Brick nasıl olur ?

Bu konuyu okuyanlar

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Telefonuma root yapıcam ama Brick diye bişey varmış bu brick hangi durumlarda ne yaparken olur ve nasıl düzeltilebilir ?

FY2005

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
İşlemleri düzgün yapmazsan olan birşey. Talimatları iyi oku, titiz bir şekilde uygula. Brick olursa telefon gitti demektir, düzeltemezsin.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
benim bildiğim genellikle rom atarken brick oluyor şimdiye kadar root yaparken birck cihaz duymadım. Her markanın brick olduktan sonra kendine has düzeltme yöntemi var.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Çeşitleri var. Kiminde telefon geri dönüşü olmayan bir yola girer kiminde geri döndürülebilir. Ama endişe etme . Yanlış rom yüklemediğin sürece bir şey olmaz . Korkma yani bu kadar. Mesela ben xda bir rom yükleyecektim. Hangi kernel ile uyumlu çalıştığına dikkat etmemişim . Yükledim telefon açılmadı . (Telefon sony bu arada ) Pc companion ile onardım düzeldi . Yani sadece dikkat et .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

İşlemleri düzgün yapmazsan olan birşey. Talimatları iyi oku, titiz bir şekilde uygula. Brick olursa telefon gitti demektir, düzeltemezsin.
Brick çeşitleri var ve kimisinde geri düzeltilebilir, kimisinde düzeltilemez.

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Telefonum Galaxy s4 Bootloader kilidi falan yok benim bildiğim, ben zaten sadece root yapıcam hafıza sorununu çözmek için romu anca samsung güncelleme destegini kestiği zaman yaparım ama brick falan olur diye korkuyodum zaten güncelleme desteği kesilene kadar rom işlerini tamamen öğrenirim

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Hata yapmazsan bir şey olmaz.

fahabaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonum Galaxy s4 Bootloader kilidi falan yok benim bildiğim, ben zaten sadece root yapıcam hafıza sorununu çözmek için romu anca samsung güncelleme destegini kestiği zaman yaparım ama brick falan olur diye korkuyodum zaten güncelleme desteği kesilene kadar rom işlerini tamamen öğrenirim
Galaxy S4'ün google edition modelinde bootloader kilidi yok.Universal galaxy s4lerde bootloader kilidi aktiftir.Bootloaderı açmadan işlem yapamazsın.Brick ikiye ayrılır soft brick ve hard brick.Soft brick geri döndürülebilir ama hard brickin dönüşü yoktur.

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Şimdi bendeki 9500 bootloader kilidi varmı ? root yapmadan bootloader kilidini açmam gerekiyomu? bu arada hiç bi yerde bootloader kilitli diye bi yazı yok.

blackdown

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Soft Brick: ROM veya başka bir şey flash edilirken olan hatalarda telefon açılamaz başka bir custom veya orjinal rom yüklenerek çözülür
Hard Brick:Telefon Normal,Kurtar veya Download modlarında açılmazsa yani hiç bir tepki yoksa Hard Brick tir sanırım sadece servislerde tamir ediyorlar ana kartı değiştirerek onun dışında bir çözümü yok

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Soft Brick: ROM veya başka bir şey flash edilirken olan hatalarda telefon açılamaz başka bir custom veya orjinal rom yüklenerek çözülür
Hard Brick:Telefon Normal,Kurtar veya Download modlarında açılmazsa yani hiç bir tepki yoksa Hard Brick tir sanırım sadece servislerde tamir ediyorlar ana kartı değiştirerek onun dışında bir çözümü yok

Evet hard brick olursa ana kart değişiyor.

fahabaker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi bendeki 9500 bootloader kilidi varmı ? root yapmadan bootloader kilidini açmam gerekiyomu? bu arada hiç bi yerde bootloader kilitli diye bi yazı yok.
Yazmasına gerek yokki piyasadaki her telefon ve tablette (çin malları hariç) bootloader kilidi aktif.Bootloader aktif olmasa zaten root işlemi telefonu garanti dışı bırakmaz.Çünkü firma sana al istediğini yap demiş oluyor.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Kardeşim boşver şimdi 100 cihazda olmaz Allah korusun senin cihazın başına gelir başına bela alırsın durduk yere. Kullan git güzelim telefonunu onu bulamayanlar var. bkz. ben

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
brick bilmiyorum ama
!brick pişmanlıktır !

