İphone 5 mi,Note 3 mü ?

Bu konuyu okuyanlar

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorum gayet açık ;) Nedenleri ile birlikte anlatırsanız sevinirim..

ysfakbas

Asistan
Reaksiyon puanı
1
iphone 5 biraz daha küçük ama güzel bi telefon sağlam ve uygulama açısından sorunsuz telefon
note 3 büyük ekran severler için yapılmış telefon ve note 3 ün 3 gb rami var güçlü bi telefon ama şu sıralar sorunları var
yani note 3 almak istiyosan biraz bekle..
tabi tercih senin ..

By Fixed

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi söylediğiniz 2 telefon birbirine zıt telefonlar. Birinin ekranı 4 inç birinin 5.9 inç. Bu iki zıt telefonu sorduğunuza göre ekran sıkıntısı yok sizin için. Özellik olarak yok şunun şu kadar rami var şunun şu kadar çekirdekli işlemcisi var demenin bir gereği yok. Yeni nesil telefon alacağınıza göre hepsi piyasadaki en iyi donanımları kullanıyor. Bu yüzden olaya ios mu android sistemli bir telefon mu kullanmak istiyorsunuz ona göre bakmanız lazım. He bir de yukarıda söylediğim gibi ekran boyutu önemli.

Bir de 'iphone 5' yerine 'iphone 5S' bakmanızı öneririm. Sonuçta ondan sonra çıkan model.

Milton Sirotta

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Mağazaya giderim, elime alırım, iyice incelerim, hangisi beni daha çok cezbettiyse onu alırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben vatandan note 3 aldım ve 3 gün sonra mesaj yazma kısmındaki kalemle yazdığım yazı gitmez oldu sonra samsung teknik sevise götürdüm 1 hafta sonra iade aldılar sonra vatana tekrar gittim yine note 3 aldım aynı sorun ve yine son kez denemek için note 3 aldım çünkü çok sevmiştim telefonu ve yine aynı sorun bende şuan bekliyorum 5s alcam kesinlikle note 3 dehşet bi telefon ama sorunlu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
çok basit iphone 5 al note 3 tr de var ama 3g modeli satılıyor yani lte 4g snapdragon 800 degil yakında turkcellde 4g ye gecince nedemek istedigimi anlarsın
iphone 5 çok karizma bi telefon özellikle siyahı .)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence iphone 5 veya uzun pil ömürlü triluminos ekranlı sony xperia z2 yi bekleye bilirsin sony 6 ayda bir telefon cıkarmaya basladı :) bide note 3 de lte yani 4g yok

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki alacağım telefonda 4g olmazsa birşey kaybedermiyim

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
iPhone 5S al bence

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Peki alacağım telefonda 4g olmazsa birşey kaybedermiyim
Bunlar muallakta konular, bazı üreticiler telefonlarında 4g olsa da getirmiyor öte yandan Turkcell 2014 yılında 4G ye geçeceğiz diyor kaldı ki 3g nin hızı ile Amerikadaki 4G hızları geçilebiliyor. Kısacası pek takılma şu devirde yani şimdi aldığın telefonun eskiyene kadar 3G sana her videoyu çatır çatır izletir ;)

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tabiki de iPhone,android'ler en fazla 1,5 yıl sonra çöp.

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Büyük ekran istiyorsan tabii ki Note 3. :) Ama benim telefonumda donma, takılma vs. olmasın diyorsan Iphone 5. :)

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunlar muallakta konular, bazı üreticiler telefonlarında 4g olsa da getirmiyor öte yandan Turkcell 2014 yılında 4G ye geçeceğiz diyor kaldı ki 3g nin hızı ile Amerikadaki 4G hızları geçilebiliyor. Kısacası pek takılma şu devirde yani şimdi aldığın telefonun eskiyene kadar 3G sana her videoyu çatır çatır izletir ;)

Yani note 3 ün 3g olması ilerde problem olmaz..zaten alacagım telefonu 2.5 yıl kullanacağım..3g olması pek sorun olmaz gibime geliyor..

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Neredeyse 3 yaşında olan Desire Z telefonum 2 kere mi Çöp? Aynı şekilde aynı yaşlarda olan 3GS çoktan çöpe gitmişken? Hadi fan olmayalım ;)

Fan'lık? O zaman problem Samsung'ta,bir çok arkadaşımın S3'ü,benim S3'üm,annemin Wonder'ı şimdiden çöp mesela ;)

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Soruya göre cevabım Note 3 ama Türkiye sürümünün işlemcisi ve grafik birimi sıkıntılı ve yıl sonunda 4g ye geçeceğimizi ve bu cihazın bu teknolojiyi desteklemediğini düşünürsek İphone 5 daha iyi derim ama Xperia Z1 daha iyi bence ikisindende

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben note 3 derdim ama iphone 5s biraz gözüme gözüktü hız testinde iphone samsung'u geçiyor note 3 cezbedici ama iphone 5s de çok güzel bende kararsızım, ya samsung alacaksın yada iphone 5s 5'te olabilir ne diyim alana hayırlı uğurlu olsun :D

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-2 saat araştırdım...4g nin türkiyeye 2016 da geleceği söyleniyor..2015 den aşağı gelmez diyorlar..peki sizler ne düşünüyorsunuz ?

