak çalıştırın.
>telefon da usb hata ayıklama (diğer adı android hata ayıklama) yı açın. yoksa olmaz.
>telefonu bilgisayara bağlayın.
>programda yukardaki device kısmının yanında refresh i seçin. teli görünce connect deyin.
>teli takip edin. root izni isteyince verin. bitti :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya Taşınabilir kablosuz ortak erişim noktasını açamııyoruum lütfen yardıım aciil :((

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ÇÖZÜM: bende işe yaradı...
Netbook a Virtual Router programını kurdum yeni bir ağ adı verdim ör:shiftdelete şifre girdim start bastım.
ağ paylaşım merkezine girdim(win7ultumate var)bağdaştırıcı ayarları, kendi kablosuz ağ bağlantısı (herzaman bağlandığımız ağ) ayarına sağ tık özellikler paylaşım ilk kutucuğa tık koyup altındaki oka tıklayıp vırtualin olduğu kablosuz ağ 2 (bende 2) seçtim tamam tamam...ağımı paylaşıma(virtual için) açtım....
Androıd cep telefonuma baktığımda shiftdelete ağını gördüm şifreyi girip bağlandım... Bağlanıyor fakat İnternete Girmiyordu....telefondadaki shiftdelete ağına parmağımı kaldırmadan bastım..ağı değiştire tıkla aşağıda gelişmiş seçeneklere tık koy altta proxy e dokunmadan ip ayarı kısmına gelip statik 'i seçiyorsunuz aşağıya in DNS1 8.8.8.8 yap alttaki zaten 4.4.4.4 başka birşeye dokunma kaydet de çık ve Bağlandım...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok basit ben yaptım usb kablosunu pcye takıp telefona bağlıyorsunuz sonra bilgisayarınızda buluethoot programı olması şart bilgisayarınızdan telebağlanıyorsunuz işlem tmm:))))