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Sonunu düşünen kahraman olamaz :D :p

telefon soft brick olursa sorun değil. stock rom atıp düzeltebilirsin.
bazı hard bricklerde düzeltilebiliyor ama çoğunluğunda servise vermek gerekiyor :)

Root ne işime yarar diye düşünüyorsan veya soruyorsan root yapma. root bir ihtiyaçtır. zamanı gelirse anlar sende root yaparsın :)

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Hard birck olursa servise gider. Tabi GMD gibi MTK işlemcili değilse.

melodileriyakar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adımları uygularken titiz davran. Doğru yaptığına emin ol, anlamadım ama bi deneyelim deme. Anlaman lazım, panik yapma bi de. Softbrickte telefon açılış ekranında kalır, yeniden rom atarsan düzelir, hardbrick adı üstünde. Çok zor döndürülüyo ama imkansız değil, illa olmazsa servise vercen ana kartı değişcekler. Bu sorunlar rootlarken pek olmaz zaten. Islem yaparken telefon kapanmasın veya aniden bağlantı kesilmesin kafi.

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Sonunu düşünen kahraman olamaz :D :p

telefon soft brick olursa sorun değil. stock rom atıp düzeltebilirsin.
bazı hard bricklerde düzeltilebiliyor ama çoğunluğunda servise vermek gerekiyor :)

Root ne işime yarar diye düşünüyorsan veya soruyorsan root yapma. root bir ihtiyaçtır. zamanı gelirse anlar sende root yaparsın :)
Root u uygulama taşımak için yapıcam bu arada bootloader kilidi s4 de nasıl açılır

S

SDN Okuru

SDN Okuru
vodafone 958 alcatel ot 990 marka telefonu root ladım recovery modda yeni rom yükledim açılmadı sonra eski bacup ı yükledim yeniden başlayınca telefon açılmadı tekrar recovey moda girmeye çalışınca bu seferde eski rom unu yükledi ama telefon vodafon ambleminde takılı kaldı açılmıyor acil yardım lütfen

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar ben telefonuma (Samsung galaxy mini 2 ) cyongenmod yükledim 3 4 gün çalıştı sonra tel kapandı daha hiç bir tepki vermiyo ne dowload mode ne recovery menüsü herşeyi denedim acaba bunu garantiye göndersemmi başka yol varmı ? yada garanti kaç paraya yapar cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung y telefonum acılırken beyaz ekranda kalıyor d. mod da acılmıyor root yapma ekranıda gelmiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadashlar benim androidim Lg e 425 root yapdim sonra bir uygulamaya girerken telefon kapandi acildiginda LG sembolu gozukdu .. ve oylede kaldi brik diye duydum bunu nasil onaririm yardim etseniz..

mzf1905

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ACİLLLLLLLLL......samsung i9070 cihaz..s2den önceki model...birden kaapndı telefoncu yazılımla düzeltiriz ama herşey silinr dedi.......ama bana rehber notlar ve whatsapp lazım yani bunlar silinmemeli...çözüm var mı her türlü masrafa kabulüm

JİNXX1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benmki Nokia XL root ettim bişey olmadı google apps yukledim sonra root yetkisini kaldırdım bios yok oldu ustunu renkli çizgiler kapladı duz açıncada nokia yazsında takılı kalıp gidiyor bilgisi olan varmı ?

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
benmki Nokia XL root ettim bişey olmadı google apps yukledim sonra root yetkisini kaldırdım bios yok oldu ustunu renkli çizgiler kapladı duz açıncada nokia yazsında takılı kalıp gidiyor bilgisi olan varmı ?
Stock rom kurun kurtulub

Son mesajlar