LittleMonster

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
1-2 saat araştırdım...4g nin türkiyeye 2016 da geleceği söyleniyor..2015 den aşağı gelmez diyorlar..peki sizler ne düşünüyorsunuz ?
Turkcell yıl sonunda geçeceğini açıkladı yani 2014 ün başında geçiliyor e zaten bu malum 3 operatör birbirleriyle birlikte hareket ediyorlar turkcel ocak başı geçerse vodafone aveada 1-2 hafta arayla geçerler 3gde de böyle olmuştu

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Yanlış bilgi vermeyelim lütfen . 4G Türkiye ye 2014 yılı sonunda gelecek.

scofield3599

Asistan
Reaksiyon puanı
0
8-10 kişi bence şans olamaz,fan'lıkla da alakası yok tekrar söyleyeyim işim gücüm yok Apple fan'ı mı olucam Allah aşkına :D Sadece görüşlerimi söyledim,halende aynı düşünüyorum,iPhone 5 almalı.

88febo88

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu ikisi karşılaştırılır mı bir 4 inc biri 5.7 inc. İkiside pişman etmez ekran boyutuna göre al birşeyler ama iphone almayı düşünürsen 5s al

KrcUgur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanlış bilgi gördüm. Note 3 5.7 inç. Stabilite olarak bence şuan Note 3 bir adım öndedir. Donanım olarak söylemeye bile gerek yok. Ama çok pahalı bir telefon. Bekleyin. Samsung ona da türev çıkartacak ve Note 3 alanları yine yerin dibine sokacaktır. Yapmadığı şey mi ? Hayır :D

panoramzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden kullandigin telefon android ise note 3 cunku iphone da ben bunlari kullaniyodum dersin. Ios kullandiysan eger android ios tadi vermez. Ilk kez akilli telefon aliyorsan note 3 derim

efe kavas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden kullandığım telefon android di..çok kasıyordu...yine de note 3 almayı düşündüm ama türkiye modelinde 4g lte yok :eek:
2014 yılında 4g gelecekmiş :confused: note 3 alırsam bu teknolojiden faydalanamazsam bu beni sinir eder :mad: ama iphone 5 de lte var.ayrıca ne zaman bi mağazaya girsem hep apple ürünleri dikkatimi çekiyor :cool:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bak htc one da 4g var onuda alabilirsin ve snapdragon 600 işlemcisi var birde ekran kalitesi de çok iyi ama i5 de baya hafif ve ince .) bir de note 3 tr modellerinde snapdragon 800 de değil sana önerim sony htc one ve i5 bunlardan seçmen.

shadowpro98

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önceden kullandığım telefon android di..çok kasıyordu...yine de note 3 almayı düşündüm ama türkiye modelinde 4g lte yok :eek:
2014 yılında 4g gelecekmiş :confused: note 3 alırsam bu teknolojiden faydalanamazsam bu beni sinir eder :mad: ama iphone 5 de lte var.ayrıca ne zaman bi mağazaya girsem hep apple ürünleri dikkatimi çekiyor :cool:

Ben 1-2 haftadir note 3 kullaniyorum ve kesinlikle note 3 almalisin eger telefonundan performans bekliyorsan kesinlikle note bana kalirsa iphone 5'le karsilastirman buyuk ayip bide ne kadar dogru bilemem ama 5s te uygulamalarda cökme oldugu soyleniyor 4g kismina gelince bu devirde kullanicagin telefon 1-2 yil anca gidiyor ve 4g kismi daha cok paketinden video izlerken devreye giriyor yani cok boyle kafana takman gereken bir kisim degil isletim sistemi kismina gelimce ios gercektende androidden daha oturmus bir sistem ama daha kullanisli oldugu soylenemez.Birde snapdragon kismi var turkiyede exynos 8 cekirdekle geliyr yanilmiyrsam ve bu iki sistem arasinda oyle dusundugun kadar ucurum yok ve suan bu sistemi kullanacagin tek alan oyundur piyasadaki istedigin android sistemli oyunu bu cihaza yukle kesinlikle kasma yapmaz.Fakat yenilenen teknolojileri ureticiler daha kucuk boyutlara sigdirmaya calistiklari ve o sistemleri sogutacak bir fan veya benzeri birsey olmadigi icin son cikan telefonlarin genelinde iphone 5de dahil isinma problemi var bu sorun s4de cok bariz goruluyor fakat note 3 te s4 kadar isinma yok tabiki ben note 3 aldim ve acikcasi cok memnunum karar sana kalmis ;)