Termal giysi tavsiyesi?

Bu konuyu okuyanlar

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar malum kış geldi. Muhtemelen kansızlık sorunum olduğu için çok üşüyorum. Evimiz çok iyi ısınmıyor, dışarısı zaten malum. Yün içlik giymek istemiyorum(tüylü tüylü rahatsız ediyor). Adidas, Nike gibi markaların sporculara yönelik içe giyilen, termal, badi tarzı giysileri oluyormuş. Kullandığınız veya bildiğiniz rahat, sadece el, ayak ve başı dışarda bırakacak şekilde vücudu kaplayan bu tür bir ürün var mı? Isıtıyor mu? Marka, model hatta link verirseniz ve yorumlarınızı yazarsanız memnun olurum.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Thermoform var idare eder ayrıca sadece pantolon arıyor iseniz

http://www.ebay.com/bhp/wrangler-mens-thermal-insulated-jeans içi polarli kot pantolonlar var hem içe pijama tarzı giymekten rahatsız olan için bir ara bir arkadaş vasıtası ile ile elime bir tane geçmişti sonra yıprandı diye annem çöpe attı giyince sanki hiç soğuk hava yokmuş gibi hissediyordum zannedersem Türkiyed satılmıyor bu pantolonlar satılıyorsada ben bilmiyorum

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Avcıların kış avında kullandıkları termal içlikler var. Yakınındaki bir av bayisinden veya kullanan bir avcı tanıdığın var ise daha ayrıntılı bilgi verir. Duyduğuma göre hiç üşütmüyor ve terletmiyormuş.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
yün içlik değil de yün atlet giy ben daha alamadım ama alıcam bu sene inşallah :)
Ben tekstil mühendisliği okuyorum yün hem hafif hem terletmeyen hem ısı geçirgenliği en az olan doğal elyaf. Havayla temas ettiğinde statik elektrik oluyor ve yün de bu şekilde ısı enerjisi açığa çıkarıyor ve bedenin üzerini bir kalkan gibi sarıyor. İçinize yün giyemiyorsanız yün hırka giyin, yün olmadı bir hırka sıcak tutar :) Ben de kışları kazak giyemiyordum sonra içime bir tişört giyerek kazak giymeye başladım :) bunu deneyebilirsiniz :) bir tişört ve yün kazak ;)